18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak zabić kreta w ogrodzie?

cwaniak cm • 2014-01-14, 21:28
W tym roku wyjątkowo mam problem z kretami w ogrodzie (brak zimy trochę je pobudził do robienia kopców) Próbowałem wielu środków ale żaden nie działał skutecznie. Jakiś czas temu znajomy opowiedział mi o czymś takim jak "target kretołap". Sprytna minibomba na krety. Filmik pokazuje jak działa. Skuteczność jest wybuchowa :D




(filmik nie mój)

Myślę że ten sposób pozbywania się kretów idealnie pasuje do towarzystwa sadoli.

A tu instrukcja od producenta: (oglądać od 0:55)


Presty

2014-01-15, 10:27
Jak od kilku lat mam piękny trawnik. Jak pokazuje się kret, cierpliwie czekam przed południem i jak ruszą się ziemia, wykopuję.
Żaden inny sposób nie skutkuje

ellsworth

2014-01-15, 11:42
Sam się zabij, a nie kreciki morduj!

ml...........kv

2014-01-15, 11:47
Krety w Polsce są pod ochroną, zrobiłem screeny, filmy skopiowałem. Zajmie się tym prokuratura, w celu zidentyfikowania osób widniejących na filmach, na wniosek... (dane osobowe)

soleosirup

2014-01-15, 11:47
ale ludzie są zj***ni.. zabijać bo trawniczek musi być piękny

Hooorq

2014-01-15, 11:54
@Up nie dla trawnika tylko dla przyjemnosci sie je zabija

kenzol

2014-01-15, 12:09
Filmik sadola "Dafid" pokazuje, że to urządzenie nie jest jednak tak skuteczne. Tak samo jak elektryczna pułapka na szczury. Kupiłem to badziewie i jak dotąd żaden szczur się nie złapał. Myszy oczywiście, sporo myszy zostało uśmierconych, ale myszy (i każdemu zwierzęciu) w momencie zgonu puszcza pęcherz i wydzielają małe ilości moczu. Po jakimś czasie używania tego urządzenia, metalowe płytki zaczęły pokrywać się rdzą od tego moczu i dochodziło do przypadkowych spięć. Także pułapki elektryczne na myszy się nadają, ale nie opłaca się przepłacać i można kupić coś tańszego, natomiast na szczury nie działa w ogóle.

Camel_06

2014-01-15, 12:23
Muszę wypróbować, tylko podrasować jakoś bo to jakoś mało efektywnie się zapowiada. Całe podwórko mi zrył pie**olony. Może też zrobię materiał?

OgarStaryx2

2014-01-15, 12:43
Nie chce mi się sprawdzać w gógl ale w Polsce krety są chyba pod ochroną. Takie zastosowanie odstrzału nie jest karalne?

Nie jestem pejsem, żeby przejmować się kretami (mnie też wk***iają na ogrodzie) ale interesuje mnie aspekt prawny w przypadku gdy ja bym napie**alał pirotechnikę w kretowiska, a mój poj***ny sąsiad by zadzwonił na psy, że krety zabijam.

gregor40

2014-01-15, 12:50
Jak zwykle - lepiej zapobiegać niż leczyć. 3 lata temu siatka plastikowa 5cm pod trawnik. 3 lata spokoju od kretów. Za to sąsiedzi mają ich więcej :D

Blizzard93

2014-01-15, 13:11
Najskuteczniejsza jest i tak stara dobra sztychówka ;) Szybko wykopać i na pół gnoja ! :D

La...........vo

2014-01-15, 13:12
Znam dużo lepszy sposób.
Mój znajomy sprowadził z Niemiec specjalny środek - granulat, który po kontakcie z wilgocią i powietrzem powoli zamieniał się w silnie trujący gaz (podobno jest to na bazie cyklonu B). Po rozłożeniu tego we wszystkich norach trzeba było opuścić teren na jakieś 2 tygodnie, ale potem był już spokój na kilka lat, bo wytruło wszystkie skurczybyki w promieniu kilkuset metrów :D
Jednak Niemcy znają się na gazowaniu :hitler:

Niestety ten środek nie jest już dostępny :(

GrenAcid

2014-01-15, 13:24
@up
Mam szczera nadzieje ze jakis psychol upie**oli ci rece zebys musial sie tepy ch*ju lokciem podcierac.

Co do debili zabijajacych te zwierzeta bo trawnik im psuja, a) oby was sasiad podj***l bo jestescie idiotami, b) Patrzcie post Gregora40....tak sie to zalatwia uzywajac mozgu, sfolocz z azji sie przytargala ehhh szkoda slow.

Lemon19

2014-01-15, 14:20
Kretołap?
Kawałek rurki PCV, z jednej i z drugiej strony wejścia - zapadki (otwierają się tylko w jedną stronę), umieszczamy to w jednym z korytarzy i bez różnicy z której strony kret wejdzie to już z niej nie wyjdzie :krejzi: Wejścia otwierają się tylko do środka.

Da...........id

2014-01-15, 14:20
W Polsce jest objęty ochroną gatunkową częściową. Nie jest chroniony na terenie ogrodów, upraw ogrodniczych, szkółek, lotnisk, ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych oraz obiektów sportowych.

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 28 września 2004 r. w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną (Dz. U. z 2004 r. Nr 220, poz. 2237)

Jeżeli ktoś ma kompleks mniejszość i nie potrafi sobie poradzić ze świadomością, że kret jest inteligentniejszy od niego no to trudno...
A wystarczy kawałek siatki jak kolega gregor40 napisał.

krecik

2014-01-15, 14:28
sk***ysyny j***ne paszo won od kretów