18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak się rżnie frajerów na błyskotki

Calios20 • 2014-02-25, 19:42
Wizyta w centrum handlowym zdumiewa. Każda większa galeria zawiera kilka sieciowych sklepów jubilerskich. Czynsz nie jest tani, sprzedawczynie też za darmo nie pracują, a jednocześnie nie widać tłumu kupujących – jak to jest możliwe, że ten biznes się opłaca?

Zostałem właśnie zapytany, jaką wartość ma ‘cenny pierścionek z 3 diamentami’. Parametry wyrobu – waga 2,36 g pr 585, trzy kamienie 0,12 ct, czystość SI2-P1, barwa H-I. Cena na paragonie 1400 zł, kupione w salonie na literę A.

Parametry użytych kamieni są kiepskie. To jest odrzut z produkcji porządnych kamieni na rynki zachodnie. Kamyki są maleńkie. Innymi słowy – jest to wyrób ze złota posypany czymś wielkości piachu, o jakości zbliżonej do piachu. Błyszczy się to-to tylko na wystawie, oświetlone kilowatami halogenów. Po wyjściu z salonu do realnego świata wyrób nagle zaczyna wyglądać jakby zamiast brylantami był wysadzany piaskiem.

Cena takich kamyków w hurcie to około 30 zł/szt. Wartość złota to 170 złotych. Razem 260 zł, i nawet gdy się do tego doda VAT, to nadal jest to mniej niż ćwierć ceny, na jaką został oskubany nabywca tego ‘niezwykle cennego pierścionka z prawdziwymi brylantami, stanowiącego unikalną pamiątkę zaręczyn’. Taki poziom łupienia marży może tłumaczyć, jak firmę stać na płacenie za szefowanie radzie nadzorczej kwotę 1 000 000 zł rocznie.

Alternatywą dla łże-biżuterii są precjoza wykonane przez artystę, na indywidualne zamówienie, w ilości 1 sztuka. Skromny pierścionek zaręczynowy, z brylantami, kosztuje podobnie jak chłam w sieciówkach jubilerskich.

Niestety, dużo prościej jest skorzystać z usług ‘jubilera’ w galerii. Nie trzeba szukać, zastanawiać się, wymyślać. Pokazuje się paluchem, bierze się wymiar owego palucha i gotowe. Właściciele standardowych paluchów mają szansę wyjść z wyrobem łże-jubilerskim po chwili, bez przeróbek. Tak oto konsumenci dają się kiwać i odcedzać z pieniędzy, i jeszcze latami naiwnie wierzą, że mają na dłoni drogocenne brylanty.

(Przemysław Słomski)


Szron

2014-02-25, 19:46
Gojów nie może być stać na takie cacka.

Bo w SHiTzraelu odlano z 700-set kilogramów złota świeczniki.

De...........37

2014-02-25, 20:15
A z ilu u nas odlano monstrancje i inne śmieci? Chcą to niech se odlewają, będzie mnie stać to se ku*asa ze złota odleję i wetkne w anus.

Wróżbita_Maciej

2014-02-25, 20:20
A czy ktoś kogoś wołami zaciąga do sieciówek?
Stado baranów samo leci... Jesteś głupi -> Płać.

De...........37

2014-02-25, 20:22
Z resztą, skoro tak tanio to proponuję wynająć takowy sklep, zatrudnić sprzedawcę, jednego-dwóch artystów-rzemieślników i sprzedawać takie po 300zł. Dajesz, zapewniam, że będziesz bogaty.

staffior

2014-02-25, 20:28
o k***a jaki ból dupy
czekam teraz na wyliczenie ile kosztuje chleb, ile auto a ile tak na prawdę farba na obrazy picasso czy innego artysty.
a i prosze o ceny skupu żywca i porównanie wagowe wędlin w biedronce - oraz zajebista rade że u rolnika kupie taniej.
Nie stać Cie to nie kupuj.

Podoba sie coś mojej starej w aparcie, yesie czy jakimś innym gównie to jej kupuje i mam wyj***ne czy twój ojciec albo sąsiad zrobi to w garażu taniej.


