18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

dzidokAK47

2011-10-27, 19:27
Jak słyszę/czytam "katol" to wiem, że mówi/pisze to gimbus, wyrośnięty gimbus lub stary komuch. Zaczynasz słowem "katol" i już wiem że z ust twych nie usłyszę merytoryki tylko popłynie potok gówna.
pie**olenie smutów, z dupy sloganów, wrzucanie rozmówcy w grupę "katol" i od razu niby tak ustawiasz przeciwnika jako tego gorszego po którym reszta gimboli pojedzie.
(Podstawa prowadzenia debat - sztuczka polityków).
Katolem był Maksymilian Kolbe, Irena Sandlerowa i inni którym gówna z butów nie godzien byś był lizać.

xqvz

2011-10-27, 19:29
Złodziejstwu na Wiejskiej się zbuntować nie potraficie mimo, że oni pod przymusem okradają was każdego dnia, że marnotrawią te pieniądze. Za to jak stara babka z własnej renty odda 100 zł to robicie z tego problem społeczny.
Z podatkami kościoła to też jakaś śmieszna sprawa, robienie z igły wideł wg mnie. Nie wiem jak ma się sprawa z podatkami bezpośrednimi ale pośrednie płacą tak samo i w takiej samej sumie jak każdy inny obywatel. I tak na chłopski rozum. Co wam k***a da to, że ksiądz będzie miał równie ch*jowo jak wy? Będzie was to napawać szczęściem ? Poczujecie się sprawiedliwie ? Bo ja myślę, że w interesie inteligentnego człowieka byłoby ogólne zmniejszenie podatków i ich uzdrowienia dla nas wszystkich a nie dopie**alanie nowych. Sam jestem niewierzący, nie chodzę do kościoła chyba ze na pogrzeby czy śluby ze względu na szacunek do danych osób. Byłem kiedyś krzyczącym ateistą, wielkim k***a antyklerykałem ale wiecie co ? Skończyło to się jakieś 2-3 lata temu wraz z wyłączeniem raz na zawsze telewizora i ogólnie olaniem mass mediów. To po prostu mnie nie dotyczy, tak samo jak nie dotyczy większości tych krzykaczy co im tak strasznie kościół wadzi. To kolejny temat zastępczy abyście nie widzieli tego jak system was wali codziennie w dupę ; ) Ja tradycje chrześcijańskie, święta traktuje na równi z białym orłem i biało czerwoną flagą, jest to coś co decyduje o naszej tożsamości narodowej i cywilizacyjnej.

marcinsud

2011-10-27, 20:56
@ticorr Sam żeś chyba we Francji nie był, bo nie można tam obnosić się z żadnymi symbolami religijnymi w burce tez łazić nie można.

Colossus

2011-10-27, 23:02
Cytat:

Co mi Bóg dał to moja osobista sprawa i nie czas i nie miejsce żeby tu o tym pisać.



ch*ja ci dał, bo żeś go nawet na oczy nie widział.

ticorr

2011-10-28, 00:53
Cytat:

podatek ryczałtowy to kpina, ubezpieczenia, Vat i akcyzę płaci bo musi żreć i wozić dupę,. A jak by się plebania schajcowała to bóg nowej nie postawi.
Do tego wszystkiego kościół katolicki dostaje dopłaty od Państwa z naszych podatków. Z których pokrywa ubezpieczenie zdrowotne księży. Dopłaty są w wysokości od 1 do 5 mld. zł. I dlaczego płacą wszyscy? Radio Maryja itp. organizacje też zwolnione są z wszelkich opłat za koncesje i częstotliwość żebyście wy katole mogli się nasłuchać a dziura budżetowa rośnie. W 2013 będzie brakowało ponad 200 mld na emerytury i renty.
Więc to mało wiesz.



Poczytaj sam siebie... Masz pretensje do kościoła, że prawo ustanowione na Wiejskiej stanowi tak a nie inaczej? Że są jakieś dopłaty? Że brakuje na emerytury? O ceny biletów też przypie**alasz się do babci klozetowej na dworcu PKP? Weź pomyśl i nie pisz głupot!

Aaa... i przestań pisać "1-5 mld", jak nie masz i nie znasz żadnych źródeł... bo nie dosyć że próbujesz manipulować liczbami, podając z dupy jakiś zakres liczbowy, to jeszcze pewnie bezczelnie kłamiesz, nie znając zupełnie prawa...

