18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak prosty jest Windows 8

WiktorS • 2012-12-21, 01:46
Mała demonstracja jak prosty w obsłudze jest nowy Windows 8. Tak btw, fajnie zrobiona reklama :)


Mockba

2012-12-21, 13:45
Fajna sprawa, ale wydaje mi sie ze aby wykorzystac w pelni owy system zabawke, trzeba miec rowniez monitor zabawke, obslugujacy najlepiej mulitouch ( dla niekumatych, ekran dotykowy z mozliwoscia dotykania np dwoma palcami - rozciaganie, przyblizanie ), bardzo popularne narzedzie w naszym kraju ( mowa tu o monitorze do komputera, nie smartfonie ), ze wzgledu na cene jak i uzytecznosc. Dwoch myszek podlaczyc sie nie da, wiec korzystanie z windowsa 8 frajdy pewnie nie daje, wrecz uzywanie jednego kursora utrudnia dzialanie.

Od razu mowie ze nie sprawdzalem, wiec to tylko moje zapiski schizofrenika, kiedys moze sprawdze, ale nie widze sie w roli uzytkownika kafelkowego systemu, wesolych swiat.

Dox

2012-12-21, 13:46
Ja osobiście siedzę na 8 już od 2 miesięcy około i nie jest wcale taka straszna jak ją malują co prawda nie mam dotykowego laptopa co nie daje mi się bawić kafelkami ale myszka wszystko ogarnia. Pulpitu można używać jak w 7 tylko brakuje niestety startu ale daje radę :P

Co do szybkości to ur*chamia się bardzo szybko. A praca w systemie może ciupkę szybsza niż 7.

I z tego co słyszałem to już chyba ostatni windows wydany przez microsoft. Dalsze systemy już niby nie mają mieć tej nazwy.

jeloo

2012-12-21, 13:48
Mam nieszczęście mieć jednego laptopa z Win Vista. Ale mam też kompa z Win 7 i lapka z Win 8. I tak naprawdę Microsoft tworząc zarówno 7, o czym większość z Was się przekonała, jak i 8 stanął na wysokości zadania. W8 był tworzony z myślą o dotykowych ekranach, jednak wszystko ładnie myszą da się ogarnąć, nie muli się tak jak czasem zdarza się jeszcze W7, nie wspominając o Viście, bo ta tnie się przy pasjansie. To jest naprawdę innowacyjny, biorąc pod uwagę to że pasuje na różne platformy.

Le...........22

2012-12-21, 13:48
fajnie fajnie ale ja dalej nie wiem jak obsługiwać windows 8

Swiastak

2012-12-21, 13:49
valve jak zobaczył winde 8 to powiedział że wypuści steama na linuxa. miałem przez kilka dni telefon na windowsie i to jest chore po prostu... dupiaty system tradycja została zachowana(dobry system-zły system i tak w kółko;))

sedes001

2012-12-21, 13:53
djpolb napisał/a:

1:15 Bronisław bez wąsów


Też śmierdziela zauważyłem. Myślał, że jak wąsa zgoli to będzie mógł w spokoju kupować świąteczne prezenty za pieniądze podatnika ale został zdemaskowany. Dokleiłem brakujący element, żeby nikt nie miał wątpliwości.

DonSalieri

2012-12-21, 13:55
id 26 października przeszedłem na 8mke i jestem zachwycony

michael323

2012-12-21, 14:06
Mnie i tak nie przekonają, że ten windows będzie komuś odpowiadał poza gospodyniami domowymi i starymi ludźmi którzy normalnego kompa nie obsłużą to zrobili jakieś kafelkowate niewiadome co.

Ne...........es

2012-12-21, 14:26
ha opcje ma troche takie same jak xbox :D still better than apple

szereg0wy

2012-12-21, 14:26
Ósemka jest beznadziejna. Nie ściągajcie, szkoda czasu.

PS Te okienka można sobie wyłączyć, a wtedy macie po prostu 7 wzbogaconą o ch*jostwa.

ArkaSzatana

2012-12-21, 14:30
Śmieszniejsza by była, jak by dali dziecko z dałnem.

thewhitestar

2012-12-21, 15:41
Jak by to babcia tłumaczyła to ok, wtedy by to miało sens. Ale dziecko? Dzieci akurat takie rzeczy łapią najłatwiej, więc wcale mnie to nie przekonało że 'łatwe'.

thez

2012-12-21, 18:04
Co do win 8 to wk***ia mnie to ultra nowoczesne chowanie się wszelkich pasków narzędzi. Żeby to były czasy 15" monitorów CRT i rozdzielczości max. 800/600 to bym rozumiał, ale dzisiaj 17" LCD to już praktycznie standard to k***y nędzy. Chyba można wygospodarować miejsce na jakiś j***ny pasek.

raper900

2012-12-21, 18:35
Zauważyliście, że Microsoft na kampanię reklamową windowsa 8 wydaje dużo więcej środków niż na wszystkie poprzednie windowsy razem wzięte? Wszędzie tylko reklamy ósemki. Prawda jest taka, że idioci wypuścili gniota i teraz muszą wydawać kasę na te wszystkie reklamy, żeby ten gniot się jakoś sprzedał. Standardowo też sypnę tekstem, że co drugi windows im wychodzi i tutaj nawet widać wyraźnie analogię do Visty, ponieważ Vista wnosiła wiele nowości do interfejsu graficznego, zupełnie jak obecnie 8 (interfejs aero, podgląd okien), niestety była ona kolosem, która zabierała HDD, RAM i CPU. Kolejny windows 7 jakoś udało się zajebiście zoptymalizować, żeby działał porównywalnie sprawnie jak XP na tym samym sprzęcie. Dlatego uważam, że windows 9 możliwe, że wniesie coś, dzięki czemu całe to modern UI stanie się strawne, niestety nie przewiduję, że to będzie powrót przycisku start lub interfejs aero na starcie.

Na swoim kompie mam siódemkę i ósemkę, ósemka jest jakieś 50% bardziej wydajna. Niestety jakiś sterownik zapewne sprawia, że siódemka zamula, jednak cały czas pracuję tylko na niej, właśnie ze względu bardziej intuicyjnego interfejsu. I na dodatek posiadam ekran dotykowy, dzięki któremu praca... tfu! zabawa z windows 8 powinna być przyjemnością. Niestety jest tak tylko wtedy, gdy ktoś nie wchodzi do pulpitu, a jest to pierwsza czynność, którą robię po zalogowaniu.

Gratuluję tym, którzy doczytali do końca.

Black271 napisał/a:

A pewnie jako innowacja niebieski ekran śmierci będzie teraz interaktywny w W8!!! Great achievement!


Ciekawostka: ekran śmierci w Win9x też był interaktywy, w 90% przypadków wystarczyło wcisnąć Esc, aby się go pozbyć.