NieWiemZeWiem

2014-02-25, 20:47
Ceny produktów po pierwszą są wysokie od tego, że pensje są duże(tak nawet sami sobie są winni jeśli wypłacają milion złotych) Po drugie Apart(dla przykładu) ma po kilka sklepów na miasto gdzie czyns kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy. To wszystko trzeba opłacić. Po trzecie do ceny dodaję się tak zwany "prestiż" czyli jest drogie bo jest z apartu. Po czwarte mogą. Po piąte z tego co wiem 90% rzeczy w sklepach typu apart jest zamawiane w chinach, dlatego jak mojej matce kpowałem bransoletke to poszedłem do małej firmy, która nawet pokazała mi złoto w woreczku z któego zrobią. Opracowaliśmy wzór itp. Dałem firmie zarobić ja zakupiłem prawdziwe "hand made" bransoletkę a matka się cieszy do dzisiaj

RockyWood

2014-02-25, 21:07
hehehe przypomniała mi się sytuacja z pobytu w UK, kiedy to jeden współlokator wpadł w gorączkę złota i zaczął większość zarobionych pieniędzy wydawać na świecidełka. Raz (na promocji) kupił srebrny łańcuch za 299 funtów. Ładny. Ale na drugi dzień idziemy do "Pound-shopa" i w gablotce ten sam łańcuch z tego samego sklepu co on kupił tą za 299... Była metka z ceną 349 - przekreślona i poprawiona na 299 i to wszystko po raz kolejny przekreślone i poprawione na 149.

się uśmialiśmy z kumplami. łańcuch oczywiście oddał i kupił sobie ten sam za 149 :)

worldbeme

2014-02-25, 23:20
O ale to jest straszne.... a ja mam 1ct diament na paluchu otłuszczonym od mojego męża... Przepłacił, a mógł jeszcze akr ziemi kupić...

szopenfeldziarz

2014-02-25, 23:35
Kogo to k***a obchodzi? Biżuteria służy do tego, żeby się podobała, nie naprawiam nią samochodu, nie leczę się nią. Jak taką samą radość sprawi pierścionek z plastykowym oczkiem to też można kupić.

b3mol

2014-02-27, 03:02
Przecież na tym polega biznes....
Dam Ci przykład z mojego baru w Irlandii. Kupując 50 skrzynek Coca-Coli w szklanej buitelce 200ml dostaje 30 skrzynek gratis :) Cena net i wychodzi jakieś 40-50 centów... A sprzedajesz za 2.80 euro. Lepszy interes jak na brylantach :D

WolfManGoth

2014-02-27, 03:28
Do tej pory poszukuje sensu w tym poście. Ani sadystyczne to nie jest, ani brutalne, ani nie przekracza granic głupoty... Kto daje piwa takim postom? :-/

Imper3838

2014-02-27, 04:46
Ktoś tu odkrył jak się kasę robi na ludzkiej głupocie i niewiedzy. Następny materiał będzie z giełdy samochodowej czy może o telezakupach?

oc...........an

2014-02-27, 04:50
Ale że cały rynek diamentów jest w rękach jednego monopolisty (De Beers) to wy wiedzcie. De Beers ma monopol na światowy rynek diamentów i nawet wspomniane zachodnie diamenty są warte tyle co węgiel przyciśnięty imadłem - to są ŚMIECI i diamentów na świecie jest wcale nie mniej niż kwarcu czy innego kamienia który dostaniemy za półdarmo.

A kopalnie diamentów przynoszą obecnie straty o czym dobitnie przekonuje się obecnie RPA. Już lepiej wyngiel kopać...

bebini

2014-02-27, 07:13
Przetłumaczę niektórym bo nie rozumieją przesłania,
NIE kupujemy w A,K,Y itp tylko idziemy do jubilera, który da nam znacznie lepszy przelicznik cena/jakość i za takie same uzyskamy brylant o barwie np E-F i czystości VSS/VS a nie HI i P1