18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kanały w Powstaniu Warszawskim

UrbexHistory • 2015-07-30, 21:10
Film opowiada o historiach, które działy się w kanałach podczas Powstania Warszawskiego.


zygmuntor

2015-07-30, 23:15
Jakby mieli kablówkę, to by mogli zmienić kanał. A tak wyszło karawaniarsko smutno. Jak zwykle...

m851

2015-07-31, 00:39
@up
powiedz mi jak można być aż tak zj***nym? jeszcze żeby to było k***a śmieszne, ale nie jest. Wyszło "karawaniarsko"? Faktycznie, przecież wojna to taki kurewsko zabawny temat. Wypowiedź co najmniej nie na miejscu, bo gdyby nie to, że ktoś ponad 70lat temu musiał w głodzie, po ciemku przepie**alać się przez morze gówna, nie mógłbyś w tym momencie poklepać sobie wygodnie na klawiaturze kompa i ustawić sobie wiek rzekomych 45 lat. Trochę szacunku gimbie.
Cześć i Chwała Powstańcom!

Dundol

2015-07-31, 09:51
@m851 taa... bo powstanie Warszawskie miało strasznie duży wpływ na przebieg drugiej wojny światowej.

zygmuntor

2015-07-31, 10:50
m851 napisał/a:

@up
powiedz mi jak można być aż tak zj***nym? jeszcze żeby to było k***a śmieszne, ale nie jest. Wyszło "karawaniarsko"? Faktycznie, przecież wojna to taki kurewsko zabawny temat. Wypowiedź co najmniej nie na miejscu, bo gdyby nie to, że ktoś ponad 70lat temu musiał w głodzie, po ciemku przepie**alać się przez morze gówna, nie mógłbyś w tym momencie poklepać sobie wygodnie na klawiaturze kompa i ustawić sobie wiek rzekomych 45 lat. Trochę szacunku gimbie.
Cześć i Chwała Powstańcom!


A możesz wyjaśnić jaki pozytywny wpływ miało rozwalenie budynków, archiwów i innego majątku narodowego oraz wybicie 250 000 Polaków na moje klepanie na klawiaturze? A wszystko to kosztem 10 000 zabitych żołnierzy niemieckich? Pewnie Niemców tam było mniej niż połowa.
Wszystko to dlatego, że grupka oszołomów (Bór-Komorowski, Chruściel, Pełczyński, Okulicki i inni) chciała dorwać się do władzy. Dodam jeszcze, że wszyscy oni przeżyli powstanie i mieli się dobrze po wojnie (no może poza Okulickim, którego ruscy zabili w 1946). Moim zdaniem ta grupka oszołomów i nieudaczników wyr*chała w dupę szeregowych powstańców i cywili. Dała się podpuścić Ruskom i zrealizowała ruskie interesy w stolicy (roztrwonienie życia tysięcy polskich patriotów to jest realizacja ruskich kolonialnych interesów w Polsce. Tych ludzi zabrakło po wojnie).

To trochę przypomina działanie dzisiejszych polityków: "ukradnę milion, ale zmarnuję przy tym majątku za 300 milionów".

Patriotyzm i polskość to nie jest kultywowanie bezsensownego rozpie**olu i wybijania polskich kobiet i dzieci w stylu kamikadze. Patriotyzm to dążenie do tego, żeby Polaków było jak najwięcej, żeby mieli jak najwięcej majątku i żeby mogli decydować sami o sobie. Powstanie Warszawskie było oparte na pomyśle: straćmy kilkaset tysięcy rodaków, rozpie**olmy stolicę, ruscy i tak nam zabiorą władzę. Sory, ale nie widzę tu patriotyzmu. (Przypomnę, że wcześniej odbyło się o wiele lepiej zorganizowane i udane powstanie we Lwowie. Zdobyliśmy miasto, a ruscy i tak zrobili co chcieli. Nie wiem na co liczyli dowódcy powstania w Warszawie.)

Powstania nadające się do kultywowania to Powstanie Wielkopolskie i III Powstanie Śląskie. Powstanie Warszawskie to raczej powód do wstydu, a nie do chwały. Więc pozwolę sobie być dalej zj***nym i nie brandzlować się do Powstania Warszawskiego.

Waldek4

2015-07-31, 11:08
Nie jestem historykiem. Jednak z tego co mi wiadomo, a potwierdzili to przewodnicy w muzeum Powstania Warszawskiego (Takze besztajcie ich wiedze, nie moja) To wstanie bylo nieudane i bezcelowe. Tylko my na to patrzymy 70 lat pozniej. Gdzie to jest fakt. Chcecie mi powiedziec ze bedac pod zaborami 5 lat, w waszym ukochanym kraju, wiedzac ze wojna mierzy ku "dobremu". Czyt. Niemcy sa spychani na dwoch frontach. Nie zdecydowalibyscie sie na powstanie? Na mozliwosc wyzwolenia chociaz czesci kraju przed najsciem ruskich? Tez jest pelno, spekulacji ze dowodctwo w tamtych czasach liczylo na wlasna korzysc rowniez nie brakuje.

