18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Katolska logika

dnr • 2013-07-29, 16:03
Jak wygląda katolska logika i pseudonauka z punktu widzenia myślącej osoby.







Zaj***ne z portalu dla gimbusów :)

(zamiast katolstwa możecie wstawić dowolną inną religię, żeby nie było)

dnr

2013-07-29, 19:18
Crem0wy, jesteś tak głupi, że aż prawie nie wierzę. Nie rozumiesz wcale mojego postu. Gdyby ci wynalazcy wierzyli w każde słowo Biblii czy innej księgi, gówno by odkryli. Poza tym religia nie w każdym jest w stanie zabić samodzielnego myślenia. Chodzi o mentalność człowieka trzymającego się religii za wszelką cenę. We wspomnianych przez ciebie czasach nie było wielkiego wyboru- albo do kościoła, albo na stos. Co nie znaczy, że każdy człowiek naprawdę był religijny.

Religia w niesamowitym stopniu zahamowała rozwój nauki w średniowieczu. Naukowców palono na stosach, zabraniano im głosić swoje teorie. Chyba cie poj***ło, jeśli twierdzisz, że nauka zawdzięcza coś religii. Spójrz na kozojebców, oni dalej mają średniowieczne spojrzenie na religię, i gdyby nie zachodnia technologia, to żyliby dokładnie tak jak w średniowieczu. W całym świecie islamskim publikuje się mniej książek niż w dowolnym państwie europejskim. I to nie dlatego,że oni są głupi, to dlatego, że są religijni.

I jeszcze bronisz inkwizycji, ja pie**olę, dno umysłowe...

Crem0wy

2013-07-29, 19:36
dnr napisał/a:

Nie rozumiesz wcale mojego postu. Gdyby ci wynalazcy wierzyli w każde słowo Biblii czy innej księgi, gówno by odkryli.


Wskaż mi fragment Biblii który zaprzecza istnieniu atomów, mikroorganizmów, zabrania stosowania antybiotyków, uzywania teleskopów etc.
Tak z 10 przykładów konkretnych odkryć i wynalazków + fragmenty Bilbii które tego zakazują.

dnr napisał/a:

Poza tym religia nie w każdym jest w stanie zabić samodzielnego myślenia. Chodzi o mentalność człowieka trzymającego się religii za wszelką cenę.


Religia Katolików każe im zadawać pytania i szukać odpowiedzi oraz cały czas dążyć do swoich celów które sobie wyznaczą. Modlitwa, czyli ta "mentalność człowieka trzymającego się religii" służy tylko po to by prosić Boga o swoje błogosławieństwo a nie np. o napisanie w nocy na tablicy tych 50 j***nych cyfr po przecinku w liczbie Pi...

dnr napisał/a:

We wspomnianych przez ciebie czasach nie było wielkiego wyboru- albo do kościoła, albo na stos. Co nie znaczy, że każdy człowiek naprawdę był religijny.


Przykład: Kopernik zadedykował swoją pracę wujkowi... Który był BISKUPEM. Nie sądzisz że to jakby zaprzecza twojej wizji...?

dnr napisał/a:

Religia w niesamowitym stopniu zahamowała rozwój nauki w średniowieczu.


Poproszę przykład choć jednej cywilizacji która w 1900roku stała wyżej od chrześcijańskiej Europy.

dnr napisał/a:

Naukowców palono na stosach, zabraniano im głosić swoje teorie.


Przykłady proszę.
Tylko nie Giordano Bruno którego skazano za spoufalanie się z Habsburgami, którzy niedługi czas przed jego stosem spalili rzym...

dnr napisał/a:

Chyba cie poj***ło, jeśli twierdzisz, że nauka zawdzięcza coś religii. Spójrz na kozojebców, oni dalej mają średniowieczne spojrzenie na religię, i gdyby nie zachodnia technologia, to żyliby dokładnie tak jak w średniowieczu.


