18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

dogip

2013-10-23, 09:55
Do gro­na osób po­dzi­wia­ją­cych mo­tłoch si­ka­ją­cy na zni­cze pod pa­ła­cem pre­zy­denc­kim na­le­ża­ła np. słyn­na re­ży­ser Agniesz­ka Hol­land – cór­ka jed­ne­go z czo­ło­wych ko­mu­ni­stów okre­su sta­li­now­skie­go. Spodo­ba­ło się to tak­że przy­rod­nie­mu bra­tu sta­li­now­skie­go zbrod­nia­rza – Ada­mo­wi Mich­ni­ko­wi i pa­ru in­nym oso­bom, na cze­le z Ja­nu­szem Pa­li­ko­tem, co do oj­ca któ­re­go wciąż po­ja­wia­ją się „plot­ki”, że był on zwy­kłym szmal­cow­ni­kiem. Me­dia są do­słow­nie za­pcha­ne po­tom­ka­mi czo­ło­wych ko­mu­chów. Moż­na tu wy­mie­nić m.​in. Mo­ni­kę Olej­nik, któ­ra pra­cę dzien­ni­kar­ki roz­po­czę­ła ja­ko świe­żo upie­czo­ny zoo­tech­nik w 1982 ro­ku, gdy w Pol­sce obo­wią­zy­wał stan wo­jen­ny, pry­wat­nie cór­kę Ta­de­usza Olej­ni­ka, wy­so­kie­go funk­cjo­na­riu­sza Służ­by Bez­pie­czeń­stwa, al­bo Grze­go­rza Mie­cu­go­wa – sy­na Bru­no­na Mie­cu­go­wa, sta­li­now­skie­go dzien­ni­ka­rza, któ­ry za­sły­nął ja­ko sy­gna­ta­riusz tzw. „Ape­lu Kra­kow­skie­go” z 1953 ro­ku, wy­ra­ża­ją­ce­go po­par­cie dla sta­li­now­skich władz, któ­re na pod­sta­wie sfał­szo­wa­nych do­wo­dów, do­ko­na­ły aresz­tu du­chow­nych ka­to­lic­kich (słyn­ny pro­ces pra­cow­ni­ków ku­rii kra­kow­skiej). Do te­le­wi­zji pu­blicz­nej nie­daw­no wró­ci­ła Han­na Lis, czy­li Han­na Ke­daj – cór­ka Alek­san­dry i Wal­de­ma­ra Ke­da­jów, zna­nych pe­ere­low­skich dzien­ni­ka­rzy i taj­nych agen­tów SB, fi­gu­ru­ją­cych na słyn­nej „Li­ście naj­więk­szych ka­na­lii sta­nu wo­jen­ne­go” ra­zem z Je­rzym Urba­nem i Zbi­gnie­wem Sa­fja­nem – oj­cem Mar­ka Sa­fja­na – pre­ze­sa Try­bu­na­łu Kon­sty­tu­cyj­ne­go w la­tach 1998-2006. Wia­do­mo­ści TVP re­da­gu­je Piotr Kraś­ko – wnuk jed­ne­go z czo­ło­wych ko­mu­ni­stycz­nych cen­zo­rów – Win­cen­te­go Kraś­ki. W te­le­wi­zji ja­ko „au­to­ry­tet” wy­stę­pu­je Mag­da­le­na Śro­da – cór­ka prof. Edwar­da Ciu­pa­ka – za­re­je­stro­wa­ne­go przez wy­wiad PRL ja­ko kon­takt ope­ra­cyj­ny „Ga­briel”, któ­ry nie­mal przez ca­łe swe ży­cie za­wo­do­we, ja­ko pra­cow­nik Urzę­du ds. Wy­znań, zaj­mo­wał się wal­ką z Ko­ścio­łem. Gor­li­wie ata­ku­je tak­że Da­wid War­szaw­ski, czy­li Kon­stan­ty Ge­bert – syn agen­tu­ral­ne­go dzia­ła­cza ko­mu­ni­stycz­ne­go Bo­le­sła­wa Ge­ber­ta. Je­śli wie­rzyć „Rzecz­po­spo­li­tej” to na­wet oj­ciec ulu­bień­ca sa­lo­nu Jur­ka Owsia­ka był wy­so­ko po­sta­wio­nym mi­li­cjan­tem. Do gro­na ce­le­bry­tów ho­łu­bio­nych przez me­dia i chęt­nie za­bie­ra­ją­cych głos na­le­ży ko­lej­na gwiaz­da TVN – Mag­da Ges­sler, z do­mu Iko­no­wicz – cór­ka wie­lo­let­nie­go pe­ere­low­skie­go dzien­ni­ka­rza PAP i agen­ta es­bec­kie­go TW „Me­tram­paż”, sio­stra Pio­tra Iko­no­wi­cza – obec­nie do­rad­cy Ja­nu­sza Pa­li­ko­ta. No i jest oczy­wi­ście Bar­tosz Wę­glar­czyk, któ­ry ko­biet z Ukra­iny nie gwał­cił, mo­że dla­te­go, że uznał je za ro­bo­ty do sprzą­ta­nia. Wę­glar­czyk jest przy­pad­kiem szcze­gól­nym nie tyl­ko dla­te­go, że prze­tarł szla­ki Wo­je­wódz­kie­mu i Fi­gur­skie­mu, ale przede wszyst­kim dla­te­go, że we­dług wie­lu in­for­ma­cji jest on w pro­stej li­nii wnu­kiem Jó­ze­fa Świa­tło – jed­ne­go z naj­więk­szych sta­li­now­skich zbrod­nia­rzy, oso­bi­ście tor­tu­ru­ją­ce­go więź­niów z AK.