Colossus napisał/a:

ch*ja ci dał, bo żeś go nawet na oczy nie widział.



I masz z tym jakiś problem? Idź zjedź na ręcznym, jak nie masz co robić, a nie przypie**alasz się do rzeczy, o których nie masz bladego pojęcia...

.:...........:.

2011-10-28, 02:39
ło, chyba znów o polityce, skoro tyle literek. :-?

Ponury Knur

2011-10-28, 10:52
ticorr napisał/a:



Poczytaj sam siebie... Masz pretensje do kościoła, że prawo ustanowione na Wiejskiej stanowi tak a nie inaczej? Że są jakieś dopłaty? Że brakuje na emerytury? O ceny biletów też przypie**alasz się do babci klozetowej na dworcu PKP? Weź pomyśl i nie pisz głupot!

Aaa... i przestań pisać "1-5 mld", jak nie masz i nie znasz żadnych źródeł... bo nie dosyć że próbujesz manipulować liczbami, podając z dupy jakiś zakres liczbowy, to jeszcze pewnie bezczelnie kłamiesz, nie znając zupełnie prawa...



I masz z tym jakiś problem? Idź zjedź na ręcznym, jak nie masz co robić, a nie przypie**alasz się do rzeczy, o których nie masz bladego pojęcia...



Masz katolu dokładne finansowanie, twoja sekta bierze tyle kasy że nie można oszacować.


Dotacja Funduszu kościelnego. W 2004 otrzymał on z budżetu państwa dotację w wysokości 78,3 mln zł, co stanowi 0,04% wydatków budżetu państwa w tym roku.
Finasowanie uczelni wyznaniowych. W tym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Papieskiej Akademii Teologicznej oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. W 2002 wyniosły one łącznie 67,5 mln zł.
Finansowanie wydziałów uczelni. Państwo finansuje również wydziały teologiczne innych uczelni.
Zwolnienie z podatku dochodowego. Księża nie pracujący etatowo (np. jako katecheci) są zwolnieni z podatku dochodowego, płącąc jedynie ryczałt (znacznie niższy niż podatek dochodowy).
Finansowanie nauczania wyznaniowego. Finansowanie nauczania religii w szkołach. Według MENiS w 2002 wynosiły one ok. 560 milionów złotych samych pensji w szkołach (bez przedszkoli). Do tego dochodzi bezpłatne udostępnienie sal i innej infrastruktury.
Wspomaganie przez władze samorządowe. Kościół otrzymuje często od samorządów organiczenia wysokości podatków lokalnych i możliwość tańszego zakupu nieruchomości.
Utrzymywanie kapelanów w armii. Państwo utrzymuje kapelanów wojskowych na etatach oficerskich. Kapelani pracują też w innych służbach mundurowych, m.in. w policji, straży granicznej i państwowej straży pożarnej.
Kościół katolicki otrzymuje różne nieruchomości na ziemiach zachodnich, które przed wojną należały bądź do niemieckiego kościoła katolickiego, bądź ewangelickiego.
Kościoły otrzymują różne wpłaty od spółek skarbu państwa. Według szacunków ministerstwa skarbu, w 2001 r. wynosiły one 3,78 mln zł w gotówce i 1,06 mln zł w majątku rzeczowym.
Kościołom przysługują ulgi celne.
Kościoły otrzymują dotacje na konserwacje obiektów zabytkowych znajdujących się w ich posiadaniu.

Jak dotąd nie ma żadnego pełnego oszacowania dotacji państwa dla Kościoła, ani państwowego ani kościelnego.
Całkowity wymiar dotacji na rzecz Kościoła katolickiego i innych Kościołów jest szacowany przez tygodnik Polityka na 1–1,5 mld złotych.


I co to też podważysz? Powiesz że to gówno?
Jesteś płytki i masz wąskie pole rozumowania. Liczy się tylko to co dla ciebie jest prawdą? To ty nie masz bladego pojęcia jeśli nie jest to opisane w Gościu niedzielnym. I jak wszyscy twojego pokroju jak krytyka to pewnie komuch i żyd.

dzidokAK47 napisał/a:

Jak słyszę/czytam "katol" to wiem, że mówi/pisze to gimbus, wyrośnięty gimbus lub stary komuch. Zaczynasz słowem "katol" i już wiem że z ust twych nie usłyszę merytoryki tylko popłynie potok gówna.
pie**olenie smutów, z dupy sloganów, wrzucanie rozmówcy w grupę "katol" i od razu niby tak ustawiasz przeciwnika jako tego gorszego po którym reszta gimboli pojedzie.
(Podstawa prowadzenia debat - sztuczka polityków).
Katolem był Maksymilian Kolbe, Irena Sandlerowa i inni którym gówna z butów nie godzien byś był lizać.



