18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

jebniecie vtec'a

kenizeg • 2011-08-29, 04:20
zmienne fazy rozrządu w akcji - super wynalazek japończyków ;-)


kn...........ha

2011-08-30, 02:06
jestdobrze napisał/a:

moim zdaniem to musi być NO2, włącza się bardzo brutalnie więc turbo i kompresor raczej odpadają a same zmienne fazy to mogą possać i różnica jest ledwo odczuwalna, więc fani hond nie macie się czym podniecać



Radzę poczytać sobie odnośnie silników serii B, a konkretniej B16X (jak w pierwszym filmie).

A VTEC może naprawdę mocno się wbijać - ostrzejsze wałki, zwiększenie kompresji poprzez zastosowanie tłoków doprężających, agresywniejsze mapy paliwowe, ustawianie kątów wyprzedzenia zapłonu itp. - mogę tak godzinami ;)

Mój VTEC niestety zdechł - padnięte panewki korbowodowe.

BTW. Drugi filmik - projekt H22T by Romi (w budzie Ciffa 6 gen) - wygooglać :)

EDIT:
Na potwierdzenie moich słów - filmik. Silnik B18C4 (1.8L, DOHC + VTEC), N/A, mocno doprężony + mody - ca. 6 sek do setki :)


BylemSieWysrac

2011-08-30, 02:06
k***a nie wiedzialem że tylu mechaników przeglada sadola , tej Artur jesli to czytasz to jutro wbijam z audi do ciebie

skurlech

2011-08-30, 03:05
kenizeg napisał/a:

Niestety forumowi eksperci, ale tu nie błyśniecie, słowa "super wynalazek japończyków" odnosi się do systemu Vtec- a to raczej nie jest wynalazek włochów tylko Ikuo Kajitani.



"zmienne fazy rozrządu w akcji - super wynalazek japończyków "- Naucz sie czytać, bo to właśnie to jest napisane pod tematem. Zresztą V-tec to tylko OZNACZENIE zmiennych faz rozrządu w Hondach, a nie jakiś k***a nowy system baranie pie**olony :facepalm:

wysokogatunkowy

2011-08-30, 08:00
i to wnętrze, wykonane z tego samego tworzywa co deska w moim kiblu . :mrgreen: :mrgreen:

cysio0407

2011-08-30, 08:34
jestdobrze napisał/a:

moim zdaniem to musi być NO2, włącza się bardzo brutalnie więc turbo i kompresor raczej odpadają a same zmienne fazy to mogą possać i różnica jest ledwo odczuwalna, więc fani hond nie macie się czym podniecać


A nie N2O przypadkiem ?

zonk

2011-08-30, 09:26
Jak tak trzepiecie konia na te japońskie auta to jeździe im pomóc czyścić Fukushime z fekalii i innego gówna.

mcmt

2011-08-30, 09:28
gatun0 napisał/a:

i to wnętrze, wykonane z tego samego tworzywa co deska w moim kiblu . :mrgreen: :mrgreen:


Hehe, Honda może i fajne miała silniki w latach '90, teraz już nie ma. Tak na prawdę to wszystko, chociaż niektóre Hondy z zewnątrz nawet ładne są, niektórzy mówią, że mają duszę, której ja nie czuję.

Serval666

2011-08-30, 10:34
nie bedzie na youtubie bo krzyczal jak dziewczyna. jednak jest :P

aroborat

2011-08-30, 11:12
@ marcinsud

Jezeli napisalem o silniki tdi to wiadomo ze pisze mk3 w kontekscie golfa co nie ?

kn...........ha

2011-08-30, 11:35
skurlech napisał/a:

V-tec



VTEC - do ciężkiej k***y...

V-tec piszą handlarzyny z alledrogo :homer:

mloodzian

2011-08-30, 13:40
Jeszcze 2 tygodnie temu mialem Civica VI 1.5 VTEC, 99 Rok. Pod namową tatusia okazyjnie zalatwil mi Clio II 2004 rocznik, jedyne co moge powiedziec to to ze Hondziawa rwała asfalt w porównaniu do tego Renaulta. Co ja zrobilem boze jedyny :d. Mozecie mnie za to zjebac nie obraze sie...

* Jedyny plus. Do hondy lalem za 100zl i jechalem w trybie mieszanym 250 km~. W clio za 100zl zrobilem ponad 350 ale nie wiecie jak boli brak tamtej mocy :( .

marcinsud

2011-08-30, 15:41
@knysha
Ech ibiza tez tak potrafi 1.9 TDI ASV fabrycznie miała 110 KM

tak wiem muzyka i jakość filmu ch*jowa, ale szybkościomierz widać.

@aroborat
Nie bo w mondeo też są tdi co nie? Sens pisania mk3 jest taki sam jak pisanie, moja 3 generacja jest zajebista nie podając o jaki model samochodu chodzi.

RTC

2011-08-30, 16:33
@ marcinsud
jak widzę napis TDI to mnie zbiera na wymioty od tego całego hitlerwagenowego ścierwa. najbardziej przereklamowane silniki w historii motoryzacji

marcinsud

2011-08-30, 16:40
@RTC oczywiście, sam nie lubię diesla, bo w większości aut za bardzo hałasuje, ale akurat silnik ASV wyszedł dobry, małym kosztem można wykręcić z niego dużo, a i oleju opałowego się nie boi jak ktoś jest żyłą.

aroborat

2011-08-30, 16:40
@ marcinsud

h*ja prawda , pokaz mi jedno modeo lub innego forda z silnikiem tdi , nie znajdziesz takiego gdyz nazwa tdi została zastrzezona tylko dla vieswagena , moze ci sie pomylilo z silnikiem tddi bo takie w mondeo wystepowaly