18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Kilka ciekawych faktów

Liromir • 2013-05-04, 15:34
Kilka ciekawych faktów znalezionych w sieci:
(nie są 100% pewne, oraz mogą wystąpić pewnie błedy językowe, gdyż tłumaczyłem to z różnojęzycznych stron)

HISTORIA


-97% wszystkich pieniędzy papierowych w Stanach Zjednoczonych zawiera ślady kokainy.

-Luty 1865r to jedyny miesiąc w historii ludzkości w którym nie było pełni księżyca.

-Karą dla ludzi, którzy popełnili cudzołóstwo w ​​starożytnej Grecji było wsadzenie warzyw korzeniowych tam gdzie słońce nie świeci.

-Według starego prawa chińskiego, kto ujawnił jak zrobić jedwab był skazywany na śmierć przez tortury.

-W czasach swojej 'świetności', w 400 roku pne, greckie miasto Sparta miała 25.000 mieszkańców i 500.000 niewolników.

-'Narkotykami' starożytnych rzymian było suszone łajno dzika, jeźdzcy rydwanowi (nie wiem jak ich nazwać) często to spożywali przed najważniejszymi wydarzeniami.

-W czasie pierwszej wojny światowej, karą za homoseksualizm w armii francuskiej była egzekucja.

-W 1892 roku Włochy podniosły minimalny wiek do zawarcia małżeństwa dla dziewcząt - 12 lat.

LUDZKOŚĆ


-W wieku lat sześćdziesięciu, większość ludzi traci połowę swoich kubków smakowych.

-Kobiety uczą się mówić wcześniej, używać zdań wcześniej, i czytać szybciej niż mężczyźni.

-Inteligentni ludzie mają więcej cynku i miedzi we włosach.

-Ludzki mózg w 85% składa się z wody.

-Lewe płuco jest mniejsze od prawego płuca, aby zrobić miejsce dla serca.

-Jabłko, cebula i ziemniaki mają ten sam smak. Różnice w smaku wynikają z ich zapachu. Aby to udowodnić można ścisnąć nos i posmakować każdego. Wszystkie są słodkie.

-Dzieci rodzą się z 300 koścmi, ale jako dorośli mamy ich tylko 206.

-Każdy człowiek ma niepowtarzalny 'odcisk' języka.

-Kaszel uwalnia ładunek wybuchowy powietrza, który porusza się z prędkością do 60 mil na godzinę.

ŻYWNOŚĆ


-Duże dawki kawy mogą być śmiertelne. Dziesięć gramów lub 100 filiżanek w ciągu 4 godzin, może zabić przeciętnego człowieka.

-Nabisco's "Oreo's" są najlepiej sprzedającą się marką na świecie, w ilości sprzedających się 6 billionów każdego roku. Pierwsze 'Oreo' zostały sprzedane w 1912.

-Ryż jest podstawowym pożywieniem ponad połowy ludności świata.

-Ponieważ Hindusi nie jedzą wołowiny, McDonald w Delhi robi swoje hamburgery z baraniny.

-FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) pozwala na średnio 30 lub więcej fragmentów owadów i jednego lub więcej włosów gryzoni na 100 g masła orzechowego.

-Najostrzejsza papryka na świecie to papryka Habanero.

-Największą pozycją w menu na świecie prawdopodobnie jest pieczony wielbłąd, czasem podawany na ucztach Beduinów.Wielbłąd jest faszerowany owczą tuszą, która jest faszerowana kurą, która jest nadziewana rybami, które są nadziewane jajkami.

-Kiedy szwajcarski ser fermentuje, działanie bakterii wytwarza gaz. Który wyzwolony tworzy dziury.

ZWIERZĘTA


-Spośród 20000 gatunków pszczół, tylko 4 robią miód.

-Motyle smakują z tylnymi nogami.

-Pchły mogą skakać 50 razy swoją wielkość, to tak jakby człowiek przeskoczył 40-piętrowy budynek.

-Koty mogą 'wydać' ponad 100 różnych dźwięków wokalnych, psy mogą tylko 10.

-Koty nie mogą rozpoznać słodkich rzeczy.

-Kot widzi około sześć razy lepiej niż człowiek w nocy, ze względu na 'tapetum lucidum', warstwy dodatkowych komórek odbijających, które absorbują światło.

-Kot używa swoich wąsów, aby ustalić, czy przestrzeń jest zbyt mała, aby się przecisnąć. Wąsy działają jako czujniki lub antena, pomagają zwierzęciu ocenić dokładną szerokość przejścia.

-Szczęka kota nie może poruszać się na boki.

-Szczury są wszystkożerne, jedzą prawie każdy rodzaj żywności, w tym martwych i umierających członków własnego gatunku.

-Kaczki, łabędzie i strusie są jedynymi ptakami posiadającymi penisa.

-Jest więcej owadów w jednym kilometrze kwadratowym terenów wiejskich niż ludzi na całej ziemi.

-Kiedy 'czarna śmierć' przetoczyła się przez Anglie jedną z teorii było, że to koty są winowajcami plagi. Tysiące zostało ubitych. Jak na ironię, ludzie, którzy zachowali swoje koty byli w mniejszym stopniu zarażeni, ponieważ w ich domach nie było prawdziwych winowajców - szczurów.

-Mrówki nie śpią.

-Niektóre żaby mogą zamarzać, a następnie rozmrożone żyć dalej.

-Owady drżą gdy jest im zimno

-Komary wolą bardziej dzieci niż dorosłych, i blondynki niż brunetki.

