18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak naprawić kartę GeForce 8800 GT

BIOSmaster • 2012-07-08, 20:39
Może ktoś kiedyś posiadał taką kartę i również przestała mu działać, tutaj tutorial jak łatwo i szybko ją naprawić


Podpis z Youtube:
Co się stało: Przy produkcji kart tej serii użyto do lutowania cyny słabej jakości, która po pewnym czasie zaczyna mieć problemy z przewodzeniem prądu. Objawy, które temu towarzyszą to dziwne krzaki na ekranie, artefakty, które pojawiają się już w biosie, brak możliwości uruchomienia systemu. Temperatura topnienia cyny to 190C. Po włożeniu karty do piekarnika tzw. "zimne luty" zostają zregenerowane i karta znów działa prawidłowo.

makabrax

2012-07-08, 23:35
mcmt napisał/a:

ZAJEBISTE :ok:
Duże piwo dla kolegi BIOSmaster 8-)
Miałem 295GTX, który przestał odpalać (trzeba było go wygiąć, aby zadziałał). Czy dobrze myślę, że procedura mogłaby wtedy pomóc?



jeżeli musiałeś ją wygiąć aby działała świadczy to raczej o przerwanych ścieżkach więc takie coś raczej nie pomoże...

evon

2012-07-08, 23:50
Naprawic tak mozna wiekszosc elektronicznego sprzetu typu PS3 (YLOD) czy xbox (RROD) wiec nic nowego i filmik dosyc dziwny

Ha...........ng

2012-07-08, 23:54
To ja jutro wjebuje swojego GF8500 Gt i zobaczymy czy coś da. Jeśli tak to bedzie zajebiście :D

zonk

2012-07-08, 23:55
karta 8500 GT. W biosie krzaki, windows się ładował ale nie było żadnej akceleracji. Można powiedzieć że karta szła ledwo co. Bo wygrzaniu od razu ruszyła.

jankol

2012-07-09, 00:04
Eh... Jakby tu... Układy graficzne są w tzw. obudowach BGA. To takie układy scalone w elektronice, jak te "robaczki" czarne z nóżkami. Właśnie te nóżki w tych układach się różnią, bo tam zamiast nich są kulki stąd skrót BGA, czyli "Ball grid array". No i te kulki są z cyny (lutowia). Obecnie przez dyrektywę UE mamy wycofywaną cynę ołowiową, a zastępowana jest lutowiem Pb-Free, czyli takim który nie zawiera ołowiu. I tu jest problem, bo ten rodzaj lutowia jest może mniej toksyczny, ale ma tendencje do "chorowania". Od utleniania do tzw. cynowych wąsów. W każdym razie chodzi o to, że przez to owa cyna przestaje odpowiednio przewodzić, a często w ogóle. I spośród setek połączeń chipa graficznego (choć dotyczy to wszystkich układów w obudowie BGA, a skrajnie nawet wszelkich połączeń lutowanych) któraś "nóżka" układu nie przewodząc powoduje wadliwe działanie takiej karty graficznej, a równie często np. mostka północnego. Stąd albo brak obrazu, albo artefakty (te wzorki na ekranie). Fachowo naprawa takich rzeczy nazywa się reballingiem, a z góry mówię, że pracowałem w serwisie i się tym zajmowałem, co by nie było, że piszę głupoty wyssane z palca ;) Dodam, że naprawa polega, albo na wymianie samego chipa, ablo wymianie kulek na ołowiowy stop cyny. Można "dogrzać", co na jakiś nieokreślony czas spowoduje ponowne prawidłowe działanie tych układów. Uff się rozpisałem :P Pozdrawiam obeznanych w temacie i tych co się pasjonują!

maxim3n

2012-07-09, 00:30
Ja tak naprawiłem swojego ASUS GTX550 Ti DirectCU i działał po tym zabiegu pięknie. Jako, że kupiłem go używanego i bez gwarancji to przy pojawiających się błędach (artefakty w grach, mała rozdzielczosć, nie odpalanie się niektórych aplikacji 3D) nie zostało mi nic innego jak metoda "piekarnikowa". Około 8 minut w temperaturze 180 stopni Celsjusza wystarczyło aby poczuć się jak Bill Gates :P Wszystko śmiga teraz jak z pyty strzelił!

lie

2012-07-09, 01:38
ziew, było 2 miesiące temu na acidzie, ziew, nie nom fajne

MrokoxD

2012-07-09, 08:12
No, a o żywotności pieczonej karty nikt nie napisał? Kilka dni i zgon. Oczywiście to nie sprawia problemu aby wystawić ją na allegro za 200zł i pisać że "nófkaa-fófka nieśmigana"

mcmt

2012-07-09, 11:12
Ciekawe ile gimbusów będzie chciało osiągnąć 190*C w mikrofalówce :rofl:

kropka89

2012-07-09, 11:31
Ja swoją już 3x podpiekałem i teraz musze 4 :D Najgorsze że to wersja mobilna z laptopa to zanim dobiorę się do karty to pół godziny jak dobrze zawieje rozbierania jest ;/

Gi...........sz

2012-07-09, 11:47
Hah informatyk za naprawę takiego problemu skasuje stówkę albo dwie :-]

Nygus93

2012-07-09, 16:38
nie tylko na 8800 to działa ale również na 9600(sam próbowałem) tylko nie za długo żeby nic nie odpadło

ROCK6

2012-07-09, 18:46
A na pęknięte ciastko też pomaga?
podacie przepis?
może włączyć termo obieg ?

Ps. bym zapomniał czy szczekającego psa sąsiadów też pomaga metoda piekarnikowa ? może 30min ?

Kutas Szatana

2012-07-09, 21:49
a w serwisie skasowali by za to 200 zł, ew kazali kupić nową ;)

rafiki

2012-07-09, 23:47
BIOSmaster napisał/a:

@up
Nie pie**ol mi tu, że mało sdystyczne... Wejdź k***a na swój profil i zobacz co Ty tam dodajesz... Ten filmik w porównaniu z twoimi wypocinami jest k***a treścią tak sadystyczną, że ja pie**ole.



Jesteś aż tak głupi czy tylko udajesz? Twoja bystrość jest przytłaczająca jak nawet nie potrafisz sprawdzić, że nigdy nic nie dodałem bo liczy się jakość a nie ilość. Wole nie dodawać nic niż wrzucać takie gówno.

Chyba czas na stałe przejść na harda. Prawdziwy Sadistic umiera na chorobę zwaną gimbusiarstwem złośliwym, którą przywleczono tu z kwejków i innych gównianych serwisów dla bezmózgich gimbusów.

Z resztą nie będę kopać się z koniem. Bywaj gimbusie.