18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Jak nie zapłacić kary za zatrzymanie się w płatnej strefie

GumowyKurczak • 2014-07-03, 18:20
Witam, spotkała mnie dzisiaj niemiła niespodzianka gdy dowiedziałem się że nie tylko parkowanie ale i jakikolwiek postój w płatnej strefie może Cię sporo kosztować. Okazuje się że fakt, iż zostawiasz w samochodzie kumpla/żonę/dziewczynę czy też zatrzymałeś się by w spokoju zjeść kurczaka z rożna nie ma znaczenia gdy chodzi o płacenie za tenże postój. Sqrwiel ze straży miejskiej czy firmy zbierającej opłaty zrobi Ci fotke, włoży kwitek za szybę i "MYK" - jesteś lżejszy o 30zł (lub więcej).
Aby zetrzeć uśmiech z jego nieskalanej żadną myślą twarzy wystarczy zaraz po wypisaniu ww. kwita wykupić np. 15 lub 30 min. postoju byleby nie przekroczyć czasu 5min pomiędzy godziną wystawienia kwita a wydrukowaniu z maszyny. Następnie udajemy się w miejsce wskazane do uiszczenia opłaty i żądamy anulowania gdyż mamy oczywiście uiszczoną opłatę.
Mam nadzieję że ktoś to przeczyta i zaoszczędzi złotówki podnosząc tym samym ciśnienie wcześniej wspomnianemu wypisywaczowi i niszcząc w ten sposób jego marzenie o premii na wczasy w jakimś stęchłym kurorcie!

xts

2014-07-03, 18:23
a typ powie, że nic nie anuluje i mam na ciebie wyj***ne, zmusisz go?

później musisz się pie**olic z jakimiś pisemkami do straży miejskiej, a oni odpowiedzą , że samochód stał dłużej niż 15min i mają 2 świadków.

GumowyKurczak

2014-07-03, 18:23
Mając kwit parkingowy i wezwanie do zapłaty możesz spokojnie czekać na rozstrzygnięcie sądowe, do którego nie dojdzie bo dobrze wiedzą że i tak będą musieli uznać Twoją rację ponosząc dodatkowe koszty.
Ich dowodem są zdjęcia, które mają datę i godzinę, nic nie zakombinują bo się nie da, a jakby spróbowali to strefy płatne są zawsze w centrum gdzie roi się od monitoringu. Wszystko jest na Twoją korzyść

hello_world

2014-07-03, 18:26
Logika, stanąć na płatnym parkingu na 15-30 minut bez biletu, poczekać na sępa i później kupić bilet na 15-30 minut aby anulować mandat za nieopłacone parkowanie. Mózg rozj***ny.

xts

2014-07-03, 18:35
GumowyKurczak napisał/a:

Mając kwit parkingowy i wezwanie do zapłaty możesz spokojnie czekać na rozstrzygnięcie sądowe, do którego nie dojdzie bo dobrze wiedzą że i tak będą musieli uznać Twoją rację ponosząc dodatkowe koszty.



oni poniosą czy podatnicy? ;) tyle pie**olenia bo nie chce się wydać 2pln na parking

adrer

2014-07-03, 18:50
Zaraz zaraz, parkujesz w miejscu z płatnym postojem, stać się na benę, a dupę ruszyć do parkomatu to już problem?

____

2014-07-03, 19:19
1. strefy płatnego parkowania to działka Urzędów miasta - czyli jednostek typu "Zarząd Dróg i Mostów" ZIKIT itp.
2. są robione dwa zdjęcia w odstępie 10 minut lub takim przedziale żeby wykazać że kierowca poszedł w p*zdu i nie było go w dozwolonych widełkach czasowych. Przykładowo: kwit za parkowanie trzeba dać za szybkę w ciągu 15minut od parkowania to kontrolujący robi dwa zdjęcia w odstępie 15minut. Ratuje tylko kwit z czasem mieszczącym się w tych 15 minutach.
3. kary anuluje zarząd dróg na podstawie kwitu z parkometru lub zaświadczenia o zwolnieniu z opłat (radni, policja w cywilnych rzęchach itd.)
4. nie zapłacisz to skarbówka ściągnie kasę

exfon

2014-07-03, 19:29
Ja jebie, i później się dziwicie że wyzywają was od polaczków...
Naprawdę jesteście aż tak biedni, że nie możecie zapłacić tych 10zł i mieć spokój?
Jeszcze dajcie porady jak jeździć za darmo autobusami, bo biletów przecież też nie będziecie kupować. Bo na ch*j? Jak można być tym "mondszejszym"

ml...........kv

2014-07-03, 19:55
Debile, stoi sie i czeka az ktos podejdzie do innego auta, wtedy oddaje wam kwit, oczywiscie jak nie ma wbitej rejestracji. POZDRO

SharpSe

2014-07-03, 19:56
Autorze pie**olnij się w łeb. Typowy polaczek cebulaczek.

