18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kilka słów prawdy

simpekaes • 2013-04-05, 12:14
Kolejna "Skandaliczna" wypowiedź która w mojej ocenie jest jak najbardziej prawidłowa i tak jak można się było tego spodziewać spadły i nadal spadają na nią tony hejtów.


W wydaniu "Focus Historia ekstra", dodatku z okazji 70. rocznicy powstania w warszawskim getcie, ukazał się bulwersujący wywiad z prof. PAN Krzysztofem Jasiewiczem. Naukowiec twierdzi, że Żydzi sami sobie są winni Holokaustu. – Na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów - zaznacza profesor. Słowa te wywołały ogromne oburzenie.


Prof. Instytutu Studiów Politycznych PAN Krzysztof Jasiewicz :wodka: zajmuje się tematyką polskich Kresów i dziejów Żydów na tych terenach a także stosunkami polsko-żydowskimi. Odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Według niego, Żydzi tylko sobie zawdzięczają nieszczęścia, które przez wieki na nich spadały, w tym Holokaust.

"Owe żydowskie bzdury i dane wzięte z sufitu o Żydach zamordowanych głównie przez polskich chłopów to właśnie projekcja zmierzająca do ukrycia największej żydowskiej tajemnicy. Otóż skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu, »co się działo na obrzeżach Zagłady«, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu" - twierdzi profesor Polskiej Akademii Nauk.



Z wypowiedzi profesora wyłania się ponury obraz Żydów. "Niestety żydów gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, że są narodem wybranym. Czują się oni upoważnieni do interpretacji wszystkiego, także doktryny katolickiej. Cokolwiek byśmy robili i tak będzie poddane krytyce - że za mało, że źle, że zbyt mało ofiarnie. W moim najgłębszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Żydami, bo on do niczego nie prowadzi" - twierdzi Jasiewicz.

"Na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów, a nie Kościół Katolicki. I Żydzi z tego - jak się wydaje - nie wyciągnęli wniosków" - przekonuje naukowiec. Tezy przez niego przedstawione wywołały ogromne oburzenie.

Burza po słowach profesora

"A gdzie z tej opowieści zniknęli Niemcy? Nie było ich w gettach i obozach zagłady? Nie zmuszali Żydów do określonych zachowań? Nie tworzyli Judenratów w gettach albo Sonderkommand w obozach? Czyżby Żydzi sami się pozabijali na swoje własne rozkazy? - zauważa Katarzyna Markusz :plzdie: na portalu jewish.org.pl.

"Spora część tych, którzy przeżyli obozy zagłady, należała tam do Sonderkommanda. Nigdy nie było to ich własnym wyborem. Nigdy nie było to też pracą przyjemną. Oznaczało jednak, że ich własny wyrok śmierci został choć na chwilę odroczony. Ci ludzie również cierpieli, bo patrzyli na okrutną śmierć swoich bliskich, znajomych lub nawet całkiem obcych ludzi. Patrzyli na tysiące śmierci każdego dnia. Nie wszyscy potrafili sobie z tym później poradzić i już po wojnie popełniali samobójstwo" - dodaje Markusz.

"Po lekturze wywiadu jest mi po prostu przykro – z wielu powodów. Po pierwsze, że to chyba rzeczywisty zmierzch autorytetów, skoro profesor Polskiej Akademii Nauk wypowiada publicznie takie słowa. Przykro mi, że przeprowadzający wywiad nie zadał kolejnego pytania: »Czym zasłużyły sobie na Holokaust miliony zwykłych ludzi z takimi samymi troskami i radościami jak ich polscy sąsiedzi?«. (...) Co wtedy odpowiedziałby pan profesor: czy snułby opowieść o żydokomunie, czy też może sięgnąłby do starszego wyjaśnienia: że zakatowanie dziewczynki w środku jej rodzinnego miasta było zasłużoną zemstą za dzieci przerobione na macę. Sądzę, że po tak postawionym pytaniu panu profesorowi zostałyby już tylko takie »argumenty« albo zamilknięcie i zapłakanie" - to list jednego z czytelników dodatku "Focusa", który został zamieszczony na stronach internetowych czasopisma.

