18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kilka słów prawdy

simpekaes • 2013-04-05, 12:14
Kolejna "Skandaliczna" wypowiedź która w mojej ocenie jest jak najbardziej prawidłowa i tak jak można się było tego spodziewać spadły i nadal spadają na nią tony hejtów.


W wydaniu "Focus Historia ekstra", dodatku z okazji 70. rocznicy powstania w warszawskim getcie, ukazał się bulwersujący wywiad z prof. PAN Krzysztofem Jasiewiczem. Naukowiec twierdzi, że Żydzi sami sobie są winni Holokaustu. – Na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów - zaznacza profesor. Słowa te wywołały ogromne oburzenie.


Prof. Instytutu Studiów Politycznych PAN Krzysztof Jasiewicz :wodka: zajmuje się tematyką polskich Kresów i dziejów Żydów na tych terenach a także stosunkami polsko-żydowskimi. Odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Według niego, Żydzi tylko sobie zawdzięczają nieszczęścia, które przez wieki na nich spadały, w tym Holokaust.

"Owe żydowskie bzdury i dane wzięte z sufitu o Żydach zamordowanych głównie przez polskich chłopów to właśnie projekcja zmierzająca do ukrycia największej żydowskiej tajemnicy. Otóż skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu, »co się działo na obrzeżach Zagłady«, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu" - twierdzi profesor Polskiej Akademii Nauk.



Z wypowiedzi profesora wyłania się ponury obraz Żydów. "Niestety żydów gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, że są narodem wybranym. Czują się oni upoważnieni do interpretacji wszystkiego, także doktryny katolickiej. Cokolwiek byśmy robili i tak będzie poddane krytyce - że za mało, że źle, że zbyt mało ofiarnie. W moim najgłębszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Żydami, bo on do niczego nie prowadzi" - twierdzi Jasiewicz.

"Na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów, a nie Kościół Katolicki. I Żydzi z tego - jak się wydaje - nie wyciągnęli wniosków" - przekonuje naukowiec. Tezy przez niego przedstawione wywołały ogromne oburzenie.

Burza po słowach profesora

"A gdzie z tej opowieści zniknęli Niemcy? Nie było ich w gettach i obozach zagłady? Nie zmuszali Żydów do określonych zachowań? Nie tworzyli Judenratów w gettach albo Sonderkommand w obozach? Czyżby Żydzi sami się pozabijali na swoje własne rozkazy? - zauważa Katarzyna Markusz :plzdie: na portalu jewish.org.pl.

"Spora część tych, którzy przeżyli obozy zagłady, należała tam do Sonderkommanda. Nigdy nie było to ich własnym wyborem. Nigdy nie było to też pracą przyjemną. Oznaczało jednak, że ich własny wyrok śmierci został choć na chwilę odroczony. Ci ludzie również cierpieli, bo patrzyli na okrutną śmierć swoich bliskich, znajomych lub nawet całkiem obcych ludzi. Patrzyli na tysiące śmierci każdego dnia. Nie wszyscy potrafili sobie z tym później poradzić i już po wojnie popełniali samobójstwo" - dodaje Markusz.

"Po lekturze wywiadu jest mi po prostu przykro – z wielu powodów. Po pierwsze, że to chyba rzeczywisty zmierzch autorytetów, skoro profesor Polskiej Akademii Nauk wypowiada publicznie takie słowa. Przykro mi, że przeprowadzający wywiad nie zadał kolejnego pytania: »Czym zasłużyły sobie na Holokaust miliony zwykłych ludzi z takimi samymi troskami i radościami jak ich polscy sąsiedzi?«. (...) Co wtedy odpowiedziałby pan profesor: czy snułby opowieść o żydokomunie, czy też może sięgnąłby do starszego wyjaśnienia: że zakatowanie dziewczynki w środku jej rodzinnego miasta było zasłużoną zemstą za dzieci przerobione na macę. Sądzę, że po tak postawionym pytaniu panu profesorowi zostałyby już tylko takie »argumenty« albo zamilknięcie i zapłakanie" - to list jednego z czytelników dodatku "Focusa", który został zamieszczony na stronach internetowych czasopisma.

Zszokowany jest także szef Instytutu Studiów Politycznych PAN prof. Eugeniusz C. Król. Porównuje on wypowiedzi prof. Krzysztofa Jasiewicza do artykułów hitlerowskiego "Stuermera, gdzie głoszono hasło "Żydzi są wszystkiemu winni". - Być może to bezwiedna analogia, ale zabrzmiało obrzydliwie i fatalnie – ocenia.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", Król będzie rozmawiał z Jasiewiczem, zbierze się też Rada Instytutu, a wcześniej naukowcy PAN mają wydać oświadczenie.