Davidofs

2014-07-03, 20:06
Serio k***a ? Masz pretensje za to że wpie**olili ci mandat w miejscu gdzie trzeba płacić . Nie ma żadnych premii za wpie**olenie mandatu (przynajmniej nie w firmach zajmujących się takimi rzeczami). Jedyne co niszczysz to swój wizerunek .

wbijam

2014-07-03, 20:41
Jak można zniszczyc wizerunek gumowegokurczaka?

kok2

2014-07-03, 22:17
Jaki mandat, debile? Ktoś widział w Polsce mandat za szybą? Plujecie a nie wiecie po co. Jaki mandat za szybą, kretyni? Jaka Straż Miejska mandat za szybę wkłada? Kara za brak biletu parkingowego jest opłatą administracyjną! Kartkę z wezwaniem do zapłaty wkłada za szybę pracownik Urzędu Miasta a nie Straż Miejska. Mandat jest na sprawcę wykroczenia a nie na pojazd, idioci, nauczcie się w końcu! Nie można go włożyć za wycieraczkę ot tak! Poza tym SM nie zajmuje się parkowaniem na parkingach. Debile i napinacze! Szkoda mi waszych rodzin.

Autor tego to idiota do kwadratu. Idź z bilecikiem do UM. Proś o anulowanie opłaty. Tam pani ci pokaże fotkę twojego auta bez biletu w widocznym miejscu i przełykaj łzy.

Antybozia666

2014-07-03, 23:46
exfon napisał/a:

nie możecie zapłacić tych 10zł i mieć spokój?


Cytat:

Typowy polaczek cebulaczek.


Cytat:

Serio k***a ? Masz pretensje za to że wpie**olili ci mandat w miejscu gdzie trzeba płacić



Tak k***a, a czy który z autorów tych błyskotliwych wypowiedzi jeździ w ogóle autem ? Albo inaczej, czy tankuje samochód ? Powiedzcie mi k***a dla czego jeżeli pewne kutafony zdzierają ze mnie chajs sprzedając mi benzynę po cenie o 120% wyższą niż jej cena rynkowa (mamy kapitalizm i wolność tfu... gospodarka wcale nie jest centralnie sterowana) wliczając do niej różnorakie opłaty z dupy wysrane, to jeszcze jeden ch*j z drugim wymyślił sobie że dodatkowo mam zapłacić za postój w centrum, przejazd autostradą (wybudowało ją państwo za swoje, nie za moje więc płać k***a! ) a i jak pojadę o parę km/h za dużo to jeszcze muszę dodatkowo wycalować parę stówek bo przecież jak zapłacę to będzie bezpieczniej... Ty nazwiesz mnie kombinatorem, cebulaczkiem. Ja powiem Ci żebyś wypiął dupę tak żeby włodarze twojego miasta mogli Cię w nią ładować. Polska to chory kraj, ale jak się niema czego pragnie to się kradnie gdzie popadnie !

exfon

2014-07-04, 00:25
Antybozia666 napisał/a:





Tak k***a, a czy który z autorów tych błyskotliwych wypowiedzi jeździ w ogóle autem ? Albo inaczej, czy tankuje samochód ? Powiedzcie mi k***a dla czego jeżeli pewne kutafony zdzierają ze mnie chajs sprzedając mi benzynę po cenie o 120% wyższą niż jej cena rynkowa (mamy kapitalizm i wolność tfu... gospodarka wcale nie jest centralnie sterowana) wliczając do niej różnorakie opłaty z dupy wysrane, to jeszcze jeden ch*j z drugim wymyślił sobie że dodatkowo mam zapłacić za postój w centrum, przejazd autostradą (wybudowało ją państwo za swoje, nie za moje więc płać k***a! ) a i jak pojadę o parę km/h za dużo to jeszcze muszę dodatkowo wycalować parę stówek bo przecież jak zapłacę to będzie bezpieczniej... Ty nazwiesz mnie kombinatorem, cebulaczkiem. Ja powiem Ci żebyś wypiął dupę tak żeby włodarze twojego miasta mogli Cię w nią ładować. Polska to chory kraj, ale jak się niema czego pragnie to się kradnie gdzie popadnie !




Tak tak, wszyscy mnie jebią w dupe, tylko Ty jeden sprawiedliwy widzisz co się dookoła dzieje i głosisz słowo przoądku. tak tak, żyj sobie dalej w wyimaginowanym świecie.
ZAWSZE będą miejsca płatne do parkowania, ZAWSZE będzie trzeba płącić za bilety. Nie wspomniałem NIC o akcyzie itp więc pieklisz się o ch*j wie co. Żałujesz 10zł żeby zaparkować bliżej punktu docelowago? To dymaj piechotką z najbliższego darmowego parkingu. j***ny leming. Kradnie co popadnie... pie**olnij głową najlepiej o ścianę i zastanów sie jeszcze raz co piszesz. Srasz we własne gniazdo, nie płacąc tam, gdzie jest to wskazane i jeszcze się tym k***a szczycisz. A jedźcie sobie wszyscy za tą granicę. Zarabiajcie miliony i więcej. Byleście się nie przyznawali że jesteście z Polski, bo wstyd na wszystkie okolice.