O wow to świadczy o tym że wśród katoli też byli dobrzy ludzie a nie tylko ścierwa. Jak nie byli by katolami pewnie byli by tacy sami.
Bo to nie wasze wyznanie robi z was dobrych ludzi. Ale jeśli chcesz łódź się dalej.
Co do gówna to tobie też bym nie dał zlizać z moich butów, zbyt ograniczony do tego jesteś.

Pener

2011-10-28, 10:59
poj***ło was z tymi postami?

macu66

2011-10-28, 13:18
popisaliście sobie już ? nooo to dajta se siana albo w żyłę ! bo i tak nic w tym kraju i nikt z was tu nie zmieni ! lepiej nam będzie ale w trumnach tak ze pfffffffff. i uffffffff. pozdrawiam wszystkich w trumnach.. :lol:

ticorr

2011-10-28, 14:25
Oszczerca napisał/a:



Masz katolu dokładne finansowanie, twoja sekta bierze tyle kasy że nie można oszacować.


Dotacja Funduszu kościelnego. W 2004 otrzymał on z budżetu państwa dotację w wysokości 78,3 mln zł, co stanowi 0,04% wydatków budżetu państwa w tym roku.
Finasowanie uczelni wyznaniowych. W tym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Papieskiej Akademii Teologicznej oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. W 2002 wyniosły one łącznie 67,5 mln zł.
Finansowanie wydziałów uczelni. Państwo finansuje również wydziały teologiczne innych uczelni.
Zwolnienie z podatku dochodowego. Księża nie pracujący etatowo (np. jako katecheci) są zwolnieni z podatku dochodowego, płącąc jedynie ryczałt (znacznie niższy niż podatek dochodowy).
Finansowanie nauczania wyznaniowego. Finansowanie nauczania religii w szkołach. Według MENiS w 2002 wynosiły one ok. 560 milionów złotych samych pensji w szkołach (bez przedszkoli). Do tego dochodzi bezpłatne udostępnienie sal i innej infrastruktury.
Wspomaganie przez władze samorządowe. Kościół otrzymuje często od samorządów organiczenia wysokości podatków lokalnych i możliwość tańszego zakupu nieruchomości.
Utrzymywanie kapelanów w armii. Państwo utrzymuje kapelanów wojskowych na etatach oficerskich. Kapelani pracują też w innych służbach mundurowych, m.in. w policji, straży granicznej i państwowej straży pożarnej.
Kościół katolicki otrzymuje różne nieruchomości na ziemiach zachodnich, które przed wojną należały bądź do niemieckiego kościoła katolickiego, bądź ewangelickiego.
Kościoły otrzymują różne wpłaty od spółek skarbu państwa. Według szacunków ministerstwa skarbu, w 2001 r. wynosiły one 3,78 mln zł w gotówce i 1,06 mln zł w majątku rzeczowym.
Kościołom przysługują ulgi celne.
Kościoły otrzymują dotacje na konserwacje obiektów zabytkowych znajdujących się w ich posiadaniu.

Jak dotąd nie ma żadnego pełnego oszacowania dotacji państwa dla Kościoła, ani państwowego ani kościelnego.
Całkowity wymiar dotacji na rzecz Kościoła katolickiego i innych Kościołów jest szacowany przez tygodnik Polityka na 1–1,5 mld złotych.

I co to też podważysz? Powiesz że to gówno?
Jesteś płytki i masz wąskie pole rozumowania. Liczy się tylko to co dla ciebie jest prawdą? To ty nie masz bladego pojęcia jeśli nie jest to opisane w Gościu niedzielnym. I jak wszyscy twojego pokroju jak krytyka to pewnie komuch i żyd.



O rety... no tak jak już pisałem... zupełnie nie czytasz tego co tu wklejasz czy sam piszesz... albo myśleć samodzielnie nie potrafisz i trzeba ci wszystko wykładać w detalach.

"Fundusz Kościelny" - za wikipedią: "Fundusz Kościelny został powołany na mocy art. 8 ustawy z 20 marca 1950 roku (...) Obecnie Fundusz Kościelny działa na rzecz wszystkich Kościołów i innych związków wyznaniowych posiadających uregulowany status prawny w Rzeczypospolitej Polskiej" - co ma tu do tego kościół katolicki? Weź przypie**alaj się do rządzących na Wiejskiej.

"Finasowanie uczelni/wydziałów/nauczania" - kpisz czy o drogę pytasz? A która uczelnia czy szkoła w Polsce dotacji nie dostaje, jeżeli spełnia określone ustawą wymagania?

"Zwolnienie z podatku dochodowego" - kolejny nonsens, bo podatkiem ryczałtowym może rozliczać się dowolna firma w Polsce, spełniająca określone wymogi przewidziane w ustawie. Raz takie rozliczanie się z fiskusem jest korzystne, a raz nie jest. Po detale odsyłam do biura rachunkowego...

"Wspomaganie przez władze samorządowe" - po raz kolejny.. pretensje miej do samorządowców... sam ich przecież, wraz z rodziną, wybierasz w wyborach powszechnych...

"Utrzymywanie kapelanów w armii" - nooo.. straszny wydatek.. ciekawe tylko co na ten temat sądzą żołnierze?

"Kościół katolicki otrzymuje różne nieruchomości na ziemiach zachodnich" - no najlepiej jakby kościół nie dostawał swojej własności spowrotem i jakby lewitował na dodatek w powietrzu...

"Kościoły otrzymują różne wpłaty od spółek skarbu państwa" - pociągnąć dyrektorów lub zarządy tych spółek do odpowiedzialności! Nie da się? No cóż... Podziękuj tym z Wiejskiej...

"Kościołom przysługują ulgi celne" - rozróżniasz słowo ulga od dotacji? Podpowiedź: na jedno musisz mieć swoje pieniądze, na drugie nie... tak czy siak: znów odsyłam na Wiejską...

"Kościoły otrzymują dotacje na konserwacje obiektów zabytkowych" - nic tylko brać obiekty zabytkowe w posiadanie! Dostanę dotację i będę żył jak pan... tylko... będę musiał za coś wyremontować owy obiekt, bo zmusza mnie do tego ustawa o ochronie zabytków... chyba jednak sobie odpuszczę ten kłopot...

"Całkowity wymiar dotacji na rzecz Kościoła katolickiego i INNYCH Kościołów jest szacowany przez tygodnik Polityka na 1–1,5 mld złotych." - podkreślam słowo INNYCH jeszcze raz... i jak ten 1 mld ma się do tych twoich 5 mld nie będę nawet komentował... a jak ten 1 mld ma się do 313,3 mld wydatków państwa w 2011 roku + ponad 800 mld długu publicznego + 2 bln zł zobowiązań emerytalnych? W szczególności, że w tym 1 mld zawierają się wydatki zupełnie pokrewne z tymi, które na co dzień omijają kościół katolicki? Szkoda tu zupełnie czasu na analizę, bo jest to temat zastępczy, przy problemach, które naprawdę trapią dziś Polskę....

Ponury Knur

2011-10-28, 15:16
ticorr napisał/a:



O rety... no tak jak już pisałem... zupełnie nie czytasz tego co tu wklejasz czy sam piszesz... albo myśleć samodzielnie nie potrafisz i trzeba ci wszystko wykładać w detalach.

"Fundusz Kościelny" - za wikipedią: "Fundusz Kościelny został powołany na mocy art. 8 ustawy z 20 marca 1950 roku (...) Obecnie Fundusz Kościelny działa na rzecz wszystkich Kościołów i innych związków wyznaniowych posiadających uregulowany status prawny w Rzeczypospolitej Polskiej" - co ma tu do tego kościół katolicki? Weź przypie**alaj się do rządzących na Wiejskiej.

"Finasowanie uczelni/wydziałów/nauczania" - kpisz czy o drogę pytasz? A która uczelnia czy szkoła w Polsce dotacji nie dostaje, jeżeli spełnia określone ustawą wymagania?

"Zwolnienie z podatku dochodowego" - kolejny nonsens, bo podatkiem ryczałtowym może rozliczać się dowolna firma w Polsce, spełniająca określone wymogi przewidziane w ustawie. Raz takie rozliczanie się z fiskusem jest korzystne, a raz nie jest. Po detale odsyłam do biura rachunkowego...

"Wspomaganie przez władze samorządowe" - po raz kolejny.. pretensje miej do samorządowców... sam ich przecież, wraz z rodziną, wybierasz w wyborach powszechnych...

"Utrzymywanie kapelanów w armii" - nooo.. straszny wydatek.. ciekawe tylko co na ten temat sądzą żołnierze?

"Kościół katolicki otrzymuje różne nieruchomości na ziemiach zachodnich" - no najlepiej jakby kościół nie dostawał swojej własności spowrotem i jakby lewitował na dodatek w powietrzu...

"Kościoły otrzymują różne wpłaty od spółek skarbu państwa" - pociągnąć dyrektorów lub zarządy tych spółek do odpowiedzialności! Nie da się? No cóż... Podziękuj tym z Wiejskiej...

"Kościołom przysługują ulgi celne" - rozróżniasz słowo ulga od dotacji? Podpowiedź: na jedno musisz mieć swoje pieniądze, na drugie nie... tak czy siak: znów odsyłam na Wiejską...

"Kościoły otrzymują dotacje na konserwacje obiektów zabytkowych" - nic tylko brać obiekty zabytkowe w posiadanie! Dostanę dotację i będę żył jak pan... tylko... będę musiał za coś wyremontować owy obiekt, bo zmusza mnie do tego ustawa o ochronie zabytków... chyba jednak sobie odpuszczę ten kłopot...

"Całkowity wymiar dotacji na rzecz Kościoła katolickiego i INNYCH Kościołów jest szacowany przez tygodnik Polityka na 1–1,5 mld złotych." - podkreślam słowo INNYCH jeszcze raz... i jak ten 1 mld ma się do tych twoich 5 mld nie będę nawet komentował... a jak ten 1 mld ma się do 313,3 mld wydatków państwa w 2011 roku + ponad 800 mld długu publicznego + 2 bln zł zobowiązań emerytalnych? W szczególności, że w tym 1 mld zawierają się wydatki zupełnie pokrewne z tymi, które na co dzień omijają kościół katolicki? Szkoda tu zupełnie czasu na analizę, bo jest to temat zastępczy, przy problemach, które naprawdę trapią dziś Polskę....




Państwo Polskie dotuje działalność kościołów i związków wyznaniowych w Polsce, zapewnia im ulgi podatkowe i celne, a także przyznaje grunty, zwraca lub przyznaje rekompensaty za przejęte w czasach PRL grunty i nieruchomości. Największym beneficjentem dopłat i ulg jest Kościół katolicki

Jeśli powołujesz się na wiki bądź dokładny.
Finansowanie szkół w tym seminariów, jeśli chcecie mieć nowych pedofilów finansujcie to sami.
Nie będę z tobą dyskutował jesteś w amoku religijnym albo masz snicersa zamiast mózgu nie mnie to oceniać.
Powoli i na Wiejskiej stanie się porządek, i wyjdziemy z ciemnogrodu.

''zamknąć, sprawiedliwie osądzić i nabić na słup.. słup postawić w meczecie, do którego uczęszczał...''
Znasz ten cytat? Nie lubisz fanatyków religijnych?
A czy twój bóg nie kazał ci kochać bliźniego swego?
Nie będę z hipokrytą rozmawiał na tematy religijne.
Już wyobrażam sobie nabicie mordercy na krzyż po samą głowę jezusa i wystawienie w kościele.

Vlad Palownik

2011-10-28, 15:30
ticorr jesteś pewnie ministrantem i kochasz swojego proboszcza, ale między waszą miłością jest subtelna różnica. Ty masz penisa w dupie i on ma penisa w dupie. A może ty jesteś proboszczem i boisz się zostać odcięty od małych chłopców?
Pewnie to dał ci twój Bóg, małych chłopców.

ticorr

2011-10-28, 15:32
Oszczerca napisał/a:

Największym beneficjentem dopłat i ulg jest Kościół katolicki



bo jest w tym kraju akurat najwięcej zadeklarowanych katolików... jak rety... słyszałeś kiedykolwiek w szkole o logice?

