18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jelcz bojowy

Radysh • 2012-09-01, 14:03
Jak widać, wczoraj upolowałem staruszka Jelcza na stacji paliw.



Krótka rozmowa z kierowcą weterana, wykazała, że ten (Jelcz, nie kierowca) jest starszy ode mnie i to sporo.
Rocznik 1971. Cały czas w gotowości bojowej. Bierze bidulek udział w akcjach przeciwpożarowych do tej chwili!



Operator "czegośtam", który był z kierowcą, powiedział, że "niedługo" dostaną, tu cytuję - Pożarnego MAN`a. A biedna Jelcz`yna pójdzie w przyszłym roku na aukcję z której pieniędzory zostaną przekazane dla WOŚP, ponieważ więcej sprzętu (nosze i jakieś przyległości) dostali od Orkiestry niż z własnej gminy.

Zdjęć więcej nie będzie bo nie ma. Ale jeśli ktoś dziwnym trafem chciałby te dwie foty w dużej rozdziałce i RAW`ie to -> via priv.

BongMan

2012-09-01, 14:06
Straż pożarna to chyba jedyna służba państwowa w naszym kraju, która działa bez zarzutu i która cieszy się autentycznym szacunkiem ludzi.

Radysh

2012-09-01, 14:13
BongMan masz rację. To chyba jedyna służba publiczna, której ludzie ufają.
Zwróciłeś uwagę, że na strażakach nikt psów nie wiesza? Dlatego, że oni faktycznie i namacalnie narażają własne życie dla innych.

PS Nie, nie jestem strażakiem.

macius3553

2012-09-01, 14:19
po pierwsze nie Jelczyna ale to jest star , a pozatym poj rejon kolo Gdanska poge sie dowiedziec blizej jaka to miejscsowosc bo na dzwiach Stara nie widac .
Nadmieniam ze w moim rejonie tez sa rejestracje samochodowe GDA
pozdrawiam

Radysh, Radysh, kolego gdzie widziales tego stara pozarowego ? , pytam bo ma rejestracje samochodowa z rejonu gdzie mieszkam pod Gdanskiem
pozdrawiam

Radysh

2012-09-01, 14:19
macius3553 napisał/a:

po pierwsze nie Jelczyna ale to jest star , a pozatym poj rejon kolo Gdanska poge sie dowiedziec blizej jaka to miejscsowosc bo na dzwiach Stara nie widac .
Nadmieniam ze w moim rejonie tez sa rejestracje samochodowe GDA
pozdrawiam



Panie kochany.

Stacja paliw - Bierzwnik, gmina Choszczno, auto z Zieleniewa, miejscowości w której sam, osobiście, własnymi mackami serwisuje "komputry" w podstawówce.
Zatem, jak to mówił dobry wojak Szwejk, nie bałwań się pan. ;)

PS Wysłać dla cię zdjęcie w wyższej jakości, żebyś dojrzał znaczek "Jelcz"?

skaM

2012-09-01, 14:33
"Pożarnego MAN`a" :homer: co to jest pożarny MAN????

POŻARNICZY!

a tak swoją droga, to jest to skandal, żeby taki star 25 tzw babcia jeszcze jeździł i brał udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych... Może i fajnie popatrzeć na taki samochód, ale on był bezpieczny 30 lat temu.... Powinni go dawno skasować.

pozdrawiam.. Jeden z druhów OSP

Radysh

2012-09-01, 14:47
skaM napisał/a:

"Pożarnego MAN`a" :homer: co to jest pożarny MAN????

POŻARNICZY!

a tak swoją droga, to jest to skandal, żeby taki star 25 tzw babcia jeszcze jeździł i brał udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych... Może i fajnie popatrzeć na taki samochód, ale on był bezpieczny 30 lat temu.... Powinni go dawno skasować.

pozdrawiam.. Jeden z druhów OSP



Żaby nie być wulgarny, kum kum.... Cy tata cyta cytaty cy tata jest na mózgu trędowaty?

ul...........rt

2012-09-01, 14:50
skaM napisał/a:

"Pożarnego MAN`a" :homer: co to jest pożarny MAN????

POŻARNICZY!

a tak swoją droga, to jest to skandal, żeby taki star 25 tzw babcia jeszcze jeździł i brał udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych... Może i fajnie popatrzeć na taki samochód, ale on był bezpieczny 30 lat temu.... Powinni go dawno skasować.

pozdrawiam.. Jeden z druhów OSP



Proszę to jest pożarniczy Man ;)


Radysh

2012-09-01, 15:13
Pssss... wypad imbecyle. Sarin albo Cyklon B lekarstwem. Skąd wy się bierzecie? Przecież nie z powodu Czarnobyla....

Arkadio

2012-09-01, 15:23
Jeszcze parę lat temu w mojej wiosce taki do pożarów jeździł. Ledwo... i był zazwyczaj ostatni na miejscu ale jeździł.

kaiel

2012-09-01, 15:25
a widział ktoś jeżdżącego jeszcze Robura ? czasami mi się wydaje ,że nie istniały

Radysh

2012-09-01, 15:31
Arkadio Ten Jelcz działa!. Pracuje i gasi! Jestem pod ogromnym wrażeniem. Dlatego właśnie umieściłem tu zdjęcia.

makabrax

2012-09-01, 15:45
Radysh napisał/a:

BongMan masz rację. To chyba jedyna służba publiczna, której ludzie ufają.
Zwróciłeś uwagę, że na strażakach nikt psów nie wiesza? Dlatego, że oni faktycznie i namacalnie narażają własne życie dla innych.

PS Nie, nie jestem strażakiem.



tia... http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Pobili-strazakow-ktorzy-gasili-pozar,wid,10492064,wiadomosc.html
mało się debili znajdzie...

i dla wszystkich co się spierają jaka to marka to jest to Star 26P "Jelcz", sam Jelcz miał inny znaczek...

piotrekf90

2012-09-01, 15:51
To jest Star 25, a to że ma napis Jelcz to nazwa fabryki w której został zbudowany.

St...........ke

2012-09-01, 16:46
W każdym zawodzie są czarne owce. Mało razy było o strażakach na zadupiach, co podpalali, żeby jechać na akcję, bo mięli ekstra kasę?