Zszokowany jest także szef Instytutu Studiów Politycznych PAN prof. Eugeniusz C. Król. Porównuje on wypowiedzi prof. Krzysztofa Jasiewicza do artykułów hitlerowskiego "Stuermera, gdzie głoszono hasło "Żydzi są wszystkiemu winni". - Być może to bezwiedna analogia, ale zabrzmiało obrzydliwie i fatalnie – ocenia.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", Król będzie rozmawiał z Jasiewiczem, zbierze się też Rada Instytutu, a wcześniej naukowcy PAN mają wydać oświadczenie.

Redakcja przeprasza

Redaktor naczelny magazynów "Focus" i "Focus Historia" - Michał Wójcik przeprosił czytelników za ten wywiad. "Ten list(zamieszczony powyżej - przyp. red), jak i wszystkie inne, które otrzymaliśmy, są dla nas bardzo ważne. Uświadamiają nam, że nasze intencje rozminęły się z wrażliwością Czytelników. Wszystkich urażonych naszą publikacją pragnę serdecznie przeprosić. Nie chcieliśmy urazić niczyich uczuć. Bardzo nam przykro, że tak się stało" - napisał Wójcik i dodał, że tezy Jasiewicza "rzeczywiście są skrajne i bulwersujące".

"Byliśmy zdumieni, że tak skrajne poglądy może głosić pracownik naukowy wysokiego szczebla, obrażając przy tym inaczej myślących" - napisał naczelny Wójcik. Wyraził przy tym nadzieję, że nikt nie będzie utożsamiał poglądów redakcji ze stanowiskiem profesora Jasiewicza.

Źródło Onet.pl

Pa...........or

2013-04-05, 16:23
stara prawda o kolaboracji z nazistami: żyd żydowi żydem.

michael323

2013-04-05, 16:59
Nawet w swojej autobiografii Rudolf Höss (komendant obozu w Auschwitz) dziwił się jaki żyd żydowi potrafi zgotować los i bez żadnych wyrazów współczucia wysyłać swoich pobratymców na śmierć (swoją drogą polecam tą książkę a jej tytuł to "Wyznania spod szubienicy", autora już przedstawiłem)

19ahmed22

2013-04-05, 17:05
BongMan napisał/a:

Jak to dobrze, że za parę miesięcy będę w innym kraju, a za parę lat na innym kontynencie i będę miał głęboko w dupie te wszystkie polsko-żydowsko-niemiecko-rosyjskie ch*je muje dzikie węże...



BongMan, czyżby matka ziemia Afryka? Sahara i te sprawy, Twoje klimaty :lol:

Ghost_Rider

2013-04-05, 17:10
za jechanie po pejsatych zawsze piwko ;D

korinogaro

2013-04-05, 17:29
No k***a, redaktor naczelny wciska kit, ze nie wiedział co jest w wywiadzie który wydrukowała "jego" gazeta? BTW. Ciekawe czy jak by prof. nie ganił żydków tylko wychwalałby ich pod niebiosa to odezwałyby się "ważne osoby", że nie godzi się tak jakąś grupę bezkrytycznie wychwalać?

Loaloa

2013-04-05, 17:37
Pojadą profesorka i resztę swojej kariery spędzi na szorowaniu kibli w instytucie. No chyba, że go któreś z prawackich pisemek przygarnie, tam zawsze panuje głód "autorytetów".

WidziszINieGrzmisz

2013-04-05, 17:49
Ja tam wierze Profesorowi.
Pracowalem ponad 2 lata dla Zyda. W firmie byli tez inni Zydzi.
Problem jest taki, ze wrzucamy ich wszystkich do jednego wora, a tak naprawde oni nienawidza sie wzajemnie bardziej niz my nienawidzimy ich. Jedni z Egipty, drudzy z Palestyny, trzeci z ch*j do wie skad jeszcez. Tak samo ich religia jest tez jakos rozbita, ze np jedni moga wpie**alac fasole, a inni nie. Oni miedzy soba napie**alaja sie jak dzicy. Szef tych "nieswoich" zydow traktowal najgorzej w firmie.
Pozatym to nie bylby pierwszy przypadek gdzie zydostwo stara sie wysluzyc innymi. Jezusa tez Rzymianie ukrzyzowali tak naprawde ;)

Pr...........zy

2013-04-05, 18:48
mk1981 napisał/a:

A ja profesora bronię, bo tytuł tego całego zamieszania był opatrzony znakiem zapytania:

"Żydzi sami sobie są winni Holokaustu?" i takie ujęcie zmienia postać rzeczy, a każdy Semita (bo antysemitą nie jest ten, kto nie lubi Żydów, tylko ten, kogo nie lubią Żydzi), który z przewrażliwieniem godnym allahakbarów wstrząśnięty jest takim tekstem powinien sobie wziąć na wstrzymanie, chociaż chyba nie weźmie. Ich religia mówi co innego niż nasza.

