18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kolizje/wypadki w Terminalu Kontenerowym

InnyName • 2013-12-05, 20:14
Jako że pracuje w terminalu kontenerowym, a nie rzadko dochodzi tu do wypadków, kolizji z powodu ciągłej zmiany operatorów ciągników siodłowych którzy z kolei zmieniają pracę z powodów jakości umowy, godzin pracy, traktowania ludzi, wynagrodzenia i takie tam...
No cóż, jako że będzie to sprawdzenie czy temat się przyjmie, zamieszczę kilka zdjęć na początek..
Jak się przyjmie to z czasem jak się nazbiera pare takich kąsków to wrzucę więcej :) A dziś zapowiada się piękny sztorm, oby nic nie spadło :(

Małe wyjaśnienie:
Suwnica placowa RTG to takie "małe" 20metrowe w górę poruszające się po placu zabawki
Suwnica nabrzeżowa to ta rozładowująca statek
Ciągnik siodłowy to przez polaków nazywany TIR tylko że taki wewnętrzny, 1 osobowy wiec śmieszny
Puszki to po prostu kontenery
No i kontener 40' to kontener długi, lub dłuższy 45' lub mały i średni 20', 30'



Więc tak.
Efekt kolizji ciągnika siodłowego z kontenerem pełnym :) Uszkodzenia przy takich wypadkach w ciągniku i naczepie zazwyczaj są zerowe, więc bez sensu je dodawać.



Kolejna kolizja ciągnika siodłowego zewnętrznego z kilkoma "puszkami", ten miał szczęście, że na niego nie spadło :) Niestety nie dotarło do mnie zdjecie uszkodzeń tego drania który to zrobił.



Ciągnik siodłowy kontra suwnica placowa RTG, rozlane to olej :)
Osłona wbita w oponę :P



Ponoć siadły hamulce wciągarki w suwnicy nabrzeżowej, rozpędzony kontener 40' przewraca ciągnik :)





No i od konkurencji, jako kąsek o którym pewnie wielu z was słyszało...
Suwnica nabrzeżowa która się zmęczyła po stosunku z promem "firmy" Stena Lina, naturalnie pisząc, prom otarł się o suwnicę, następnie uciekł z miejsca wypadku twierdząc, że kapitan o niczym nie wiedział, cudnie nie ? Położyć suwnicę i nawet o tym nie wiedzieć.



No to tyle, bez plagiatu, zdjęcia własnej produkcji więc nie było, tylko ostatnie foto jest zapożyczone :)
Pozdrawiam sadole i uważajcie na spadające drzewa, ma wiąc 35m/s !

suhyyy

2013-12-06, 11:29
też latam do chińczyka, więc dla ziomeczka z pracy oczywiście piwko leci, bo na żywo jeszcze nie miałem okazji takich akcji zobaczyć :D

InnyName

2013-12-06, 13:36
Parzo napisał/a:

A co to ostatnio było, jak jechałem to widziałem kontener na środku skrzyżowania (tam gołębia) od strony kiosku bilecik (przy tej kładce rowerowej) idealnie można powiedzieć po srodku był kontener wywalony :D śmieszne to było i dziwne...



Dokładnie, mogłem tez foto dać, zapomniałem o tym, koleś nie zaryglował kontenera typu termo-tank i na zakręcie mu wypadł, najlepszy był załadunek, ładowali to 2 widlakami zwykłymi pewnie Q=2t~, a obok policja stoi i patrzy hehe

Szalej napisał/a:

ile osób juz tam zgineło?



Z tego co ja wiem to 2
Jedna wpadła do ładowni statku, zmarła w szpitalu.
Druga się powiesiła w szatni, nie znam okoliczności.


de_ent napisał/a:

miło że dostałeś pierwszy raz stałą pracę, nawet taką z której wszyscy spieprzają ale już ochłoń


Nie, nie dostałem stałej pracy, pracuje na umowie-zlecenie i nie, nie ochłone, nie będziesz mi pisał co mam robić.


Więcej będzie jak coś się niedaj bożę wydarzy :D



apropo puszki na ulicy

http://trojmiasto.tv/Wielki-kontener-na-srodku-ulicy-7071.html

whiteSnuff

2013-12-06, 17:25
Jakiś czas temu miałem wątpliwą przyjemność pracować jako ochroniarz w fabryce Cargotec w Stargardzie. Składali tam głównie wielkogabarytowe maszyny przeznaczone do pracy w portach.

Nie raz widzieliśmy jak te "pajączki" tudzież suwnice zapieprzają. Robią wrażenie, tym bardziej że steruje je się z wysokości ok 20m+ :shock: .
Za materiał piwko :->

synu24

2013-12-06, 17:45
Do firmy w której pracuje przyjeżdżają akurat kontenery z AMG, nie raz jak sie otwiera tka puszke, to niezłą sieke mozna znaleźć w środku, dobrze że akurat towar nie jest podatny na takie uszkodzenia, ale ch*j mnie strzela jak są pozałamywane palety i męczysz sie z takim kontenerem pół dnia, zamiast pół godziny ;) Zawsze myslałem, że albo sztorm na morzu jak płyną, albo wina kierowców tira, były przyczyną takiej rozpie**olki, ale właśnie tym artykułem uswiadomiłeś mnie że w agencji morskiej tez pracują nieźli fachowcy ;) a zawsze myślałem że tam dokładność i precyzja to podstawa. Dzięki za artykuł, piwo leci !

endriuksp666

2013-12-06, 19:48
Pracuję jako suwnicowy a jutro mam na rano do pracy ... dzięki za wrzucenie , dzięki Tobie znów będę miał ch*jowy dzień w pracy , piwko !

banshee

2013-12-06, 21:01
A'propos kontenera na skrzyżowaniu, to nie była Gołębia tylko Kontenerowa.







Ps.: teraz już wiem dzięki komu moje samochody gniją po 8h na rozłądunku, a odbiorcy marudzą, że ch*j wie co się z ładunkiem działo :roll: