18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pan Mularz

2011-10-26, 22:52
Nie do rymu, nie do taktu, wsadź se dupę do kontaktu.

queke3arena

2011-10-26, 23:07
Jak ja nienawidze tych pedalkow w sutannach... oj wpie**al sie im dostanie kiedys...

ticorr

2011-10-26, 23:29
obrazek ma się tak do artykułu, jak Marlin Manson do baletu...

poza tym uwielbiam te najazdy na kościół w Polsce... wpierw napinacze wrzeszczą, że nie dadzą już więcej "czarnym" ani grosza, a później przy pierwszej lepszej rodzinnej uroczystości w kościele pie**olą coś pod nosem, że nie ma kwiatów, tynk się sypie, organista fałszuje i inne tego typu bzdety, które powinny kościołowi spaść z nieba (chyba wraz z tym j***nym tynkiem)... ci wszyscy napinacze jak ulał pasują do partii Tuska i Palikota, bo tylko oni wierzą w cuda...

vass

2011-10-27, 00:21
up
pie**olisz jak potłuczony.
ch*j w dupę czarnym i nie chodzi o kasę, bo jak katolicy chcą ich sponsorować, to ich sprawa, ale ręce precz od państwowej kasy.

BongMan

2011-10-27, 00:28
@ticorr
Idź już bo proboszcz ze świętym gwizdkiem czeka aż hejnał zagrasz.

Co do tematu, popieram vass. Jak banda fanatyków chce łożyć nierobom hajs na samochody, wille, dz**ki i drogie trunki, to ich sprawa. Ale wpie**alania się kościoła w rządzenie państwem to przesada. Powinno być u nas tak jak jest we Francji. Kościół ma do powiedzenia wielki ch*j. Do tego stopnia, że dzieci w szkołach nawet nie mogą sobie zrobić wigilii albo choinki ubrać, bo szkoła jest instytucją państwową a tam klechy wstępu nie mają. U nas będzie to realne może za jakieś 50 lat.

Su...........cz

2011-10-27, 11:19
Mularz napisał/a:

Nie do rymu, nie do taktu, wsadź se dupę do kontaktu.



Jest do rymu, jest do taktu, niech ci ziemia lekką będzie :]

strupek69

2011-10-27, 12:59
A ja chcę by czarnych i purpurowych obowiązywały te same zasady co mnie : płacenie podatków i odpowiadanie przed sądem za swoje przewinienia.

Gabryiel

2011-10-27, 13:41
ale zajebisty bentley

witul

2011-10-27, 13:52
Taa, wyborcza to bardzo dobre źródło wiedzy o kościele. W tvn24 nie było nic?
Niektórzy ludzie (elektorat głównie po i pedalikota) mają tak płytkie rozumowanie, że mój brodzik pod prysznicem jest głębszy. Ale nienawiść do kościoła - według planu - zwiększa się.

ticorr

2011-10-27, 14:14
BongMan napisał/a:

@ticorr
Idź już bo proboszcz ze świętym gwizdkiem czeka aż hejnał zagrasz.

Co do tematu, popieram vass. Jak banda fanatyków chce łożyć nierobom hajs na samochody, wille, dz**ki i drogie trunki, to ich sprawa. Ale wpie**alania się kościoła w rządzenie państwem to przesada. Powinno być u nas tak jak jest we Francji. Kościół ma do powiedzenia wielki ch*j. Do tego stopnia, że dzieci w szkołach nawet nie mogą sobie zrobić wigilii albo choinki ubrać, bo szkoła jest instytucją państwową a tam klechy wstępu nie mają. U nas będzie to realne może za jakieś 50 lat.



Osobiste przywary pozostaw sobie, na wieczorne zabawy z tatusiem.

Ja od siebie moge tylko dodać, że nie istnieje coś takiego jak oderwanie kościoła (jakiegokolwiek) od państwa, bo te dwie instytucje wzajemnie się uzupełniają w organizacji państwa. Ludzie do organizacji potrzebują zarówno bodźców fizycznych, jak i metafizycznych. Te pierwsze dostarcza państwo swoim aparatem przymusu i swoim monopolem na przemoc, a drugie dostarcza religia, swoim zbiorem praw, dogmatów oraz ogólnym światopoglądem. Ten właśnie złożony system odróżnia nas od zwierząt i wiedziały już o tym starożytne cywilizacje, a ty tu wyskakujesz niczym jakiś leśny bobek "bo we Francji"... zobacz co się dzieje we Fracji wpierw! Przyroda nie znosi próżni, więc tam miejsce chrześcijaństwa zalewane jest powoli przez islam. Co z tego, że nie będziesz miał choinki w szkole, gdy przed każdą szkołą będzie stał meczet, a wszystkie dziewczyny będą biegały w burkach? Wolisz to od choinki w szkole? A może z arabami pójdziesz na noże? No już to widzę...

Poza tym mieliśmy już oderwanie kościoła od państwa za czasów PRLu i gówno z tego też wyszło, a gdy tylko Polak został papieżem i przyjechał do Polski, to wszyscy mieli mokro w gaciach - zgodnie z zasadą "jak trwoga to do Boga". Ty widocznie tej trwogi jeszcze nie zaznałeś... no ale jeszcze przyjdzie czas i miejsce...

