18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

kolejny szczyt...

oc...........ki • 2015-03-11, 10:29
Szczyt bezczelno​ści -
zagłosować ​na PiS i wyjechać z kraju :ciasteczkowy:

eterhal

2015-03-12, 00:25
kenzol, nie wiem jakim cudem nie widzisz, że PiS to to samo co PO. Przecież to ewidentnie opozycja strategiczna. Jedna partia podzielona na dwie, skłócona żeby stworzyć pozory wyboru. Przecież ich program jest praktycznie identyczny. PiS zakłada trochę więcej religii i historii w szkołach, PO trochę mniej, ale planem systemowym to jest jedna lewizna i socjalistyczne bagno. Z partii które wymieniłeś jedynie nowa partia korwina ma szanse przebicia, chociaż ideowo lepsza jest (wg mnie oczywiście) nowa prawica. Mimo to oddając głos na KNP marnujesz swoje prawo wyboru, bo jak zauważyłeś nie mają oni żadnych szans, żeby przekroczyć próg. Za to KORWiN'a w sondażach próg przekracza, więc każdy głos przybliża kolejnego deputowanego do realnej władzy. Polsce potrzebna jest prawdziwa opozycja, a nie markowany PiS. Nie możemy podchodzić do głosowania na zasadzie "głosuję przeciwko", bo to serio jest przyczyną aktualnego stanu rzeczy. Gdyby tak każdy z tych, którzy głosują na POPiS postanowili wbrew sondażom zagłosować tak, jak czują naprawdę, to nagle okazało by się, że partii aktualnej władzy prawie nie ma.

taigatrommel

2015-03-12, 08:53
oczami30latki napisał/a:

Szczyt bezczelno​ści -
zagłosować ​na PiS i wyjechać z kraju :ciasteczkowy:



jasne, a parę lat wstecz mówiło się to samo, tylko że zamiast PiS wstawiało się nazwę PO.
tak czy siak rządzą nami ch*je, nic nie warty jest polski rząd, niezależnie od frakcji :samoboj:

oc...........ki

2015-03-12, 09:12
@up
Ech... bo to są jedne ch*je i jaką nazwę partii być tam nie wstawił - zawsze będzie pasować.
Polityka, a raczej władza zawsze będzie korumpować, dodatkowo w obliczu globalizacji i sieci połączeń, zależności na wielu płaszczyznach nie ma możliwości ani szans na taką suwerenność o jakiej każdy z Was marzy i o jakiej uczono w szkołach (nie wiem czy dalej uczą, bo pojęcie "jestem Europejczykiem" całkiem nieźle funkcjonuje :-> ).
Teraz jest tylko kwestia, aby na naszej scenie politycznej pojawili się tacy ludzie, którzy będą dobrymi negocjatorami, będą potrafili ugrać dla nas jak najwięcej - nie poprzez obrażanie się czy też hołubienie którekolwiek z państw czy osobę, ale poprzez lawirowanie, kręcenie i obiecywanie innym państwom tak, aby nam Polakom było dobrze.
Trzeba nam osób, które będą Liskami Chytruskami i Pchłami Szachrajkami dla całego świata... ;)
Nie ma co się spinać jaką partia nosi nazwę - to wszystko po jednych pieniądzach...