18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak niemcy zbudowali tunele pod metro w Ełku

cerastes • 2013-05-17, 03:32
"Nie jest źle. Ełk ma przecież, tylko jedną linie metra mniej niż Warszawa." JM'edit

ps. tunele pochodzą z okresu Drugiej Wojny Światowej !!


bonio89

2013-05-17, 13:28
No niech mi jebną jeszcze metro w Szczecinie i będzie ok.

Namiestnik

2013-05-17, 13:30
Ełk jest spoko, ma nawet ładną promenadę. Ciekawe miasto ale wolę Gdańsk - mój faworyt. Może dlatego że nie byłem w Toruniu ;)

Psycholciu

2013-05-17, 13:50
@bonio89
a mogliby bo wszyscy wiedza, ze szczecin podziemi ma w cholere

Marshal

2013-05-17, 14:05
No spoko ale po co metro miastu ktore ma 60.000 mieszkancow?

rozkurw

2013-05-17, 14:12
Wbrw przewidywaniom nie będzie to droga inwestycja...ta jasne,ale nagle znowu pomylą się w obliczeniach i jednak wyjdzie drożej a te drożej wpadnie w łapy sępów i wałkarzy...pie**olenie zatem.

tom1700

2013-05-17, 15:11
karny ku*as za tagi dla autora

Material z 01.04.2008 ;)

Majorus

2013-05-17, 15:14
Czy jak dobrze widzę. Jak ten samochód w 0:02 stoi ?

Stix2511

2013-05-17, 15:19
1:08 - Ooo... faktycznie to nie tak dużo o,O

1:08 - Ooo... faktycznie to nie tak dużo o,O
Nic k***a nie zrozumiałem

miszcz358

2013-05-17, 15:22
Filmik z prima aprilis sprzed kilku lat. Ełk to nie miasto - to stan umysłu. Jak ktoś kogoś młotkiem nie zabiję to ktoś inny wyrzuci 12 tysięcy przez okno, bo myślał, że przyszli go okraść. :)
Skądinąd napisał/a:

Z prezydentem Ełku miałam zajęcia na podyplomówce. Jestem za tym, żeby tego człowieka sklonować dowolną ilość razy i obsadzić na wszystkich ważnych stanowiskach w Polsce. Facet wygrał drugą kadencję z ponad 80-procentowym poparciem, a w urzędzie zrobił taki porządek, że nikt tam już nie popija kawki, olewając obowiązki. Andrukiewicz to przykład na to, że czasami się zdarza, że do władzy dojdzie człowiek mądry, wykształcony, z wizją i mający w dupie koneksje partyjne. Kiedyś Ełk był absolutną dupą świata, a teraz ludzie przeprowadzają się tam z całego regionu, bo mieszkania są tanie, a pracy nie trzeba aż tak długo szukać.


Nie masz pojęcia co się w tym mieście dzieje i co robi prezydent, więc nie pisz takich głupot... Dług miasta jest ogromny - jeden z największych w Polsce. Wystarczy wejść na strony informacyjne Ełku i zobaczysz jak wypowiadają się internauci o prezydencie. W tym mieście co roku największymi i jedynymi atrakcjami turystycznymi poza jeziorem (nie posiadającym strzeżonej plaży) są balony i skutery wodne, które przez kilka dni od rana do wieczora przed MP napie**alały tak, że słychać było kilka kilometrów dalej. "Drogi" budowane są po kilka razy, bo barany z urzędu projektują w lato, a budowlańcy zaczynają robić przed zimą, później nawierzchnia pęka przez zamarzniętą pod spodem wodę i na wiosnę znowu robią. Dla miasta pomogła tylko obwodnica (część krajowej 16). Jeśli dla Ciebie jest to człowiek przedsiębiorczy to masz dziwne wartości. Zrobiony park, zrobiona promenada ulice i chodniki w dużej mierze poniszczone, orlików pełno, ale zajęte przez urząd miasta, straż, straż miejską, policję. To miało być dla dzieci i młodzieży! W urzędzie jest dobrze? Nic bardziej mylnego - ludzie nic nie robią, żeby coś załatwić latasz z parteru na 2 piętro po kilka razy, a kasę wpłaca się w banku jakieś 500m dalej. Straż miejska zarabia na pijących piwo, srających psach i fotoradarach ustawionych w taki sposób, że na pewno go nie zauważysz. Ludzie się tak nie sprowadzają do Ełku, więc masz błędne dane, a pracy znaleźć nie można, mam mnóstwo kumpli, którzy wyjechali za pracą za granicę zamiast siedzieć tutaj i robić za mniej niż najniższa krajowa. W zeszłym roku urząd pracy wydał chyba 6milionów na kursy, kształcenia, staże itd., a bezrobocie zwiększyło się o około 1000 osób, ale to nie szkodziło dla dyrektora UP wziąć nagrody pieniężnej za "walkę z bezrobociem".

Kolejnym razem zastanów się zanim napiszesz takie głupoty.

Svetlan

2013-05-17, 17:51
Co do długu - zadłużają się bo muszą. Miasta nie stać żeby całość inwestycji pokryć od ręki, a UE każe wydawać. Wydawać na potęgę... Nie wydajesz to nie dostaniesz od nich kasy. Dług to jedno, a dziura budżetowa to drugie. W obecnym systemie jednak jedno ciągnie za sobą drugie, bo mając gospodarkę planowaną na wydatki nie jesteśmy w stanie oszczędzać.

U mnie w mieście rządzi Szczurek. Gość bardzo dobry, dzięki jego działalności wiele się dzieje, a inwestorzy pchają się drzwiami i oknami, problemem jest UE, która każe nam się zadłużać...

robson101

2013-05-17, 17:57
wsiadasz na jednym końcu miasta czekasz 10 sekund wysiadasz na drugim

kalish

2013-05-17, 18:33
o k***a Ełk na sadolu :D za Ełk piwo zawsze !!

ale metra jak nie było tak i nie ma, no i nie będzie

lolek321

2013-05-18, 10:45
Jestem z Ełku, i tak jak "miszcz358" napisał. Fajne miasto, bardzo ładne, miło sie mieszka, aż nie chce sie wyjeżdżać stąd ale z robotą to tu lipa jest totalna. Jeżeli nie masz kogoś w rodzinie albo dobrych znajomych zapomnij o robocie. W turystykę kasę walą.

łukzdi

2013-05-18, 13:23
pie**ole cie warszawski psie my nie mamy metra w poznaniu

marna

2013-05-19, 11:51
łukzdi napisał/a:

pie**ole cie warszawski psie my nie mamy metra w poznaniu



ale mamy taki hiphop, że nie czujesz jak rymujesz :P