18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kim Don Tusk

NE...........55 • 2012-07-01, 19:52
Patrząc co ten "pan" robi z naszym pięknym krajem na myśl przychodzi mi tylko jedno:


Mowa oczywiście o fali "samobójstw", a tak bardziej na bieżąco to temat obowiązkowych szczepień, o których szerzej tutaj: SZCZEPIENIA
Dokąd ten kraj zmierza? :erniepalm:

wudun

2012-07-02, 08:16
We wrześniu zaczną się protesty przeciwko rządowi będą trwały do 21:00 bo mama kazała o 22:00 być w domu;). Się k***a za naukę weźcie a nie za obalanie rządu. Najbardziej protestują ci którzy w dupie mieli naukę albo są po pedagogice albo innej europeistyce(i to na samych trójach). Jeżeli macie do kogoś pretensje zacznijcie od siebie. Jak przyjdzie nowy rząd też będziecie narzekać.

Azar

2012-07-02, 08:38
Najbardziej lubię wypowiedzi takich osób jak Ty wudun.
Za nauke się weźmy, na pedagogikę nie idźmy.
Przykro mi to mówić, ale pedagogika jest równie istotnym elementem kultury i nauki jak architektura. Bowiem gdyby nie rozwój pedagogiki właśnie, w szkole uczyłbyś się łaciny na pamięć, śpiewu chóralnego, arytmetyki (dotyczącej podstawowych rachunków dodawania, odejmowania mnożenia i dzielenia - nic więcej), geografii, która tak naprawdę polegałaby na nauce o krainach przedstawionych w Biblii - przykro, ale tak własnie wyglądało średniowieczne nauczanie i gdyby nie rozwój oświaty i pedagogiki nadal by takie było. A no i zapomniałem wspomnieć o wyjątkowym karaniu cielesnym i sianiu terroru. A więc, zwyczajnie nie pie**ol.

Nie ma bowiem realistycznego systemu wartościowania studiów - każda gałąź nauki wyodrębniła się, ponieważ istniało na to zapotrzebowanie.

Problem z pracą i godnym bytowaniem leży w tym, co sam reprezentujesz tutaj nam.
Mówisz: wziąć się za naukę.

Właśnie! Zrobił się olbrzymi bum na tytuły naukowe, każdy musi mieć magistra żeby móc zamiatać, choć tą samą czynność równie dobrze, a stawiam, że nawet lepiej wykona osoba po niepełnym średnim.

I przez imperatyw społeczny jakim jest zdobywanie coraz to nowszych tytułów naukowcy - przestają one mieć znaczenie. Przeciętny, statystyczny polak musi mieć magistra lub wykształcenie zawodowe, aby pracować w urzędzie miasta przy odgarnianiu liści w parku. Musi mieć, choć równie dobrze moglibyśmy obniżyć poprzeczkę i taką pracę zlecić osobie z wykształceniem podstawowym.
I bezrobocie byłoby mniejsze.

Przez obecną sytuację dawna klasa pracowników fizycznych stała się marginesem społecznym pozbawionym wykształcenia i pracy, zaś osoby o niskich tytułach naukowych zastąpili ją stając się pracownikami fizycznymi.

Wybacz, ale obecnie, świadomie myśląc, gdybym miał wybór iść do zawodówki i jebnąć sobie zawód mechanika (prowadząc swój warsztat, zatrudniając dwóch mechaników i pracownika biurowego spokojnie 10 tys zostaje) niż iść do liceum, następnie na studia i po magistrze, pracować za najniższą krajową w podrzędnym barze jako kelner.

Nie warto tracić kilku lat na naukę, która w obecnych sytuacjach w ogóle się nie zwróci.
To już nie jest inwestycja w siebie. Brakuje pracowników fizycznych i dopóki się oni nie znajdą, ich rolę pełnić będą magistrowie i doktorowie.



wudun

2012-07-02, 09:57
@up masz rację że pedagodzy są nam potrzebni ale, nie w takich ilościach. Jeszcze parę lat to na jedno dziecko będzie przypadało 2 pedagogów. Rynek pracy jest już przepełniony więc nie dziw się że w kfc lub innym mcdonaldzie pełno jest absolwentów tego kierunku.
Powiedz mi jaką jeszcze ma wiedzę pedagog aby uchronić go przed bezrobociem? Nie oszukujmy się 95% ludzi idzie na takie kierunki tylko dla tego że jest łatwo.

hi...........be

2012-07-02, 11:33
To największy r*chacz jakiego znam,Wyr*chał całą Polskę j***ny.

martin87

2012-07-02, 13:28

Powinno być tak, że przykładowo mamy epidemie groźnej choroby, nie zgłoszę się na szczepienie przymusowe to automatycznie jestem wtedy staje się wrogiem i powinno się mnie odstrzelić. Jeśli ja mam widzimisie, że nie będę się szczepił bo nie, a mogę być zarażony groźną chorobą i co gorsza zarażać innych to powinno się traktować mnie jak morderce ot tyle :)

Azar

2012-07-02, 16:48
@wudun,
owszem mogłoby się wydawać, że u nas jest zbyt wielu pedagogów, pragnę jednak zwrócić Twoją uwagę na fakt, że w krajach zagranicznych np. Holandii, klasa liczy sobie 10-15 uczniów i na nich przypada 2 pedagogów/nauczycieli. Przepracowują się bidaki.

I jeśli chodzi o powód wybierania takiego kierunku.
W wiekszosci ludzie nie wiedzą co z sobą zrobić.
Bo czyż to nie okrutna ironia, że o swoim życiu mamy decydować za młodu, gdy jesteśmy idiotami?

boncki

2012-07-02, 17:56
Już widzę jak ludzie wychodzż na ulicę i obalajż ten rząd. W tym kraju jest dostatecznie dużo ludzi pozbawionych mózgu, żeby Tusk i spółka rządzili już 2 kadencję. I że niby teraz ci wszyscy ludzie nagle się obudzą, powstaną i zrobią rewolucję?? Jasne...

Paweł92

2012-07-02, 22:20
Ja się marnych polaczków nie żałuję. Sami go wybrali. Teraz może założyć im jeszcze smycze i kagańce i ustawowo kazać szczekać. Ja się będę z tego marnego, naiwnego społeczeństwa śmiał do rozpuku. Chciało się Europy to będziecie ją mieli.

Tylko prawdziwych Polaków szanujących tradycję i Polskę jest mi szkoda...

Azar

2012-07-03, 06:28
Nie lubię, jak ktoś pisze "polaczków". Powinny być za to bany z miejsca. Nie warny, bany.