Fa...........um

2013-10-23, 10:15
Sami jesteśmy sobie winni. To jest właśnie efekt "okrągłego stołu" i bezkrwawego przekazania władzy .... przekazania swoim agentom i kapusiom, którzy w zamian zagwarantowali komunistom nietykalność.

pisage

2013-10-23, 10:32
Tylko co z tego? Czy dzieci muszą odpowiadać za winy rodziców?
Jeśli tak to 90% parlamentu powinno wycofać się z życia politycznego. Jarosław Kaczyński powinien chodzić na kolanach wokół Polski i biczować się.
Bzdurny temat

bloodwar

2013-10-23, 10:50
@pisage - moim zdaniem to trochę niemoralne, ze gdy ojciec i matka są wpływowymi osobami w TiWi (przypominam: publicznej, nie prywatnej!) to dziecko również znajduje posadę w tej TiWi. Gdyby to była prywatna telewizja to owszem, niech sobie robią co chcą, Solorz może załatwiać posady pociotkom w Polsacie a Walter w TVNie ale dostęp do najlepiej płatnych stanowisk w telewizji publicznej powinien zależeć od UMIEJĘTNOŚCI a nie urodzenia. Dlatego na pytanie: "Czy dzieci muszą odpowiadać za winy rodziców?" odpowiadam: "nie, nie powinny odpowiadać za winy ale też nie powinny pławić się w luksusie na który sobie nie zasłużyły cięzką pracą"

pisage

2013-10-23, 11:17
@bloodwar
jeśli wystąpiło zjawisko nepotyzmu lub temu podobne to powinno być piętnowane. Problem polega na tym, że w dwóch tematach na kilkunastu dziennikarzy, tylko dwoje jest z TVP. To klasyczna manipulacja.
A co powiedz o duecie Loska-Torbicka?

bz...........ue

2013-10-23, 12:01
Ja już prawie zapomniałem co to jest ten TVN. Odkąd nie mam w domu telewizora jakoś tak mniej się wk***iam.

luck0

2013-10-23, 12:09
A idzcie w p*zdu z tym tematem. Piętnować nepotyzm co za bzdura. Po pierwsze jeżeli mój ojciec ma firmę i mogę u niego pracować to czemu miałbym tego nie robić. Nauczę się fachu, poznam strukture ect. Po drugie jak ktoś wyżej wspomniał, dlaczego dzieci mają odpowiadać za rodziców. Wszyscy są dorośli i robią co chcą i jeżeli mój ojciec jest alkoholikiem to nie znaczy, że ja muszę być. Wszyscy, którzy zazdroszczą tym osobom to że miały łatwiej powiem jedno: KIJ WAM W DUPĘ. Ruszcie dupę i zacznijcie pracować nad tym aby móc ich zwalczać skoro tak wam przeszkadzają albo miejcie ich w dupie i starajcie się z nich doić hajs. Takie plakaty gówno zrobią.

zyzyryxy

2013-10-23, 12:35
mapa to nie jakaś zj***na infografika, nie zmieniajcie znaczenia tego pięknego słowa do k***y nędzy!!! mapa to dokument przedstawiający uogólniony obraz powierzchni ziemi, a nie jakieś pierdy o gwiazdach tiwi!!!

nie ma piwa od kartografa

NikoLative

2013-10-23, 14:04
Ktoś tu chyba jest pie**olnięty. Jeżeli mam kumpla, to patrzę na to kim jest, a nie kim jest jego ojciec. Jeżeli poznam nową osobę i spodoba mi się jej osobowość, to nie zmienię za chwilę zdania o niej tylko dlatego, że jej rodzice mieli nieciekawą przeszłość. Ta mapa służy manipulacji mózgami osób podatnych na sugestie. Widzicie taką mapę, kojarzycie że ojciec Wojewódzkiego był funkcjonariuszem SB i później patrzycie na niego przez ten pryzmat. Kompletny bullshit.

gmbs

2013-10-23, 14:19
Kolejny polski ból dupy. Ci ludzie robią to co robią od 20 i więcej lat nie dlatego że ktoś miał dziadka ale dlatego że są w tym dobrzy (czyt. mają widownię).

Niech się odezwie ten któremu tata/mama/dziadek/pies nie załatwił roboty choćby na wakacje ...

Idąc dalej tym tropem - będąc szefem lub nawet wysoko postawionym pracownikiem i mając możliwość nie załatwisz swojemu dziecku czy wnukowi pracy?

sono

2013-10-23, 14:32
4x up (oprócz kartografa)

Wstyd mi za was.

Kozar

2013-10-23, 15:05
Niczyja wina jakich ma się rodziców.

Buenor

2013-10-23, 15:08
@gmbs
a za jaką stawkę pracowałeś z polecenia rodziców lub tego psa co przytoczyłeś??

ok. dać robotę i niech pokaże co potrafi. Niech się pnie szczebel po szczeblu w górę, jak szary człowiek (wielu nawet takiej możliwości nie ma), a nie wskakuje na szczyt i mydli oczy ludziom, że jest odpowiedni, bo pracuje >20 lat na tym stanowisku.

Dać robotę, a załatwić posadkę to znaczna różnica, nie daj się zwodzić