18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Jego życiowe hobby - pisanie podań

Nutaharion • 2012-06-03, 22:27
Od 42 lat pan Zbigniew dniami i nocami wystukuje na maszynie sądowe pisma, interweniujące w różnych ludzkich sprawach. Hobbystycznie.

Raz w tygodniu pcha na pocztę wózek załadowany bieżącymi sprawami: odwołania, zażalenia, rewizje, podania, apelacje, apelacje od odwołań. Żeby nie zgubić się, sprawom nadaje sygnatury; sprawy wkłada do teczek; teczki w grubsze skoroszyty; skoroszyty w pudełka po spożywce, oznaczane alfabetycznie.

Co jakiś czas robi tzw. happeningi uderzeniowe. Akcje polegają na zrzuceniu do sądu (w Radomiu, Ostrowcu, Szczecinie) partii 100 tys. pism, co powoduje paraliż, gdyż kilkunastu urzędników cały dzień musi spędzić na kosmetyce, czyli biciu pieczęci przy każdym poleconym (w znaczki zaopatruje się na koszt własny).

Całość na:
http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/reportaze/1526791,1,jego-zyciowe-hobby---pisanie-podan.read

W razie komunikatu, że całość dostępna dla czytelników... proszę odświeżyć stronę.

-ogi-

2012-06-03, 22:46
Ale za happeningi uderzeniowe to bym mu nobla dał.

Vexille

2012-06-03, 22:54
Nie dziwie się mu. Wygrał w totolotka, a podstępne państwo wyr*chało go z części wygranej. teŻ bym się mścił :amused:

stery_srh

2012-06-03, 23:00
Pozytywnie zakręcony typ.

Rozmiar666

2012-06-03, 23:07
@up

Był 1969 Starem 20 wyrwało Zbynia razem z fotelem i wyleciał przez szybę szoferki.
Kilkanaście miesięcy leczył urazy, a kiedy wrócił, powiedziano, że już nie pracuje. Pozbawiony środków, wyprzedawał ojcowiznę (na targ poszła świnia, krowa, sieczkarnia) i stawiał w pisaniu pierwsze kroki, domagając się zadośćuczynienia.


10 lat temu wygrał w totolotka.


To nie o totka chodziło :)

mkmkmk2

2012-06-03, 23:49
Hah, ale jaja. Ten facet mieszka na mojej ulicy. Poczciwy gościu, dziwak nieziemski, ale ogólnie ok.

bravoteampolska

2012-06-05, 16:18
Ciekawe skąd kase bierze na same znaczki pocztowe , przecież to można splajtować .
Dziadek zamiast smędzić spiski , poszedłby na ryby strzelił 3 browarki i było równie dobrze

Sa...........aw

2012-06-05, 16:25
Cytat:

Co jakiś czas robi tzw. happeningi uderzeniowe. Akcje polegają na zrzuceniu do sądu (w Radomiu, Ostrowcu, Szczecinie) partii 100 tys. pism, co powoduje paraliż, gdyż kilkunastu urzędników cały dzień musi spędzić na kosmetyce, czyli biciu pieczęci przy każdym poleconym

Prawdziwy sadysta :amused:

cyman9

2012-06-05, 16:39
jakiś poj***ny człowiek, nie myśli o tym że inni też chcieli by coś załatwić w sądzie, ale nie mogą, bo panu Zbigniewowi się nudzi i nak***ia pisma sądowe zapychając całą biurokrację, a inni czekają. kolejna sprawa to kto płaci urzędasom za czas spędzony na przerzucaniu pism pana Zbigniewa? wszyscy podatnicy, czyli też my. Gratuluję entuzjazmu, popierajcie takich ludzi dalej i bierzcie z nich przykład

K ........... u

2012-06-05, 16:40
Cytat:

Jego styl w biurokratach musi wzbudzać niepokój: „Negatywna decyzja może przenieść się w postaci chorób na Pana/i, dzieci i pokolenia”; „Jeśli wierzy Pan/i w fatum, proszę sprawę potraktować priorytetowo, żeby los nie zrewanżował się”; „Z ruin ziemskiego życia Wam to obwieszczam”. Ludzie kserują sobie pisma Zbynia jako prawniczą poezję, zmieniają tylko nazwiska i daty.



Prawnicza poezja :-D

ziehzeit

2012-06-05, 16:54
@cyman9

Weź pod uwagę że ludzie w których imieniu on pisze też mają ważne sprawy, a od tego są urzędnicy aby wywiązywali się ze swoich obowiązków.

Ant1984

2012-06-05, 16:56
Haha :D No i mam swojego idola :D

al...........10

2012-06-05, 17:03
Mam mieszane uczucia, takie pomiędzy "też chciałbym mieć kogoś, kto będzie wiedział co mi się należy i wszystko za mnie załatwi" a "k***a, napie**ala tymi pismami i przez to zwiększa się liczba urzędników, za których muszę płacić".

marna

2012-06-05, 17:06
bravoteampolska napisał/a:

Ciekawe skąd kase bierze na same znaczki pocztowe , przecież to można splajtować .
Dziadek zamiast smędzić spiski , poszedłby na ryby strzelił 3 browarki i było równie dobrze



mówisz tak, bo sam jesteś urzędnikiem ? ;)

dziaad

2012-06-05, 17:34
na cześć pana trolololo!!!