Nefario

2015-07-31, 12:01
Znowu zaczyna się pie**olenie. Kto k***a wam dał prawo by oceniać tych ludzi? Ktoś kiedyś powiedział, że żyjąc cztery lata pod niemieckim butem, każdego dnia widząc nowe ciała, przyjaciół i członków rodziny walające się po ulicach, każdego dnia widząc gwałty, rabunki i egzekucje, widząc deptanie polskości na każdym kroku, nie można było się nie bić. Jestem dumny z tych ludzi. To nas k***a czyni ludźmi, że mamy honor i godność. Kiedy my biliśmy się k***a miesiąc z krajem, który podbił później prawie całą Europę, Belgia padła w 24h. Gdyby nie ruscy, pewnie mielibyśmy drugi cud nad wisłą i to nie jest czcze pie**olenie bo wielu historyków tak twierdzi. Zapłaciliśmy ogromną cenę ale Powstanie Warszawskie tak jak cud nad wisłą, odsiecz wiedeńska i wiele innych czyni nas jednym z największych narodów w historii i czas to sobie k***a uświadomić. Rzygać mi się chce jak czytam te j***ne wypociny wpojone przez media i pseudo autorytety. "Na ch*j się bili, warszafka była by taka ładna?", "Lepiej się poddać, bo pragmatyzm". Nie k***a, leżymy w takiej a nie innej szerokości geograficznej i albo będziemy wielcy albo nas nie będzie.

maciek24043

2015-07-31, 12:29
Cześć i chwała Powstańcom? pie**olenie. Wystarczy sie wybrać do Pragi, czy Budapesztu, żeby zobaczyć jak potrzebne było nam to powstanie. Tamci siedzieli na dupie i czekali na pomoc, stolice mają całe, infrastruktura i zabytki nie tknięte. A u nas? Miasto nam rozj***li, bo Polacy znów chcieli wyjść na bohaterów i machali szabelką, chociaż ni ch*ja nie było szans na pokonanie Niemców z tym wyposażeniem.

Krak

2015-07-31, 12:57
6:58-7:01 to jest ten słynny moon walking?

biglog

2015-07-31, 13:33
To może z innej beczki. Ciekawy materiał i mi by się nie chciało specjalnie szukać takich informacji, by poszerzać horyzonty. Można docenić poświęcenie tych ludzi, wolę walki itd. jednak skutki były opłakane i z dzisiejszego punktu widzenia lepszym rozwiązaniem byłoby nie wojować w kanałach.

Przy okazji, dlaczego temat nie został wyj***ny jak każdy inny od urbexu do dokumentalnych? Czyżby modzi mieli nagle lepszy humor?

mieszambeton

2015-07-31, 14:31
przeczytalem kawaly i liczylem na bol dupy w komentarzach.

Detal45

2015-07-31, 15:25
Przecież teraz jest moda na patriotyzm. k***a jak widzę tych wszystkich oszołomów w mundurach, wyglądających jak c**y i zachowujących się jak c**y to nie wiem czy śmiać się czy płakać, właśnie tacy ludzie "oddają" cześć i chwałę, a zawinęliby w najbliższe krzaki, gdyby tylko usłyszeli byle wystrzał, ale w sumie lepiej tacy niż to pedalstwo w rurkach. Pomijając to, każdy normalny nauczyciel w szkole elegancko wytłumaczy że Powstanie Warszawskie było totalną porażką i posłaniem tysięcy ludzi na śmierć, nic to nie wniosło do wojny kompletnie a jedynie rozpierniczyli Warszawę, ale w sumie do zrozumienia tego nie potrzeba nauczyciela tylko przeczytać odpowiednie źródło i wynieść wnioski. Fakt, Ci ludzie byli oddani Polsce oddali swoje życie itd, ale pie**olenie, że to dzięki Nim właśnie możesz siedzieć na spokojnie na dupie przed kompem jest żałosne, bo to kłamstwo. Skupmy się lepiej na tych powstaniach, walkach itp., które wygraliśmy i które wniosły pozytywne skutki.

Ma...........ge

2015-07-31, 15:30
Jebie mnie to całe powstanie. Przez bandę gnojów 200 tys. cywili musiało zginąć. Ale o nich się nie mówi, na salonach są "powstańcy".

Miszka94

2015-07-31, 15:39
Co do osób które negują cel i samo Powstanie Warszawskie powiem jedno ... pie**olicie ... Co wy wiecie, co myśleli i czuli Powstańcy w waszym wieku czy młodsi, starsi od was ? Tak mam ból dupy, bo jestem rodowitym Warszawiakiem od 4 pokoleń wstecz i jestem dumny z osób, które dobrowolnie oddały życie by poczuć się przez chwile wolnym... Jak to B. Linda powiedział...

Virsitaris

2015-07-31, 16:36
Przepie**olić całe życie, umiejętność przetrwania kilka lat pod butem Niemców, wykształcenie i przyszłość za "kilka minut wolności".

Inteligencji to polskiej nacji nie można k***a przypisać. Potem Ci, co przeżyli, musieli ich truchła i gruz posprzątać. Zajebisty prezent na nowy start.