Dalszych twoich wywodów nie mam co analizować, bo albo znów przypie**alasz się do kościoła o coś, co nie jest w jego jurysdykcji, albo imputujesz mi pewną tezę, a później na podstawie tej tezy napie**alasz we mnie inwektywami... idź się przewietrz...

I na przyszłość: nie wyjeżdżaj do katoli słowami o "miłości bliźniego", bo się tylko ośmieszysz... na bycie bliźnim trzeba wpierw zasłużyć, a na jakąkolwiek miłość tym bardziej... już chyba nie pamiętasz jak Jezus przepędzał kupców ze świątyni?


Cytat:

ticorr jesteś pewnie ministrantem i kochasz swojego proboszcza, ale między waszą miłością jest subtelna różnica. Ty masz penisa w dupie i on ma penisa w dupie. A może ty jesteś proboszczem i boisz się zostać odcięty od małych chłopców?
Pewnie to dał ci twój Bóg, małych chłopców.



Jeszcze coś? Widzę, że masz spore doświadczenie w temacie... no cóż... praktyka czyni misztrzem?

Ponury Knur

2011-10-28, 15:43
i to nie wy nawracaliście mieczem na swoją wiarę, wytaczaliście wojny krzyżowe i kradliście złoto.
A organizacja ODESSA która pomagała uciekać nazistowskim zbrodniarzom przy pomocy i błogosławieństwie Watykanu?
A prześladowanie żydów przez kler? Np. Radio Maryja szerzy antysemityzm Jezus też był żydem.
A bezkarność pedofili pod przykrywką księdza też pochwalasz?

Czyli bliźnich sobie wybieracie trzeba zasłużyć?
Moim zdaniem dyskusja z tobą totalnym zapatrzonym w swoje racje hipokrytom nie ma sensu.

ticorr

2011-10-28, 16:18
Oszczerca napisał/a:

i to nie wy nawracaliście mieczem na swoją wiarę, wytaczaliście wojny krzyżowe i kradliście złoto.
A organizacja ODESSA która pomagała uciekać nazistowskim zbrodniarzom przy pomocy i błogosławieństwie Watykanu?
A prześladowanie żydów przez kler? Np. Radio Maryja szerzy antysemityzm Jezus też był żydem.
A bezkarność pedofili pod przykrywką księdza też pochwalasz?

Czyli bliźnich sobie wybieracie trzeba zasłużyć?
Moim zdaniem dyskusja z tobą totalnym zapatrzonym w swoje racje hipokrytom nie ma sensu.



Ty już sam nie wiesz o co się przypie**olić... aby tylko się przypie**olić, prawda? Z twojego pieniactwa na temat kasy nic nie wyszło, więc teraz będziesz wyciągał sprawy sprzed 1000 lat...

Krótko odpowiem zatem:

Po pierwsze: idiotów, którzy w historii swój brudny ryj wytarli chrześcijaństwem nie nazywaj tu kościołem... równie dobrze możesz o każdym pijaku powiedzieć złodziej, bo "każdy pijak to złodziej"... poza tym zobacz na dzieła ateistów z XX wieku - Hitler, Stalin, Mao, Pol Pot, Kim Ir Sen, Che Guevara... tu dopiero można książki pisać...

Po drugie: jeżeli niezgoda na działania środowisk żydowskich lub politykę Izraela nazywasz antysemityzmem, to nie mamy tu o czym dalej gadać... a jeżeli myślisz, że katole mają siedzieć cicho, gdy im każdy jątrzy lub podskakuje, to też chyba coś ci się pomyliło...

Po trzecie: pedofilia w kościele... tu się zgodzę - każdy przypadek powinien być surowo karany, JEŻELI rzeczywiście taki gdzieś zaszedł i nie powinien być zamiatany pod dywan... trzeba tu jednak zauważyć, że w porównaniu do innych środowisk, przypadki pedofilii w kościele są w ilościach śladowych (ilość przypadków w stosunku do liczby wiernych), a cała sprawa jest głównie napompowana przez media do granic absurdu, by wywołać tanią sensację, aby tylko sprzedał się nakład... jak przy każdym innym temacie zresztą... poczytaj sobie przy okazji o takich rabinach jak np. Israel Weingarten czy Yehuda Nussbaum...

Po czwarte: to nie katole "wybierają" sobie bliźnich, a ludzie decydują o tym czy nimi być czy też nie...