18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak rozpoznać samochód GITD

nanowaty • 2013-02-09, 00:20
może któregoś sadola uchroni przed mandatem

sr...........ty

2013-02-09, 12:30
Z tymi antenami na obrazku tak jest nie do końca coraz częściej mają max dwie i wyglądają jak zwykłe autko z CB. Są też montowane anteny 3w1 które odpowiadają średniej klasy odpowiednikom samodzielnym (antenka jest niewiele dłuższa od tej standardowej niezauważalnie grubsza i zależnie od konfiguracji ma 3 wtyczki (możliwość: FM, CB, GPS, GSM, DVB-t aktualnie są dostępne w dowolnej konfiguracji) . Niestety bez radia CB w dzisiejszych czasach na dłuższe trasy aż strach wyjeżdżać, dawniej byli przydrożni zbóje teraz są to "stróże" prawa, którzy przy nieostrożnej długiej trasie wysyłają listę checkpointów z dokładnym czasem i fotką.

-57-

2013-02-09, 12:31
już widziałem takiego sk***ola na ulicach sieje taki postrach że aż zwolniłem kroku

pepcoh

2013-02-09, 12:35
wszystkie na warszawskich blachach, robią też zdjęcia oddalającym sie pojazdom.

motoguru

2013-02-09, 12:40
Dobra, a teraz pytanie do ekspertów, jakiego rodzaju fale wysyłają fotoradary ?

tomek2302

2013-02-09, 12:47
Moze ktos wie... Ostanio w tv mowiono o tym,ze kazdy fotoradar ma byc oznakowany odblaskami i przed fotoradarem ma byc znana wam niebieska tabliczka informujaca o pomiarze predkosci. Z tat moje pytanie w ramach jakich k...przepisow mozna dokonywac takim "smietnikowozem" pomiaru predkosci

backbone

2013-02-09, 12:50
Jak byście cwaniaki jeździli tak jak należy, to by wam fotoradary nie przeszkadzały.

-57-

2013-02-09, 12:51
@motoguru ciekawe czy działałby patent z oszukiwania monitoringu ( gdzieś to było na sadolu) poprzez wysyłanie sygnałów zwykłą diodą która emituje światło podczerwone ; zrobić takie ramki na tablice z diodami i ofc jedną w okolicy naklejeczki na szybie :D

dumad

2013-02-09, 13:07
co wy jebiecie

ScrappyCoco

2013-02-09, 13:11
Samochód git, człowiek git co jeszcze!?

ja...........ze

2013-02-09, 13:30
Black Snake napisał/a:

Rozpie**alają mnie c**y wlekących się i uważające, że każdy kto jedzie szybciej od nich jest debilem -.- k***a w Niemczech na autobanie możecie się spotkać z ludźmi jeżdżącymi 200-300km/h i nikt się ich nie czepia. Mogą sobie na to pozwolić bo Niemcy to normalne państwo, które nie szuka tylko zysków z ludzi. Zrobili normalne jezdnie, c**y jak wy nie wleką się lewym pasem. No, ale w Polsce na autostradzie 140km/h i co chwila ograniczenia do 90 i p*zdeczki jadące 70. A żeby was kiedyś tir skasował jak będziecie lewy pas blokować. Najlepiej na dwujezdniowej na czołówkę.


Co do ograniczeń się zgadzam, blokowanie lewego także. Niemcy są bardzo fajne do jeżdżenia, tam gdzie nie ma ruchu dużego to 2 pasy i bez ograniczeń, co zrozumiałe, natomiast tam gdzie 3 pasy to już jest sens. Prawo ciężarówki i inne, środek 160-180, lewy 180+. Tam można jechać tyle, bo są 3 pasy. U nas 140, ale jak jedziemy te ~przepisowe 150 i wyskoczy nam ciężarówka do wyprzedzania, to już musimy dać ostrzej po heblach, różnica prędkości jest zbyt duża.

Co do ograniczeń w Niemczech bo i takie się zdarzają (nie wiem jak egzekwowane jest pzrekroczenie prędkości w warunkach "bei nasse" czyli na mokrym), to jak tam stoi 70 to trzeba naprawdę 70 jechać. Nie ma tak jak u nas, 70 i możesz przelecieć 120-130.

No cóż, ja już ostatnio się przestawiłem na tryb "zgodnie z ograniczeniami". Kusi niemiłosiernie przycisnąć, ale szkoda wyrzucać pieniądze na paliwo i mandaty. Stracić prawo jazdy nietrudno, a dzisiaj bez prawa jazdy to jak bez nogi.

fryc88

2013-02-09, 13:58
Zawsze można zadzwonić na policję, że jedzie samochód z nieprawidłowo umiejscowionymi światłami i żądać zabrania dowodu rejestracyjnego do czasu ich usunięcia :) Wedle naszych przepisów, 'lampy błyskowe' oznaczone na tym foto nie powinny tam siedzieć.

random_bastard

2013-02-09, 14:00
"i wyskoczy nam ciężarówka do wyprzedzania"

Ciężarówka 'wyskakuje' na kogoś jadąc od pół godziny 80/90 /h - aż chce się zakrzyknąć TIRY MORDERCY!!!11jeden

"W Niemczech na autobanie!111" - to się wyprowadz i zamieszkaj w autobanie <koniec ironii>

Dostanę ostrzeżenie, ok - ale przestańcie pie**olić - temat dotyczy ludzi jeźdzących więcej niż 8h miesięcznie na trasie Białystok-Suwałki. Zamiast chrzanić i utopijnym deuthlandzie ponarzekajcie na to że lada moment będzie więcej fotoradarów niż użytkowników dróg.

tigerqaz

2013-02-09, 15:53
Ja widząc każdy stojący na poboczu trasy samochód zawsze zwalniam,
jak wiadomo awaryjność aut w Polsce jest tak duża i stoi ich od ch*ja na poboczach więc...
...kupiłem coś wolnobieżnego :D

ja...........ze

2013-02-10, 00:59
random_bastard napisał/a:

"i wyskoczy nam ciężarówka do wyprzedzania"

Ciężarówka 'wyskakuje' na kogoś jadąc od pół godziny 80/90 /h - aż chce się zakrzyknąć TIRY MORDERCY!!!11jeden


Jak wam wybudują na mazurach drogę z dwoma pasami w jednym kierunku to zobaczysz jak to czasami wygląda. Nie napisałem zresztą że wyprzedzanie przez tira jest złe. Nie posraj się. Chodzi mi tylko o różnicę prędkości. Taki przykład, weź na bagażnik roweru położ worek kartofli, albo 2 rozpędz się do 30kmh i wyhamuj przed gościem z taczkami który Ci zajdzie drogę.

barto3000

2013-02-10, 04:10
Slonx napisał/a:



... przepisy w tym jebniętym państwie....



Jeśli uważasz nasze państwo za jebnięte, to najwyższy czas wypie**alać za granice do dobrobytu i nie przyznawać się do swojego pochodzenia. Dla naszego dobra.