Ponury Knur

2011-10-27, 15:29
ticorr napisał/a:



Osobiste przywary pozostaw sobie, na wieczorne zabawy z tatusiem.

Ja od siebie moge tylko dodać, że nie istnieje coś takiego jak oderwanie kościoła (jakiegokolwiek) od państwa, bo te dwie instytucje wzajemnie się uzupełniają w organizacji państwa. Ludzie do organizacji potrzebują zarówno bodźców fizycznych, jak i metafizycznych. Te pierwsze dostarcza państwo swoim aparatem przymusu i swoim monopolem na przemoc, a drugie dostarcza religia, swoim zbiorem praw, dogmatów oraz ogólnym światopoglądem. Ten właśnie złożony system odróżnia nas od zwierząt i wiedziały już o tym starożytne cywilizacje, a ty tu wyskakujesz niczym jakiś leśny bobek "bo we Francji"... zobacz co się dzieje we Fracji wpierw! Przyroda nie znosi próżni, więc tam miejsce chrześcijaństwa zalewane jest powoli przez islam. Co z tego, że nie będziesz miał choinki w szkole, gdy przed każdą szkołą będzie stał meczet, a wszystkie dziewczyny będą biegały w burkach? Wolisz to od choinki w szkole? A może z arabami pójdziesz na noże? No już to widzę...

Poza tym mieliśmy już oderwanie kościoła od państwa za czasów PRLu i gówno z tego też wyszło, a gdy tylko Polak został papieżem i przyjechał do Polski, to wszyscy mieli mokro w gaciach - zgodnie z zasadą "jak trwoga to do Boga". Ty widocznie tej trwogi jeszcze nie zaznałeś... no ale jeszcze przyjdzie czas i miejsce...



a ty zaznałeś? i co ci bóg dał?
poza serdeczne bóg zapłać?
Kościół to świetnie przemyślana korporacja.
Niech sobie będzie, nie przeszkadza ale czemu nie płacą podatków jak wszyscy inni jeśli żyjemy w państwie bezwyznaniowym?

ticorr

2011-10-27, 15:57
Oszczerca napisał/a:



a ty zaznałeś? i co ci bóg dał?
poza serdeczne bóg zapłać?
Kościół to świetnie przemyślana korporacja.
Niech sobie będzie, nie przeszkadza ale czemu nie płacą podatków jak wszyscy inni jeśli żyjemy w państwie bezwyznaniowym?



Co mi Bóg dał to moja osobista sprawa i nie czas i nie miejsce żeby tu o tym pisać.

Co do przywilejów... zgodzę się, że jest tu wiele spraw do uregulowania, między kościołem a państwem, i nad tym należy solidnie pracować... ale podatki? Skąd wy czerpiecie tą wiedzę na temat podatków niepłaconych przez kościół? Weźcie coś poczytajcie więcej w temacie, a nie powtarzacie w kółko jakieś wymyślone bajki przez jakiegoś gimbusa. Kościół, jak i inne ośrodki wyznaniowe, objęty jest specjalną ustawą i płaci podatek ryczałtowy. Do tego płaci normalnie wszelkie ubezpieczenia, VAT i akcyzę. Przestańcie więc pie**olić, jak jakieś pokrzywdzone przez los dzieci.

Ponury Knur

2011-10-27, 16:09
ticorr napisał/a:



Co mi Bóg dał to moja osobista sprawa i nie czas i nie miejsce żeby tu o tym pisać.

Co do przywilejów... zgodzę się, że jest tu wiele spraw do uregulowania, między kościołem a państwem, i nad tym należy solidnie pracować... ale podatki? Skąd wy czerpiecie tą wiedzę na temat podatków niepłaconych przez kościół? Weźcie coś poczytajcie więcej w temacie, a nie powtarzacie w kółko jakieś wymyślone bajki przez jakiegoś gimbusa. Kościół, jak i pozostałe inne ośrodki wyznaniowe, objęty jest specjalną ustawą i płaci podatek ryczałtowy. Do tego płaci normalnie wszelkie ubezpieczenia, VAT i akcyzę. Przestańcie więc pie**olić jak jakieś pokrzywdzone przez los dzieci.




podatek ryczałtowy to kpina, ubezpieczenia, Vat i akcyzę płaci bo musi żreć i wozić dupę,. A jak by się plebania schajcowała to bóg nowej nie postawi.
Do tego wszystkiego kościół katolicki dostaje dopłaty od Państwa z naszych podatków. Z których pokrywa ubezpieczenie zdrowotne księży. Dopłaty są w wysokości od 1 do 5 mld. zł. I dlaczego płacą wszyscy? Radio Maryja itp. organizacje też zwolnione są z wszelkich opłat za koncesje i częstotliwość żebyście wy katole mogli się nasłuchać a dziura budżetowa rośnie. W 2013 będzie brakowało ponad 200 mld na emerytury i renty.
Więc to mało wiesz.