-Każdego roku, 1500000000 dolarów wydaje się na karmy dla zwierząt domowych. To cztery razy więcej niż kwota wydatków na żywność dla niemowląt.

:ukrzyzowany:

korinogaro

2013-05-04, 19:11
-Jeśli chodzi o Chiny to kara dotyczyła próby wywiezienia jedwabników, a nie samego opisu jak się robi materiał, podobnie było z prochem.
-Jeśli chodzi o Spartę to 25k było obywateli, mieszkańców było nieco więcej (kiedyś obywatelem nie był każdy mieszkaniec kraju z niego pochodzący. Istniał stan między obywatelem a sługą.)
- Co do smaku to z tego co uczyli w szkołach smak w ogóle zależy od zapachu. Przy czym nie wiem czy dotyczy to złożonych smaków czy również podstawowych 5 smaków.

Kalibur

2013-05-04, 19:14
Po całej lekturze mogę dostać +1 do klasy ekspert?

sługaSzatana

2013-05-04, 19:27
Co to pszczół to skąd ich aż 20000 gatunków wyszło? Są tylko 4 gatunki pszczół.

Rodzyn

2013-05-04, 19:34
Po co matole szerzysz jakieś drętwe mity? Jak czegoś nie jesteś pewien to - nie udostępniaj takiej treści... :homer:

KiKiZ

2013-05-04, 19:38
lewe płuco jest MNIEJSZE ŻEBY ZROBIĆ MIEJSCE DLA SERCA?

Jak masz serce w prawym płucu to ktoś Cie oszukał :)

Liromir

2013-05-04, 19:44
KiKiZ zastanów sie jeszcze raz co napisałeś :>

@do hejterów

w 1 akapicie jest napisane że nie wszystko może być w 100% prawdziwe, w 90% jest ;)

Jacooob

2013-05-04, 19:49
BUhaha Habanero najostrzejsza, chyba 10 lat temu. Najostrzejsza jest papryka Trinidad Moruga Scorpion.

Lestadeiro

2013-05-04, 19:52
Najostrzejszą papryczką wcale nie jest habanero. Jeszcze 2 lub 3 lata temu była nią Bhut Jolokia, ale została pokonana. Niestety nie pamiętam nazwy tej nowej odmiany. :(

matik1993

2013-05-04, 19:52
Wydaję mi się, że Habanero nie jest najostrzejsza.Papryka Trinidad Moruga Scorpion jest o wiele wyżej w skali, a przed nią jeszcze z pięć i dopiero habanero.

Ar...........ch

2013-05-04, 20:15
Liromir napisał/a:

KiKiZ zastanów sie jeszcze raz co napisałeś :>

@do hejterów

w 1 akapicie jest napisane że nie wszystko może być w 100% prawdziwe, w 90% jest ;)



Tak? A skąd wiesz, że nie w 70%? A może 60%? Jedno zdanie ogólnikowo traktujące rzetelność tekstu świadczy tak samo o wartości tego zestawienia jak i o autorze. Nie bądź już taki cwaniak. :wtf:

Bazyliszek

2013-05-04, 20:34
Bzdurę napisałem, na szczęście znalazłem możliwość edycji :mrgreen:

ryzy27

2013-05-04, 21:06
Cytat:

-Motyle smakują z tylnymi nogami.



A mi nie :P

ciunex

2013-05-04, 21:14
Za niedługo gimbusy zamiast chodzić do apteki po acodin będą szukać w lasach gówien dzika.

LadyCarminqa

2013-05-04, 21:18
Lada moment wszystkie nowinki skopiuje kwejk, albo "bezużyteczna"...
Fajnie poczytać, nawet jeśli nie wszystko prawda, piwko.

rusofil

2013-05-04, 21:25
Liromir napisał/a:

Kilka ciekawych faktów znalezionych w sieci:
(nie są 100% pewne, oraz mogą wystąpić pewnie błedy językowe, gdyż tłumaczyłem to z różnojęzycznych stron)

HISTORIA


-97% wszystkich pieniędzy papierowych w Stanach Zjednoczonych zawiera ślady kokainy.




A co to ma do historii? Poza tym yy... co to wszystko ma do Sadola? Artykuł wybitnie do czapy, źle napisany, odwalony na szybko, niepasujący do portalu. Oddal się w pośpiechu. I tak, będę narzekać, bo to, co się dzieje z tą stroną to jakaś paranoja.

PS. Tłumaczyłeś? Fajnie. Ale redagować to ty nie umiesz (albo jesteś j***nym leniem i ci się nie chce) i tekst wygląda fatalnie. Składnia do dupy, nie mówiąc o pierdylionie innych błędów. Jak coś robisz, to rób to porządnie. Albo wcale nie rób, jak ci się nie chce. Żenada. Polszczyzna w tym kraju leży i zdycha.

Liromir napisał/a:

Kilka ciekawych faktów znalezionych w sieci:
(nie są 100% pewne, oraz mogą wystąpić pewnie błedy językowe, gdyż tłumaczyłem to z różnojęzycznych stron)



Poza tym gówno mnie to. Wiadomo, że nikt nie zna wszystkich języków, ale jak piszesz po polsku, to powinieneś czuć się zobligowany do pisania poprawnie. Przeczytanie tekstu i poprawienie błędów nie boli. A jak masz z tym problem, to przeczytaj go nawet 10 razy, zapytaj o pomoc kogoś, kto ma mózg etc. Rany, co za gimbaza.