Pytam ponownie: Jesteś wstanie wymienić jedną cywilizację która nie miała religii i przewyższyła wierzącą Europę...?

dnr napisał/a:

I jeszcze bronisz inkwizycji, ja pie**olę, dno umysłowe...


Mówi to ktoś kto wierzy w bajki że Inkwizycja była stricte religijną organizacją służącą Watykanowi...?
Zapraszam na ostatnią stronę tego >>> http://www.sadistic.pl/rozne-symbole-te-same-narzedzia-i-cele-vt214144,60.htm <<< tematu aby poczytać co inkwizycji, bo nie chce mi się swoich słów powtarzać i kogoś przede mną też.

dnr

2013-07-29, 20:43
Szkoda słów już na ciebie, widzę, że się nie przebiję przez ten kołtun katolski.

JohnnyRocketfingers

2013-07-30, 08:28
dnr, oj chyba Crem0wy Cię zjechał jak burą sukę. No cóż ciężko Ci się przyznać ale nie masz argumentów tylko tak pie**olisz coś co usłyszałeś czy gdzieś przeczytałeś, a naprawdę w dupie byłeś i gówno widziałeś. Te słowa "z punktu widzenia myślącej osoby" od razu wskazują jakobyś był tą osobą myślącą. Potrzebujesz się w ten sposób dowartościować? Poczytaj trochę.

Crem0wy

2013-07-30, 10:20
dnr napisał/a:

Szkoda słów już na ciebie, widzę, że się nie przebiję przez ten kołtun katolski.


Człowieku. Skoro to tak podstawowa wiedza i wszyscy ciągle o tym mówią, to powinieneś móc z palcem dupie swojej lub swojej kobitki, wszystko o co prosiłem przedstawić.
Poza tym nie jestem katolem. A nawet gdybym był to jedyną soosbą tutaj która przedstawia tu ideologię "tralalalalal! ni słyszę co mówisz! mam uszy zatkane! traalalallalala!", jesteś tylko i wyłącznie ty spośród naszej dwójki.

AgentGrzesiek

2013-07-30, 10:40
Crem0wy napisał/a:

Jesteś wstanie wymienić jedną cywilizację która nie miała religii i przewyższyła wierzącą Europę...?



a co jeśli powiem Ci że Europa stała tak wysoko bo tylko tu ludzie potrafili robić pizzę.!!!!
Jestem pewny że jeśli by w afryce zaczęli jeść pizzę to od razu i czyściej by było i telewizory by mieli .....

Crem0wy

2013-07-30, 11:09
Jeśli ty mi coś takiego powiesz to ja ciebie poproszę o jakieś sensowne wyjaśnienie tego.

dnr

2013-07-30, 16:15
Człowieku, twoim argumentem jest to, że Kopernik zadedykował swoją pracę wujkowi, naprawdę szkoda mi słów na dyskusję z tobą, argumenty masz tak ch*jowe, że nie wymagają nawet kontrargumentów, każdy ogranięty człowiek to zobaczy.
Dla mnie twoje argumenty wyglądają tak jak argument AgentaGrześka, tak jak ty nie podjąłeś z nim dyskusji, tak ja z tobą nie podejmę.


_arci

2013-07-30, 16:41
Się wtrącę.
Zgadzam się z dnr.

I jedno co mi się rzuciło w oczy u cremowego:
lista ksiąg zakazanych chociażby. Była prawda? Nikt nie ma wątpliwości (wręcz jeszcze "niedawno była"). To oznacza, że kościół miał człowieka w dupie i nie chciał go dopuszczać do wiedzy. Na liście był Kopernik - no nikt mi nie wmówi, że on nawoływał do zła...

Dwa. 1900 rok? Kto był bardziej rozwinięty? A wiesz, że to już były czasy szkiełka i oka (czy tam już po, se sprawdź dokładnie). Już świat przeżył "walkę" z religią. Już pomijając, że religia u fundamentów jest złem: prawie każda religia (buddyzm wydaje się przewyższać wszystkie inne) mówi, że tylko ona jedyna jest dobra. To zawsze prowadzi do sporów.
Dużo, by mówić. Zawsze się znajdzie ktoś kto tak nawykręca, że choćbym srał prawdą dostane zatwardzenia.