Redakcja przeprasza

Redaktor naczelny magazynów "Focus" i "Focus Historia" - Michał Wójcik przeprosił czytelników za ten wywiad. "Ten list(zamieszczony powyżej - przyp. red), jak i wszystkie inne, które otrzymaliśmy, są dla nas bardzo ważne. Uświadamiają nam, że nasze intencje rozminęły się z wrażliwością Czytelników. Wszystkich urażonych naszą publikacją pragnę serdecznie przeprosić. Nie chcieliśmy urazić niczyich uczuć. Bardzo nam przykro, że tak się stało" - napisał Wójcik i dodał, że tezy Jasiewicza "rzeczywiście są skrajne i bulwersujące".

"Byliśmy zdumieni, że tak skrajne poglądy może głosić pracownik naukowy wysokiego szczebla, obrażając przy tym inaczej myślących" - napisał naczelny Wójcik. Wyraził przy tym nadzieję, że nikt nie będzie utożsamiał poglądów redakcji ze stanowiskiem profesora Jasiewicza.

Źródło Onet.pl

Stefan213

2013-04-05, 13:16
Mossad juz poluje na niego.

mk1981

2013-04-05, 13:24
A ja profesora bronię, bo tytuł tego całego zamieszania był opatrzony znakiem zapytania:

"Żydzi sami sobie są winni Holokaustu?" i takie ujęcie zmienia postać rzeczy, a każdy Semita (bo antysemitą nie jest ten, kto nie lubi Żydów, tylko ten, kogo nie lubią Żydzi), który z przewrażliwieniem godnym allahakbarów wstrząśnięty jest takim tekstem powinien sobie wziąć na wstrzymanie, chociaż chyba nie weźmie. Ich religia mówi co innego niż nasza.

Nie ma "przebacz wrogowi", tylko "zajeb wroga, jak Żyda". Tyle w temacie.

Suka_Blyat

2013-04-05, 14:12
Żydzi to owszem naród wybrany, ale wybrany po to, żeby go nienawidzić

BongMan

2013-04-05, 14:23
Jak to dobrze, że za parę miesięcy będę w innym kraju, a za parę lat na innym kontynencie i będę miał głęboko w dupie te wszystkie polsko-żydowsko-niemiecko-rosyjskie ch*je muje dzikie węże...

PrezesRm

2013-04-05, 15:15
BongMan napisał/a:

Jak to dobrze, że za parę miesięcy będę w innym kraju, a za parę lat na innym kontynencie.



Wysuszyłeś już Polskę, teraz inne kraje a potem całe kontynenty :D

A tak na poważnie to, Żyd jest jak każdy widzi i w większości przypadków nienawiść do tego narodu jest uzasadniona, ale pan profesor skalał się i swój tytuł tym artykułem...

stery_srh

2013-04-05, 15:18
BongMan napisał/a:

Jak to dobrze, że za parę miesięcy będę w innym kraju, a za parę lat na innym kontynencie i będę miał głęboko w dupie te wszystkie polsko-żydowsko-niemiecko-rosyjskie ch*je muje dzikie węże...


Szerokiej drogi i samej słodyczy w krainie, gdzie panuje wszechobecna zgoda, pojednanie i miłość. ;-)

jednoręki-ujeżdżacz

2013-04-05, 15:40
simpekaes napisał/a:


Z wypowiedzi profesora wyłania się ponury obraz Żydów. "Niestety żydów gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, że są narodem wybranym. Czują się oni upoważnieni do interpretacji wszystkiego, także doktryny katolickiej. Cokolwiek byśmy robili i tak będzie poddane krytyce - że za mało, że źle, że zbyt mało ofiarnie. W moim najgłębszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Żydami, bo on do niczego nie prowadzi" - twierdzi Jasiewicz.


Jak można Panu Jasiewiczowi browara postawić?

Cytat:

Jak to dobrze, że za parę miesięcy będę w innym kraju, a za parę lat na innym kontynencie i będę miał głęboko w dupie te wszystkie polsko-żydowsko-niemiecko-rosyjskie ch*je muje dzikie węże...


No brawo.
Paweł, lat 30. Od ponad 3-ch lat w UK i jakoś coraz bardziej mnie obchodzi nasz kraj... Że się tak wyrażę, wypie**alaj już teraz z Polski.

vito

2013-04-05, 15:45
źródło onet.pl dziękuje dobranoc
gra słów i cytatów wyjętych z kontekstu, nie odniose się do tekstu oryginalnego z focusa bo nie czytałem, ale z tego co tutaj przeczytałem nagonka na profesora, który ma swoje zdanie na temat holocaustu, dodać również chciałem że nie tylko Żydów mordowano w tamych obozach i nie tylko tam,

każdy dostał po dupie w tej wojnie niech nie robią z siebie męczenników, więcej ruskich cywili zgineło (10 mln) niż Żydów (5,75mln dane z wiki) w każdym zakątku Europy przez II WŚ

dback

2013-04-05, 15:47
Wszyscy tylko gadają teraz o tym holokauście i mordowaniu żydów. Ale wystarczy choć chwilę pomyśleć nad sednem całej tej sprawy i jego źródłem. W wielu krajach ( w Niemczech największe) było niezadowolenie z działalności żydów w Europie! To był bardzo wyniszczający Europę naród - nazywany był rakiem na zdrowym ciele Europy - i nie bez powodu. Jeśli macie w rodzinie kogoś starszego - zapytajcie co w swoim życiu dostał od żydów. Moja śp. prababcia - złota Kobieta, o której złego słowa nikt nie powie a sama niesamowicie skromna takich rzeczy mi o nich opowiadała za czasów przed wojennych, że do tej pory jestem przekonany, że holokaust BYŁ ICH WINĄ i sobie na niego zasłużyli.

