18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kapitalizm

szponiasty • 2012-07-20, 21:57
Po komunizmie, faszyzmie i wielu innych wynalazkach, znaleźliśmy się w równie zabójczym - kapitalizmie:


Nakwasowany

2012-07-21, 12:02
każdy ustrój jest dobry ale tylko w teorii.

go...........et

2012-07-21, 12:08
Kapitalizm jest najzdrowszym systemem gospodarczym. Nobilituje silhych, cierpliwych i zdyscyplinowanch. Dodatkowo automotywuje slabsze jednostki do rozwoju i rozwijania sie. Ci, ktorzy tego nie uczynia, zgodnie z odwiecznym prawem natury 'zostana zjedzeni'.
Inna sprawa, podobnie jak wspomnili koleczy wyzej - w Polsce i sporej czesci EU nie ma kapitalizmu, blizej im do wspanialego Kraju Rad.

Mistyczny

2012-07-21, 12:12
A kto Wam broni sięgnąć po kasę? Najlepiej narzekać. Dupa w troki i do roboty!

Leothyr

2012-07-21, 12:40
Że w Polsce jest kapitalizm?

go...........et

2012-07-21, 12:42
@Mist
Szczegolnie, ze w tych czasach to nie jest specjalnie trudne. Rok czy dwa 'na zmywaku', potem dotacja z UE na wlasny biznes (jak nie wiesz co i jak to za 2,5k napisze wniosek, ktory na 95% otrzyma dofinansowanie) jak juz to mamy, nie ma problemu z promesa bankowa i co za tym idzie kredytem.
A majac 150tys na start-up juz mozna powalczyc swobodnie.

mblbn

2012-07-21, 12:48
następny idiota co nie odróżnia kapitalizmu od korporacjonizmu

ka...........30

2012-07-21, 14:35
pierwszy komentarz baleksusa mówi całą prawdę o kapitalizmie w jednym zdaniu

Kezeket

2012-07-21, 14:53
baleksus napisał/a:

Polecam zapoznać się pobieżnie z definicją kapitalizmu. To co jest obecnie to NIE jest kapitalizm. To jest socjalizm z elementami kapitalizmu.



Ale marudzisz !! - jak już tak grzecznie radzisz to może sam zapoznaj się z definicją socjalizmu. A na przekór ci jeszcze napisze, że teraz mamy kapitalizm z elementami socjalizmu :mrgreen:

I tak ogólnie definicje rozróżnia element teorii od praktyki, mam dobry humor więc Ci to wyjaśnię np: prawo ( teoria ) zabrania mordować a w życiu ( praktyka ) trzeba uważać na jaką premierę filmową się wybierasz zwłaszcza jak mieszkasz w stanach.

Nie musisz dziękować za wyjaśnienie to mój obowiązek ;-)

marcinsud

2012-07-21, 15:01
@tofur I będziesz robił na j***nych kebabów, którzy nie robią nic tylko się rozmnażają biorą zasiłki i spacerują dumnie po mieście wk***iając pracującą część społeczeństwa, która z racji brytyjskiego obywatelstwa nie ma prawa do takich zasiłków jak oni.

be...........an

2012-07-21, 16:05
Zgadzam się z niektórymi z przedmówców, ale czy my nie zasługujemy na coś więcej niż system, gdzie banki międzynarodowe i poszczegolne megakorporacje sterują całym globalnym światem, traktując ludzi jak mechaniczne, nic nie znaczące trybiki w maszynie, z której doi się pieniądze ?!

Asteroth

2012-07-29, 19:37
baleksus napisał/a:

Polecam zapoznać się pobieżnie z definicją kapitalizmu. To co jest obecnie to NIE jest kapitalizm. To jest socjalizm z elementami kapitalizmu.



I tak dobrze. Prawdziwy kapitalizm sprowadzilby sie do sytuacji - nie stac Cie na leczenie dziecka? Pozegnaj sie z nim bo szpital za darmo go nie przyjmie. Straciles prace? Zdychaj z glodu. Nie mozesz zaplacic za szkole dla dzieci? Nie beda do niej chodzic. Do tego polskie klasyki:
Jak sie pensja nie podoba to wy****aj, mam 10 chetnych ktorzy to wezma z pocalowaniem reki! Ewentualnie "mam studenta ktory zrobi to za 200".
Jezeli panstwo nie zajmuje sie gwarantowaniem sprawiedliwego traktowania dla obywateli, to jest bezuzyteczne. Swietnym przykladem bedzie tu republika korporacyjna jaka staly sie (ponoc ludowe) Chiny.