Nie ma "przebacz wrogowi", tylko "zajeb wroga, jak Żyda". Tyle w temacie.



Jesteś pajacem i tyle w temacie. Nie znającym w ogóle historii - jesteś kolejnym j***nym zjebem który myśli, że Polacy to naród wiecznie pokrzywdzony, jesteś idealnym odbiciem wsioków którzy swoją nieudolność, tępotę, nieporadność zrzucają na innych, że to przez innych (czytaj Żydów) - idealne odbicie "bohaterów" filmu "Pokłosie"

To samo powiedzieli komuniści o Polskich oficerach zamordowanych w Katyniu i innych miejscach - sami sobie winni szlachcice i wykształciuchy j***ne teraz rządzić będzie prosty lud.

Max999

2013-04-05, 20:12
nie moge zrozumiec jak ludzie moga byc tak glupi :


»Czym zasłużyły sobie na Holokaust miliony zwykłych ludzi z takimi samymi troskami i radościami jak ich polscy sąsiedzi?«.


czy ten czytelnik jest.. poj***ny? w ktorym miejscu Jasiewicz powiedzial ze sobie na to zasluzyly? czy twierdzac ze zydzi sami 'zbudowali' (w przenosni, ale wielu bogatych zydow jawnie/półjawnie lub z ukrycia finansowalo holocaust) stwierdza ze czyms sobie zasluzyly 'miliony zwyklych ludzi z takimi samymi troskami i radościami jak ich polscy sąsiedzi'

to tak jakbym powiedzial ze kufel jest pusty, a ktos napisal 'czym zasluzyl sobie kufel, by stac pusty'

#wiem, ch*jowe porownanie. ale to jedyna glupota ktora mi przyszla na mysl

Człowiek Drzewo

2013-04-05, 20:36
@Prostowoczy

Cieszę się, że ujawniła nam się jedna żydowska duszyczka.

Już sam fakt, że zwracam się do ciebie, świadczy o tym jak wielką łaską zostałeś przeze mnie obdarzony. Nie chcę nawet wnikać w to, skąd czerpałeś inspirację i jakie są Twoje autorytety. Jeżeli zaprezentowane powyżej zdanie jest faktycznie Twoje, a zakładam, że właśnie takie jest(w końcu osoba w wieku 43 lat raczej nie czerpie przyjemności z "trollingu") to świadczy to o tym, jak bardzo ograniczony musi być twój intelekt lub, że faktycznie jesteś żydem. Jeśli powiesz mi jeszcze, że jedyną wiedzę o temacie czerpałeś z "filmu" Pokłosie(o którym nawet lewicowe pisma mówiły jak o gównie, które lepiej omijać z daleka) i kilku informacji usłyszanych w telewizji, to dla mnie jako człowiek, jesteś stracony. Historia pokazała, jak należy patrzeć na żydów. Odzyskiwanie dóbr, które im się nie należą lub co do których istnieje wątpliwość, czy faktycznie należały do nich, chowanie wszelkich negatywnych doniesień pod płaszczykiem antysemityzmu.

Człowiek, aż boi się cokolwiek powiedzieć nie tak o jakiejkolwiek mniejszości, bo okazuje się, że te mniejszości zaczynają dominować nad resztą. Skąd to popie**olone podejście nadeszło?

jessjess

2013-04-05, 21:15
Mój ś.p. dziadek zawsze powtarzał, że nie wini Hitlera za to, że zabijał Żydów, ale za to, że ich nie wybił do końca. Dziadek był rocznik 1921 to swoje przed wojną widział.

