18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Karierowo.com - nastepca "Pobieraczka"

Ekutemua • 2013-02-27, 01:59
Zapewne wszyscy z Was pamietaja kariere, jaka zrobil u nas "Pobieraczek"? To mamy nastepce www.karierowo.com, w regulaminie widnieje oczywiscie zapis o platnosciach, ale spojrzcie:
Cytat:

6. Oplata za caly okres oewiadczonej uslugi wynosi 99zl (dziewiecdziesiat dziewiec zlotych).



Nastepnie standard:

Cytat:

8. Nieterminowe uiszczenie naleznosci skutkowac bedzie naliczaniem odsetek ustawowych za kazdy dzien zwloki.



I na koniec smaczek, ktory na zdrowy rozum sie kloci sam ze soba

Cytat:

7. Uslugobiorca zobowiazuje sie do przekazania wynagrodzenia z tytulu swiadczonej uslugi na rzecz Work of World Aleksander Zych poprzez wplate naleznosci na rachunek bankowy,
nr rachunku 46 1140 2017 0000 4202 1294 8352 w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy.



Cytat:

9. Zgodnie z ustawa o swiadczeniu uslug droga elektroniczna Uzytkownikowi przysluguje prawo odstapienia od umowy w terminie 10 dni od dnia jej zawarcia





Czyli, miejcie sie na bacznosci, ostrzegajcie rodziny, znajomych szukajacych pracy, zeby za zadne skarby sie tam nie rejestrowali, albo jak juz ktos tak bardzo chce, to niech robi to na falszywe dane ;d

kares

2013-02-27, 16:33
Jakiegoś szczególnego wyłudzania pieniędzy ani wprowadzania klienta w błąd nie widzę na tej stronie. Warunki jasne, regulamin też czytelny, nigdzie nie jest napisane, że coś jest za darmo. Jeżeli ktoś chce płacić 90zł za coś, inne serwisy oferują za free to jego sprawa. Żadnego oszustwa się tutaj nie dopatrzyłem - korzystasz płacisz, nie korzystasz nie płacisz.

gryzly123

2013-02-27, 16:43
mateelv napisał/a:

a IP to niby co, przepadło?



Bo wszyscy mają stałe IP przypisane do kompa. Obudź się, większości Polaków IP losuje się gdy podłączają się do neta lub co kilka dni, a przy kurczącym się IPv4 kilka osób może mieć takie samo. Sądy nie uznają adresów IP jako dowód, co najwyżej wskazówkę jeśli się poszczęści.

Tomaszu napisał/a:

Póki własnoręcznie nie podpiszesz papierów to mogą użytkownika w dupę całować. Akceptacja warunków przez neta jest nic nie warta.



Jeżeli naprawdę myślisz, że umowa przez internet jest niewiążąca to ty jesteś tutaj największym odpie**alaczem mianiany.

pedriux

2013-02-27, 16:45
Kwestia jest też taka, że oni prawdopodobnie nie wystawiają faktur ani rachunków (nie słyszałem, żeby takowe przysyłali, jak już to ponaglenia do zapłaty). Bez rachunku nie ma się obowiązku płacić ani grosza.

zonk

2013-02-27, 17:32
mateelv napisał/a:

nie kozaczcie tak z tym, że nie wpłaciliście kasy na pobieraczka, bo pewnego dnia faktycznie trafi jakiś konkretny papierek do was i skończy się sranie. Co z tego, że wpisaliście fałszywe dane, tym gorzej dla was, a IP to niby co, przepadło?



Po IP mogą znaleźć komputer, ale nie znajdą osoby która w tym momencie korzystała z komputera.

Najlepszy_na_świecie

2013-02-27, 17:43
A mnie wkurza, że wszędzie, żeby coś sprawdzić trzeba teraz zakładać konto. Atakują tym z każdej strony i człowiek może już nie nadążać z czytaniem regulaminów. Ja nawet nie pamiętam, gdzie mam te konta. Z tego co wiem, jeśli serwis zmusza do założenia konta, aby móc z czegoś skorzystać, to w razie sprawy w sądzie będzie to na korzyść użytkownika.

Ktoś tu napisał, żeby nie podniecać się olewaniem pobieraczka, bo w końcu będą "konkretne papierki" przez co pewnie rozumie sprawę sądową. Próbowałem się nie śmiać, ale nie wytrzymałem. Nie mam tam konta i nic nie dostałem, ale bawi mnie to nieprzeciętnie. Kolego drogi, w Polsce ciężko zmusić różne instytucje do wyegzekwowania ogromnych długów liczonych w dziesiątkach tysięcy lub setkach, a Ty myślisz, że za 99zł ktoś palcem kiwnie? Nie ta rzeczywistość i nie ten kraj.

Pomijam fakt jak szybko ktoś Pobieraczkom "popełni samobójstwo". Wyobraźcie sobie, że firma pozywa 800 tys osób mających tam konto. Trzeba naprawdę nie cenić swojego życia, żeby odważyć się na to. Polacy wbrew pozorom tak łatwo nie dadzą się dojechać.