simpekaes

2013-04-05, 15:53
jednoręki-ujeżdżacz napisał/a:




No brawo.
Paweł, lat 30. Od ponad 3-ch lat w UK i jakoś coraz bardziej mnie obchodzi nasz kraj... Że się tak wyrażę, wypie**alaj już teraz z Polski.


Zgadzam się :piwo:

Marshal

2013-04-05, 15:56
W sumie i racja, ze sami sobie winni. Spojrzmy ze na nikogo innego w sumie nie ma takie pojazdu jak na Zydow.
Dlaczego? Bo oni czesto mieli kase i w czasach np. miedzywojennych duza czesc wyzyskiwala Polskich mieszkancow ich kamienic, albo lichwa - no to Zydzi wymyslili.
Pamietam cos z historii Hiszpani ze ich krolowa Izabela w XIV albo XV wieku ich wygnali z Hiszpani bo tyle od nich pozyczyli ze juz nie mogli oddac.
To przez to ludzie oskarzali ich o zatrucie studni podczas Czarnej Smierci, jak rowniez przez to roscili sobie coraz wiecej praw do chociazby bycia uprzywilejowanym w zakresie opodatkowania.

Rafao

2013-04-05, 16:08
Profesor mądrze gada. Dzisiaj w Polsce też się proszą o powtórkę z holokaustu. Prawda wyjdzie na jaw prędzej czy później i moje słowa przestaną być skrajnym przejawem antysemityzmu. Do tego czasu możecie mnie linczować.

Plecionkarz

2013-04-05, 16:20
Kolejny szanowany historyk który ośmielił się podzielić swoimi odkryciami zostaje zakrzyczany. To już było przerabiane wiele razy. Autorytet mówi źle o żydach to trzeba mu wszystko odebrać, oczernić w oczach ludzi, wywlec jakieś brudy i wyrzucić z instytutu. Polacy podobnie jak Niemcy myśleli nad rozwiązaniem kwestii żydowskiej przed II wojną światową. Pamiętali jak dobrze się żyło żydom podczas trzeciego rozbioru Polski i jak dobre stosunki mieli z Rosjanami.

Teraz żydzi panicznie bronią tej całej swojej religii holocaustu i antysemityzmu ale powoli się ona sypie. Coraz więcej jest takich historyków którzy otwarcie mówią o ich przeszłości. W Iranie otwarcie już jest głoszone to, że holokaust to tylko maszynka do wysysania środków na budowę Izraela. Dziwnym faktem jest, że jeszcze jak wojna trwała to żydzi już gadali o 6mln ofiar. To wszystko farsa i jedyny przypadek w historii kiedy państwo które nie istniało w czasie wojny dostaje odszkodowania wojenne.

A ty bongman zawsze się śmiejesz i szydzisz z murzynów, żółtych czy arabów. A jak jakiś Polak coś złego o żydach powie od razu się budzisz i psioczysz. Jak mniemam miejscem do którego się udajesz jest kraj beznapletowców, twoich ziomów.


cerastes

2013-04-05, 16:21
będę to wklejał wszędzie gdzie się da... Bo jest to sondaż przeprowadzony przez BBC World Service


Z którego jasno wynika że najbardziej znienawidzoną narodowością na świecie są żydzi... tego ścierwa nikt nie lubi, a jeżeli nie lubi to na pewno z nimi walczy i chce się ich pozbyć ze swojej ziemi !! Na dystansie 2 tysiącleci zostawali karani batem, mieczem i gazem za swoją postawę.. A niechęć czy nienawiść nie bierze się z niczego! zawsze musi być jakaś przyczyna.. konsekwencją tego jest reakcja społeczeństwa i kara !





Jak widać izrael jest NEGATYWNIE postrzegany przez 56% pytanych respondentów !!

żydy będą nam wmawiać jakiś antysemityzm wyssany z palca. Zapracowali sobie na taką globalną ocenę i jak widać we wszystkich krajach dostają mniej niż 50% głosów..
W 17 na 27 krajów uwzględnionych w ankiecie ludzie chętnie by się ich pozbyli ze swojej społeczności !! Za to w żadnym kraju nie ma większości pozytywnie nastawionej do tych skuriwałych pejsatych złodziei !!



i wypadają gorzej niż Iran czy Korea Północna!! które w mediach non stop pokazywane są jako te najgorsze..
Wniosek jest tylko jeden ....


żydzi, żydzi, żydzi cały świat was nienawidzi !!!!!!





pełne statystyki
http://zzpat.tripod.com/cvb/march_2007/poll_us_third_most_hated_country_on_earth.html