18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak działa trąbka?

johnnybgoode • 2014-01-05, 11:00
Może nie sadystycznie, ale kolejna zagadka dzieciństwa rozwiązana


DuckDodgers

2014-01-29, 22:21
admiralsuchy napisał/a:

@up
Że co k***a oklepane?



Symbol * zastępuje dowolny ciąg znaków. Stąd odnosząc się do formatu pliku pisze się * a za nią rozszerzenie.

Np: *.gif *.jpg *.bat itp.

Duży browar dla autora mimo, że z Sosnowca :D

helter

2014-01-29, 22:22
dobree teraz bede wiedział jak czegos nie bede wiedział zgłosze sie do Ciebie:D jeszcze raz dzieki:*

anatomopatolog

2014-01-29, 22:29
Jak dobrze zauważyłem to w gifie z silnikiem czterosuwowym jest błąd, ponieważ w suwie pracy tuż przed DMP powinno nastąpić otwarcie zaworu wydechowego. Również zawór dolotowy otwiera się za późno, ponieważ w fazie wydechu, tuż przed GMP powinien otworzyć się zawór dolotowy. Błędy te powodują to, że pojawia się tutaj jeszcze jeden błąd, a mianowicie w tych schemacie brakuje fazy pokrycia zaworów, gdzie zawór dolotowy i wydechowy są otwarte i następuje przepłukanie komory spalania.

sebf

2014-01-29, 22:30
Ogarnij to.










Hipersześcian

DariuszX

2014-01-29, 22:44
$up to chyba jest 4 wymiary, nie wiem co musiałbym zażyć, żeby to ogarnąć ;D

kenzol

2014-01-29, 22:46
Najlepsze jest to, że nie można w Polsce kupić wytrychu. Jego posiadanie albo wyrabianie przez osoby nietrudniące się zawodem, w którym jest to niezbędne jest karalne. A w Niemczech normalnie na legalu można takie coś kupić :)

ObsranyBambosz

2014-01-29, 22:49
Żadne 4 wymiary, jakiś dziwaczny sześcian, którego boki zmieniają długość i jakoś dziwnie elastycznie ciągną się za sobą ;P

oozyxak0o

2014-01-29, 23:00
Ten ostatni już był na głównej. Piwka nie będzie.

chris_

2014-01-29, 23:00
to jest trójwymiarowy cień czterowymiarowego hipersześcianiu

nie próbuj zrozumieć

croyna

2014-01-29, 23:06
za "komcie" nie ma piwa

mikel1994

2014-01-29, 23:19
Jestem jakiś nienormalny, że dokładnie wiem o co chodzi z tym sześcianem?

To są dwa sześciany, które cały czas się zamieniają miejscami. Mały zmienia się w duży, a duży w mały.
To jak zabawa, w której pary kolejno przechodzą przez "tunel" stworzony z rąk innych par, a później ustawiają się na końcu tworząc dalszą część tunelu. A para z "drugiego końca" zaczyna przechodzić przez ten tunel. I zapętlić :-D

vulthoom

2014-01-29, 23:26
Ssanie, sprężanie, praca, wydech... ahhhh, lubię to!

spiepszaj_dzbanie

2014-01-29, 23:45
ellsworth napisał/a:

Jak to działa z tym wytrychem? Dlaczego podniesiona zapadka nie spada z powrotem po przesunięciu tego co zostało użyte do jej podniesienia


To jest wytrych "hak". Zapadka nie spada spowrotem pod wpływem siły tarcia - nie ogarniesz.
ellsworth napisał/a:

oraz jakie ma znaczenie kolejność podnoszenia zapadek?


Tolerancja. Nie da się wywiercić w rzędzie idealnie równych otworów - każdy, pomimo że wygląda tak samo, jest inny. Otwory są poprzesuwane względem siebie o inną długość, nie są w idealnie równej linii (np. jeden jest bliżej lewej krawędzi od drugiego).

:mrgreen: Jestę ękspertę, zajmuję się zamkami (montaż/wymiana/naprawa oraz otwieranie awaryjne) od kilku lat.