18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jarosławiec. .. prawie się Neptunowi udało

huncfot130 • 2017-07-27, 07:09
Czerwona flaga to czerwona flaga...



skradzione z yt

OxY

2017-07-27, 22:28
Przecież taki falochron pokryty jest ostrymi muszlami poniżej lustra wody. Obejmowanie go kończy się poważnymi otarciami :) Mieszkam nad morzem ale nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy kąpieli w tym śmietniku. Ostatnio kilka lat temu nad ranem po melanżu na waleta i bardzo tego żałuję. Teraz jedynie szczam tam wieczorami naj***ny podgrzewając Wam wodę :amused: Z racji panującego tam ekosystemu powinno nazywać się Morze Umarłe. Widziałem jak janusze z grażynami nalewają wodę do butelki po wodzie a potem piją ją i przekazują sobie :shock: Szanuję wygłodniałych Polskiego wybrzeża, strudzonych trasą przyjezdnych pragnących zażyć cenowego Saint-Tropez wraz z kąpielą na plaży. Odnosząc się do sytuacji na filmie najlepiej jest oddychać pomiędzy falami oraz starać się płynąć z nią do miejsca gdzie będziemy mieli grunt. Panika zabija w takich sytuacjach. Nie radzę kąpać się w takich warunkach po ciemku, bo po zanurzeniu bardzo szybko tracimy orientację, gdzie jest góra a gdzie dół(!). Ale na płytkiej plaży takie fale to największa radocha z dzieciństwa. Osobiście to jezioro gnojówki nie będzie dla mnie przeszkodą w przepłynięciu się i zanurkowaniu, jednak posmak słonej wody morskiej będzie zawsze kojarzył mi się z tymi szczunami, beczkami 'musztardy' na dnie, wyschniętymi worami starych ludzi moczących się kilka miesięcy w roku :D Tak poważniej argumentując to prawo morskie zezwala na zrzut nieczystości w odległości 20 km od brzegu. Nie ma norm fosforowych czy azotowych :amused: muszą być jedynie zmielone na odpowiednią papkę i sruuu do naszego Bałtyku. proszę link http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/37102/ Przez kilkanaście lat na Morskim Szańcu w Kołobrzegu całe szambo odprowadzane było rurą wprost do morza kilkanaście metrów przy brzegu. Tutaj mam linka potwierdzającego te informacje http://ekoszalin.pl/index.php/artykul/9891-Scieki-wprost-do-Baltyku Jest mi bardzo przykro, że z tak wspaniały i wyjątkowy ekosystem rozj***liśmy do miana najbardziej zanieczyszczonego morza na Ziemi.

Organista

2017-07-27, 23:40
Lato lato w Kołobrzegu,
nie znalazłem dziś noclegu
Czasem w życiu tak się zdarzy,
że pogoda jest na plaży :D

naczelny1

2017-07-28, 11:38
józekdeluxe napisał/a:

ch*ja zrobicie przy falochronie z taką falą. Woda piętrzy się przynajmniej o 2 metry co kilka sekud i wciąga coraz głębiej, gdy fala się cofa. Po minucie jesteś tak zmęczony walką z żywiołem, że nie masz siły stać. Do tego objawy paniki, bo to sytuacja, na którą nie byłeś przygotowany, skoro się w niej znalazłeś. Serce wali jak młot, nie myślisz racjonalnie. Toniesz.



Tak jest, byłem tam, AMA.

ksirion

2017-07-28, 18:51
Mam wrażenie, że rzeczywiście to nie było łatwe. Palisada blokuje napływ wody od morza, ale woda wlewa się swobodnie "do ogródka" górą. Kiedy fala schodzi, woda spływa przepływając między słupkami. Efekt jest taki, że w "ogródku" nurt jest głównie "od brzegu".