YoogiGoogi

2013-02-27, 18:09
ja już zaczynałem się tam rejestrować, ale doświadczenie w internecie nauczyło mnie, że ta strona wyglądała za ładnie! wszystko co ładne na pewno jest podejrzane... robią Ci łaske, że prace znajdą i co za free? w internecie chyba nic za darmo nie ma (jeśli chodzi o usługę)
na szczęście przeczytałem regulamin i nie potwierdziłem rejestracji
:roll:

afruch

2013-02-27, 18:10
Moja dziewczyna kiedyś nie doczytała jakiegoś druczku w regulaminie pewnej strony (która zresztą już nie istnieje). Straszyli mailowo, straszyli ale napisałem im maila o treści:

Witam,

Ja xxxxxx, urodzona dnia xxxxxxx, wypowiadam umowę zawartą z Group Media z siedzibą w Poznaniu, ul Gwarna 13/47, w dniu 07.10.11.
Korzystam z 3 miesięcznego terminu wypowiedzenia ponieważ, nie otrzymałem wiadomości zwrotnej w dniu zawarcia umowy.

Podstawa prawna:
Na podstawie art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów która mówi o tym, ze po zawarciu umowy konsument winien być niezwłocznie poinformowany o: imieniu, nazwisku przedsiębiorcy, nip regon, organie, który zarejestrował działalność gospodarczą. Ustęp 3 mówi o tym, iż użytkownik winien być poinformowany o wymienionych w ust 1 aspektach nie później niż w dniu zawarcia umowy, więc termin 3 miesięcznego wypowiedzenia jest prawomocny na podstawie art 10 ust2.
Dodatkowo art 11 ust1 stanowi: Umowa nie może nakładać na konsumenta obowiązku zapłaty ceny lub wynagrodzenia przed otrzymaniem świadczenia.

W odpowiedzi na tą wiadomość oczekuje informacji o usunięciu mojego profilu ze strony xxxxxxx.pl oraz braku zobowiązań finansowych z mojej strony.

Pozdrawiam,
xxxxxxx"

Żadnej odpowiedzi nie dostałem, tylko nagle dziwnym trafem profil zniknął ze strony. Wrzucam tak tylko inforacyjnie.



JezusToŻyd

2013-02-27, 19:16
http://webhosting.pl/Pobieraczek.nie.daje.Ci.spac.po.nocach.Dzwon.800.007.707

Ci którzy tu się spinają chyba sami dali się sfrajerzyć pobieraczkowi i teraz mówią o innych per "kozaki".

Każdy człowiek z odrobiną rozsądku przed zapłatą takiego "pisma windykacyjnego" powinien zweryfikować regulaminy i podstawy prawne skoro nic nie podpisywał. Nie mówiąc o SETKACH ARTYKUŁÓW na ten temat w internecie. Wystarczy wpisać w googlach "pobieraczek" i już mamy dziesiątki stron o tym, że płacić nie trzeba.

yasu19956

2013-02-27, 20:07
ludzie, to ściema nad ściemami i tylko idiota się na to nabierze! Rejestrowałem konto na pobieraczku na prawdziwe dane i owszem, spamowali mailami, ale nie dostałem żadnego wezwania do zapłaty ani wezwania na rozprawę. Olałem ich, bo zgodnie z polskim prawem umowy zawierane przez internet nie są prawomocne (bo może je zawrzeć np. 5latek albo osoba chora psychicznie, nie wiedząca co robi), więc koniec pie**olenia ;)

saygon

2013-02-27, 20:40
Brzydka ta ich strona... Koreańczyk za miskę ryżu zrobił by to lepiej...

mauputa

2013-02-27, 22:07
herbalix napisał/a:

mój kumpel zeskanował 100zł i wysłał pobieraczkowi mejlem i się więcej nie odezwali



wszystko pięknie, ale czy odesłali mu resztę ?

mariusz1994

2013-02-27, 22:18
Sk***ysyny mi to przysłali... pan niejaki Alexander Zych, o ile taki człowiek w ogóle istnieje...

ellsworth

2013-02-27, 23:21
Tak, tak "ostrzegajcie rodziny, znajomych szukajacych pracy", że są kompletnymi imbecylami nie potrafiącymi przeczytać regulaminu. Oby jak najwięcej idiotów się nacięło. Śmierć frajerom!

laciaty71

2013-02-28, 00:17
Nie żebym się jakoś przesadnie napinał, nie czytałem całego regulaminu bo szczerze mam to w dupie ale z doświadczenia wiem, przytoczone klauzule w korelacji z resztą postanowień będą tak zwanymi klauzulami abuzywnymi (albo jak kto woli szarymi). Otwarty katalog takich klauzul macie w art. 385 (ind. 3) KC. Co sprawia że z mocy prawa są one nie ważne i wywodzenie z nich jakichkolwiek skutków prawnych wobec użytkowników jest po prostu nie możliwe. Zatem jeśli dostajecie wezwanie od pobieraczka czy innego śmiecia możecie a) odpisać żeby się pie**olili na ryj b) mieć to w dupie c) zgłosić się do mnie i założyć zawiadomienie do UOKIKU i prokuratury

pozdro.