18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Kahlenberg-miejsce gdzie Polska uratowała Europę

jednoręki-ujeżdżacz • 2014-02-27, 01:40
Witam.
Zaraz pewnie usłyszę żebym spadał do "Pamiętników z wakacji" ale myślę, że może kogoś zainteresować to, co mnie podczas ostatnich wakacji- powiem szczerze, poruszyło i nawet wzruszyło.
Pojechałem z moją samicą w odwiedziny do jej ojca, do Wiednia. Wg mojej skromnej opinii, miasto cudowne. Czuć w nim oddech kultury który potrafi rozbrzmiewać orkiestrą dętą maszerującą w południe z Graben pod pałac Hofburgów, miejsce gdzie wieczorem idąc pod ratusz możesz posłuchać wraz z tysiącami Wiedeńczyków i turystów opery lub orkiestry, a potem zjeść coś smakowitego w jednej z tymczasowej restauracji rozłożonej w pobliżu, gdzie przechodząc koło tysięcy starych domów i zabytków człowiek może się poczuć jakby się przeniósł w czasie... No dobra, to jest moja druga miłość ale to chyba Was ciul obchodzi :) Do rzeczy.
Aneta (wcześniej wspomniana samica) już długo przed wyjazdem mówiła, że w końcu musimy pojechać na Kahlenberg. Jest to taka góra (jak mi to opisała) z której rozciąga się piękny widok na miasto. No to w drogę. Wspinaczka autobusem podmiejskim przez jakieś pół godziny na wysokość, chyba 500mnpm, gdzie rozpoczyna się pasmo Alp. Pierwsze co zobaczyłem to mały kościółek z dwiema tablicami pamiątkowymi po obu stronach wejścia i przeczytałem coś, co sprawiło, że poczułem wyjątkowość tego miejsca.


Przeszły mi po plecach ciarki. Stałem z niewyobrażalną dumą w sercu zastanawiając się, jak potężnym, silnym i odważnym narodem jesteśmy (choć nie wiem czy "byliśmy" nie powinno być bardziej poprawną formą). W miejscu gdzie stoję jeden z najznakomitszych Polskich królów dowodził siłami polsko-austriacko-niemieckimi które powstrzymały na dobre próby grabieży terenów chrześcijańskiej Europy...
Bóg, Honor, Ojczyzna!


Materiał oczyw. własny

Sinus

2014-02-27, 15:21
Czytam te Wasze komentarze i tak sobie myślę "Ale z Was buraki"

pogromcadziewic22

2014-02-27, 15:33
Byłem tam, widziałem, potwierdzam to co zostało napisane powyżej.

BTW: Bardzo fajny widok na Wiedeń, z tego tarasu widokowego.

BryanK

2014-02-27, 15:36
Sinus napisał/a:

Czytam te Wasze komentarze i tak sobie myślę "Ale z Was buraki"



Na tym portalu masz samych buraków, cebulaków i niedojebów :amused:

elvis02

2014-02-27, 15:43
Serio żal mi was wszystkich komentujących. Nawet nie wiem jak to ująć. Wstydzicie się zasług Polski i waszych przodków? Jeden na drugiego co raz pie**oli, a jestem pewny że autor na pewno nie te fluidy chciał przekazać w swoim temacie. Ruszcie mózgami i wyjmijcie kije z dupali.

kunafis

2014-02-27, 16:05
Czy ja k***a jestem na sadisticu czy mi się adresy poj***ły??

lukrecjo

2014-02-27, 16:06
toranaga7 napisał/a:

k***a,jak zwykle Wojtyła,wsławił się w sercach Polaków tym,że władał obcą korporacją okupującą nasz kraj od 1000 lat,po za tym spędzał czas na kiwaniu z balkonów i okien,puszczaniu białych gołąbków,spaniu i wydalaniu,dajcie choć tu odpocząć od tej chorej religii...




Misiek1035

2014-02-27, 16:26
Nie ogarniam was ludzie, Najeżdżacie na nasz Kraj, bo wygraliśmy bitwe? bo mamy pomniki? to takie złe kurna? Rozjechaliśmy ich, uratowaliśmy dupsko innym to stawiają pomniki, to że teraz jest ch*jnia z makrelą bo tak Polska jest rządzona to inna bajka

midnightc

2014-02-27, 16:37
jednoręki-ujeżdżacz napisał/a:


Przeszły mi po plecach ciarki. Stałem z niewyobrażalną dumą w sercu zastanawiając się, jak potężnym, silnym i odważnym narodem jesteśmy (choć nie wiem czy "byliśmy" nie powinno być bardziej poprawną formą).
Obrazek

Materiał oczyw. własny



Naród był zawsze zajebisty, tylko rządzący ch*je, i ciągle jesteśmy manipulowani przez mędy z III Rzeszy Watykańskiej czy przez inne SLD [za którego rządów tamci pierwsi mieli się jeszcze lepiej niż za PiS].

maciasb

2014-02-27, 16:41
Jubileusz 300-lecia odparcia turków sprzed Wiednia.


Dranzes

2014-02-27, 16:49
100 lat później ładnie nam podziękowali

emabriant

2014-02-27, 16:56
midnightc napisał/a:



Naród był zawsze zajebisty, tylko rządzący ch*je, i ciągle jesteśmy manipulowani przez mędy z III Rzeszy Watykańskiej czy przez inne SLD [za którego rządów tamci pierwsi mieli się jeszcze lepiej niż za PiS].



MENDY, ja pie**ole kolejny inteligent.
III Rzesza Watykańska-brak mi słów...

to...........tt

2014-02-27, 17:14
Zamiast cieszyć się ze zasług Narodu, dzięki któremu możecie teraz na niego pluć w internecie, to tak spinacie dupska w komentarzach, że nadal się dziwię, jak się możecie wysrać. Zły to ptak, co własne gniazdo kala. Jak jest obecnie - wszyscy wiemy, jednakże możemy czasami spojżeć w przeszłość, by zobaczyć załugi naszych przodków, za czasów kiedy Polska była silnym Narodem.

zielak300

2014-02-27, 17:19
Wojtyła był niesamowity. Ludzie płakali widząc go na żywo.

jednoręki-ujeżdżacz

2014-02-27, 17:28
elvis02 napisał/a:

Serio żal mi was wszystkich komentujących. Nawet nie wiem jak to ująć. Wstydzicie się zasług Polski i waszych przodków? Jeden na drugiego co raz pie**oli, a jestem pewny że autor na pewno nie te fluidy chciał przekazać w swoim temacie. Ruszcie mózgami i wyjmijcie kije z dupali.

Dziękuję bardzo kolego. :wodka:
Nie o taki naród nasi przodkowie walczyli. Nie o taki szacunek dla kraju. Nie po to mój dziadek (i zapewne wielu Waszych również) walczył dla AK a potem był więziony i torturowany przez bolszewików.
Czasem patrząc przez pryzmat pojedyńczego człowieka odczuwam tylko wstyd i smutek za te głupoty co pewni ludzie piszą.

SztywnyDrąg

2014-02-27, 20:03
Dlaczego Honor przed Ojczyzną? Dużo lepiej powodzi(ło) się państwom, które Ojczyznę stawiają na pierwszym miejscu podium.