alveanerleo2

2013-04-05, 21:39
Żydzi jak najbardziej zasłużyli sobie na holocaust. To zemsta historii za to, co zrobili oni z mieszkańcami Kanaan. Kiedy wreszcie wyrżnęli wszystkich tubylców i zasiedlili ten teren w przeciągu kilkuset lat cały naród stał się degeneratami. Państwa ościenne wykorzystały to i podbiły tereny a pejsaki, zamiast walczyć o swoje, uciekły jak szczury i rozlały się jak nowotwór złośliwy po całym świece. W każdym zakątku ziemi, do którego dotarli, zaczęli sobie robić wrogów. Lichwa, oszustwa, fałszowanie dokumentów, to była domena Żydów. Przez setki lat te nieroby żerowały na uczciwych ludziach i jeszcze śmią zastanawiać się dlaczego ludzie ich nienawidzą.

Samus3k

2013-04-06, 01:16
Widzisz wszystko prowadzi do wypelnienia sie Biblijnych proroctw odnosnie izraela i tego ze przed koncem swiata wszystkie narody zwroca się ku izraelowi.
Tylko dzieki proroctwom wiemy ze mozna wierzyc bibli tylko jakos nikt o tym nie mowi.
Przepowiednie odnosnie wrzucenia miasta do morza, wydaje sie to niemozliwe?
a jednak Aleksander Wielki wrzucił miasto Tyr do morza.
Tu jest strona z dokladnie opisanymi proroctwami wszystko mozna sprawdzic w wikipedni i bibli tysiaclecia.

http://eufrat.republika.pl/proroctwa.html

PS. Powrocenie w 1947r zydow do ziemi swietej mozna dokladnie obliczyc na podstawie Biblii wlasnie

Nocturno

2013-04-06, 12:54
Ludzie, ja człowiek prosty jestem. Ale jako, że pisuję do różnych takich narodowo katolickich portali, to z gruntu rzeczy się nauczyłem, że jak mam być rzetelny i mówić cokolwiek o kimkolwiek, to dopytuję i doczytuję dokładnie na ten temat. Dlatego czytam i Newsweeka i GP, i GW i FiM, i Zadrę i Frondę. Wszystko. I wiele książek i publikacji źródłowych..
Dlatego I ZGADZAM SIĘ i się NIE ZGADZAM z profesorem. Dlaczego?

Otóż tak - czy Żydzi zapracowali sobie na to, żeby ich różne kraje nie lubiły? Tak, ale nie wszyscy Żydzi. Przypominam wam historię Bejtaru, prawicowej organizacji żydowskiej, która była właśnie przeciwko tym złym, lewicowym Żydom, którzy zakłamują historię. W porównaniu z lewakami - prawicowy Bejtar chciał, by ich naród wrócił na ich tereny rodzime i tam budował silne państwo. Bejtar miał poparcie Wojska Polskiego, w tym Piłsudskiego, a nawet współpracowali z ONR (szkolenia wojskowe, kursy dla młodzieży, wyjazdy i kolonie rekrutacyjne).

Może kiedyś trochę dłużej o tym będę pisał, ale powiem tyle, że nie wszyscy Żydzi są źli. A Ruchy narodowe w Polsce były przeciwko tym sk***ysynom, które lewacko dążyły do dominacji żydowskiej na terenie Europy. O Bejtarze mało kto mówi, a to on był między innymi odpowiedzialny za powstanie w getcie warszawskim (zaś jest tam tylko pomnik lewackiego działacza komunistycznego Żyda), a potem w czasie powstania warszawskiego niedobitki z Bejtaru wywieszały flagi polskie i żydowskie, na znak solidarności z narodem polskim. (Polska wtedy strasznie ryzykowała utratą kontaktów z Anglią - jak się okazało po sprzedaniu nas Stalinowi: niepotrzebnie - zaś tereny Izraela były pod władzą Brytyjczyków właśnie) Pomija się mówienie o nim, zaś historię się zakłamuje.

Do autora taki tylko tekst - nie powołuj się na Onet. To sk***ysyństwo pisane pod dyktando bodajże Żyda - Werner (?) czy jak mu tam - o poglądach lewicowych. I choć Wikipedia też nie jest dobrym źródłem - tutaj trochę więcej na ten temat:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bejtar

A tutaj film dok. o Bejtarze:
http://www.filmy.134.pl/ogladaj,film,9083,betar.html