18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kierowcy cwaniacy nie tylko w Warszawie

JezusToŻyd • 2012-08-07, 11:35
Wczoraj był film z kozakiem z Warszawy jadącym zielonym Punto. W Krakowie też kozaków nie brakuje, czy to na motocyklach czy w kilkunastoletnich sportowych szrotach.


Najciekawsza akcja od 5:05, ale polecam całość od 1:40, kiedy kończy się moralizatorska gadka.

BongMan

2012-08-07, 12:53
"Polscy kierowcy potrafią jeździć bezpiecznie, tylko poza granicami własnego kraju" - bo k***a tam są normalne drogi a nie to krzywe, dziurawe i pełne kolein gówno robione naprędce przez naj***nych robotników z ch*jowych materiałów takich jak tłuczone kible.

Google

2012-08-07, 12:57
7:54 - "Idzie w dobrego pasterza..." :D

deniZ

2012-08-07, 13:11
BongMan - madry ty jestes? to jest argument, ze po naszych dziurawych drogach mozna zapie**alac i robic co sie chce? a tam na dobrych drogach stosowac sie do przepisow?
Moze wroc do wklejania sucharow, a nie probowac myslec i narzekac na material, ktorego nie zrozumiales :facepalm:

orzeszwmorde

2012-08-07, 13:24
Dlaczego jeździmy bezpieczniej poza krajem?
Najzwyklejsze dostosowanie się do zachowań innych kierowców...tłumaczyć chyba nie muszę.

Najbardziej z niemieckich dróg podoba mi się to że rowerem jeździ się tylko po drogach rowerowych ewentualnie po chodnikach (sprawny dzwonek i nie ma problemów z pieszymi)...a samochodem nie parkujemy na chodnikach tylko "tarasujemy" pas ruchu..co powoduje wytracanie prędkości innych kierowców i co za tym idzie poprawa bezpieczeństwa...o klombach na drodze przed terenami zbudowanymi i działających radarach to już chyba nie muszę wspominać...i jakoś nie miałem okazji zobaczyć u nich patrolu z suszarką...jest więcej podobnych przykładów.
Wiadomo..mają piękne i darmowe autostrady..ale mentalność też robi swoje.

Czesiek181

2012-08-07, 13:31
Twarze powinni pokazywać!

Kierować tez trzeba z głową.

det0x

2012-08-07, 13:48
dobry filmik, jak masz wiecej to dawaj! :)

wiekszosc ograniczen to tez takie pie**olenie nie raz jest tak ze dwupasmowka, dobra droga, zero budynkow i ograniczenie do 50... to samo na pseudoautostradach, wjedzie czlowiek na taka i w koncu ma kawalek dobrej drogi (jak nie jest akurat remontowana) zaplaci w ch*j kasy i 130km/h... no dajcie spokoj, czas jazdy maluchami i polonezami mamy za soba, inna sprawa ze prawo jazdy dostaja czasami tacy debile jak ten ostatni z filmu ze powinni wsadzic jego razem z egzaminatorem ktory mu dal prawko

BongMan

2012-08-07, 14:06
deniZ napisał/a:

to jest argument, ze po naszych dziurawych drogach mozna zapie**alac i robic co sie chce? a tam na dobrych drogach stosowac sie do przepisow?


Mógłbyś mi pokazać, gdzie tak napisałem? Bo ja nie widzę... Patrzę na takich jak ty i zastanawiam się, czy czytanie ze zrozumieniem rzeczywiście jest tak trudne?

JezusToŻyd

2012-08-07, 14:27
det0x napisał/a:

prawo jazdy dostaja czasami tacy debile jak ten ostatni z filmu ze powinni wsadzic jego razem z egzaminatorem ktory mu dal prawko


Czemu chciałbyś wsadzić egzaminatora? Bo gość miał półtora promila? Powiedział bym nawet, że jak na taki wynik alkomatu to uciekanie mu całkiem sprawnie idzie i można by założyć gość ma wprawę w jeździe codziennej. Nie zmienia to faktu, że mózgu brakuje, skoro jeździ po pijaku i do tego ucieka policji.

Co do pokazanych tu na filmiku traktów, filmik jest sprzed dwóch lat, ale niewiele się zmieniło:
Stella Sawickiego - równa nawierzchnia na tym odcinku na którym jechali - spokojnie można koło 100 jechać, ten zakręt gdzie złapali passata jest średnio wyprofilowany i trzeba uważać
Bora Komorowskiego - jedna z lepszych prostych w Krakowie, nawierzchnia równiutka, widoczność idealna, wiec sporo motocykli tam jeździ (warto być tam czasem we czwartki)
Lublańska - estakada bardzo dobra, dalej w porządku
Wiślicka - bardzo nierówna i dziurawa
Andersa - również bardzo nierówna
Opolska - dobra nawierzchnia na tym odcinku na którym jechali (dalej są spore koleiny bo to przelotówka)
Dobrego Pasterza - połowa w porządku, przy rondzie nierówno, rondo ciasne

Na Lublańskiej, Opolskiej, Bora, Stelli jest ograniczenie do 70 km/h ale spokojnie mogło by być 80-90, jednak w Krakowie jest polityka, że ustawiają maksimum 70 km/h nawet na trzypasmowej, równej przelotówce.

Co do filmików to muszę poszukać bo zwykle w tym programie jest o bezpieczeństwie, pościgi czy akcje policji są dość rzadko.

yoshi88-88

2012-08-07, 14:52
a dla mnie to już trzeba być kompletnym racuchem żeby popie**alać na czerwonym przez skrzyżowanie , albo wyprzedzać na podwójnej ciągłej. Jak widzę takich mistrzów prostej to sam mam ochotę ich zatrzymać i nakopać im rozumu do dupy.
Zazwyczaj to są jeszcze takie jasie co jeżdżą 15 letnimi calibrami albo kadetami co drzwi się zamyka na sznurek a hamuję się jak w flinstonach

Nikkoo

2012-08-07, 14:59
BongMan napisał/a:

"Polscy kierowcy potrafią jeździć bezpiecznie, tylko poza granicami własnego kraju" - bo k***a tam są normalne drogi a nie to krzywe, dziurawe i pełne kolein gówno robione naprędce przez naj***nych robotników z ch*jowych materiałów takich jak tłuczone kible.



Wiec uważasz, że krzywe i pełne kolein drogi to powód dla szybkiej i niebezpiecznej jazdy? :homer:

Alonso

2012-08-07, 14:59
Ten grubasek w krawacie dobrze wykuł na pamięć przebieg zdarzenia.
Piwo ode mnie.

Ozzyknf

2012-08-07, 15:03
Ci to się z debilami nie pie**olą, tak jak ma to miejsce w "Uwaga Pirat!"

BongMan

2012-08-07, 15:04
Nikkoo napisał/a:

Wiec uważasz, że krzywe i pełne kolein drogi to powód dla szybkiej i niebezpiecznej jazdy? :homer:


k***a, następny baran :facepalm: Przed rejestracją tutaj powinien być jakiś test na czytanie ze zrozumieniem.