18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Karambit w rękach fachowca

NiedźwiedzioGłowy • 2014-02-15, 11:37
Karambit (Korambit, Kerambit) to nóż wywodzący się z Indonezji, popularny na Filipinach. W Polsce mało znany i ciężko dostępny. Nóż wyjątkowo skuteczny w walce wręcz. Dough Marcaida pokazuje tutaj co można z tym przyrządem zrobić.

Po angielsku, ale jak ktoś nie zna, warto obejrzeć same sekwencje ruchów. Endżoj.


Severitus

2014-02-16, 06:52
krzychu18 napisał/a:

W Polsce ciężko dostępny ... wszędzie poza Krakowem :)


Ty się śmiejesz a ja z ciekawości sprawdziłem na allegro i są 4 karambity: treningowy, 2 prawdziwe i jeden jakiś lewy...wszystkie z Krakowa :amused:

StewieG

2014-02-16, 12:25
ma j***ny skilla

Spider

2014-02-16, 14:05
Ciężko dostępny? Bitch please, kilku knifemakerów z polski robi zajebiste kerambity, nie mówiąc o masowej sprzedaży chińskich i trochę lepszych, np. Ka-Bar.

kothletino

2014-02-16, 21:45
Skuteczność przeciwko broni palnej -100.

SalvaCzoko

2014-02-17, 19:39
@kothletino, ch*ja się znasz. W kol of djuty zaj***łem nożem człeka co w łapach posiadał m60!

dOpieca

2015-07-25, 19:29

leopard1488

2018-02-02, 21:10
Muzz napisał/a:

W komentarzach brakuje tylko filmiku z Indiana Jones'em... ;-)


no tylko co innego jak gościu jest na tyle blisko że zanim wyciagniesz pistolecik to już masz przeciętą aortę po za tym pistolecikiem nie zawsze zabijesz jednym strzał czyli gościu może dobiec desperacko i ci wbić nóż :)

dOpieca napisał/a:


to tylko film..w rzeczywistości gościu byłby tylko postrzelony i wbiegłbym w niego z tą maczetą :)

kothletino napisał/a:

Skuteczność przeciwko broni palnej -100.


no nie koniecznie...jeżeli przeciwnik jest blisko to szybciej wyciagnie nóż i ci przejedzie po gardle niż ty pistolecik. cofniesz się do tyłu, wycelujesz i strzelisz :)

gramster napisał/a:

Największy problem nożownika jest taki że zawsze na strzelanine przychodzi z nożem


największy problem posiadacza broni że zanim zdąży ja wyciągnąć już ma wbity nóż ^^

ginx2666 napisał/a:



A to k***a dobre. Byle jaki nóż jest skuteczny w walce wręcz, im większy tym lepiej. Choćbyś był nieślubnym dzieckiem Jeta Lee i Chucka Norrisa, to na nożownika się nie porywaj z pięściami. Takie ładne, płynne POKAZY ciosów nożem są dla ciot, które jarają się byle ostrzem. www.youtube.com/watch?v=D0jwpwzGpGQ


gówno prawda że im większy tym lepszy...karambitem szybciuej się operuje do tego robi głębsze i bardziej otwarte rany cięte podobnie jak koci pazur

femi666 napisał/a:

Człowiek to broń sama w sobie, wojskowe sztuki walki nie mniej skuteczne jak taki nóż. Krav maga czy ruska systema.
Człowiek jest w stanie opanować wiele rzeczy, czy to bycie szybszym od bota w sratcrafcie przez noże po gole ręce. Wystarczy tylko wysiłek i wiedza.


nie...człowiek to gówno nie broń sama w sobie idlatego jej właśnie potrzebuje...bronią samą w sobie moz być tygrys a nie nie cłżowieczek który jest słaby i delikaktny w porównaniu do drapieżników :) a systemy walki to fantasty :)