Crem0wy

2013-07-30, 16:46
dnr napisał/a:

Człowieku, twoim argumentem jest to, że Kopernik zadedykował swoją pracę wujkowi, naprawdę szkoda mi słów na dyskusję z tobą


To jaki jest sens dedykowania wujkowi-biskupowi czegoś jeśli nie jest się katolikiem? Jeśli chcesz mi powiedzieć że on się ukrywał z ateizmem to proszę o podanie dowodów np. w postaci jego dzienników/listów albo wypowiedzi jego przyjaciół które potwierdzają jego ateizm.
Ja nie twierdzę że skoro dał taką dedykację to go nie wpisali na żaden indeks i to jest jakiś antykatolicki mit czy coś.

dnr napisał/a:

argumenty masz tak ch*jowe, że nie wymagają nawet kontrargumentów,


Ja tu nie przedstawiłem żadnych argumentów na rozwój chrześcijańskiej europy poza faktem historycznym że to my albo europejskiego pochodzenia USA odpowiada za większość wynalazków. Medycyna współczesna, matematyka, biologia, chemia, inżynieria szeroko pojęta. Ty to zanegowałeś bez argumentów że to nie katolicyzm tylko coś innego. Więc poprosiłem cię, nawet kulturalnie, o podanie 10 przykładów sprzecznych z Bilbią co potwierdza twoją tezę. To tak wiele???
jak tak teraz o tym myślę to możesz przedstawić inne powody które zapoczątkowały rozwój.


dnr napisał/a:

każdy ogranięty człowiek to zobaczy.


I znowu. Twoim jedynym argumentem jest to "że tak jest bo tak jest i wszyscy to wiemy, więc po co to udowadniać.".
Nie chcę być niemiły ale stoi to nawet w sprzeczności do ateistycznych naukowców którzy nie mogą zakładać że coś jest niemożliwe bo im się tak wydaje, zanim nie sprawdzą tego eksperymentalnie.

dnr napisał/a:

Dla mnie twoje argumenty wyglądają tak jak argument AgentaGrześka, tak jak ty nie podjąłeś z nim dyskusji, tak ja z tobą nie podejmę.


Tylko że to on zaczął dyksusję ze mną wysuwając teorię pizzy. Więc to k***a jego zasrany obowiązek aby ten argument rozpisać. Bo ja nie wiem czy on sobie żartował czy na poważnie to pisał.

Poza tym. Serio? Czepiasz się o to że nie podjąłem dyskusji "Pizza a rozwój Europy"???

dnr napisał/a:

<obrazek>


Jeśli wstawię tutaj obrazek dinozaura w czapce i monoklu to znaczy że jest autentykiem?

AgentGrzesiek

2013-07-30, 17:34
Crem0wy napisał/a:

wysuwając teorię pizzy.



Sądziłem ze jest to dość oczywiste, że należy przupuszczać ze religia miała taki sam wpływ na rozwój techniki czy tam inżynierii jak pizza.
A właściwie może nawet pizza większy bo przynajmniej nie hamowała rozwoju.
Odnosiło się to do argumentu, że w Europie panowała religia i to dzięki temu cywilizacja się rozwinęła.
:homer:

Crem0wy

2013-07-30, 17:51
Niezbyt oczywiste. Z tego co wiem to nauki Biblii mówią że swoje zdolności należy pogłębiać. A masz ch*jową wiedzę o przeszłości. To nie było nauczenie swoich dziec mechanicznych zdrowasiek, ojcze nasz i 10 przykazań + wizyty w kościele kiedy nic innego nie było do roboty. Ideologia ludzi średniowiecza dotyczyła wszystkiego co zawarte było w Nowym Testamencie. O ile wiem jest tam przypowieść w której Jezus nagradza tych którzy potrafili rozmnożyć swój majątek.