18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak działa elektorwnia jądrowa

nexusek1234 • 2014-01-14, 15:48
Jak działa elektorwnia jądrowa opis bardzo prosty do zrozumienia

ellsworth

2014-01-15, 09:26
Od czasu maszyny parowej niewiele się zmieniło.

Radoslaf

2014-01-15, 09:43
Kod:
Ciepło jest doprowadzane do wrzenia

Jaka jest temperatura wrzenia ciepła?

Tassadar

2014-01-15, 09:43
Jestem za tym żeby w Polsce wkońcu zbudować taką elektrownie, żeby wkońcu zarzegnać jakiekolwiek problemy energetyczne pójśc o krok na przód zmienić coś, ucywilizować się, albo nie, mam lepszy pomysł a gdyby tak kupić energię z Rosji? Założę się że nasz rząd z przesmarowanymi łapami zrobi coś równie debilnego

k4m1lek

2014-01-15, 10:32
Jakiś nieudolny naśladowca Fermioniki, z tego co widze.

Dobrutro

2014-01-15, 11:21
Przecież rejon skażenia w Czarnobylu to ledwo 1 km2 w okolicy reaktora. Cała reszta jest zdatna do zamieszkania, tylko w panice ludzie uciekali bo tak naprawdę nikt nie wiedział jakie będą skutki. Więcej promieniowania ludzie przyjmują na niektórych terenach gdzie nie ma elektrowni atomowej, np w Warszawie jest wyższe promieniowanie niż w Czarnobylu. Bo promieniowanie występuje naturalnie, nawet ludzie w Afryce żyjąc w domkach z gówna przyjmują większe dawki promieniowania z okolicznej gleby niż wynosi wskaźnik w Czarnobylu. Po prostu ludzie jak słyszą "promieniowanie" uznają że każda dawka jest śmiertelna, a to tylko bujda i ludzki strach. Wysokie promieniowanie jest najbardziej szkodliwe jeśli przyjmuje się dawki w postaci wody, jak to było np w Hiroszimie i Nagasaki gdy Ci którzy przeżyli sam wybuch pili potem popromienną deszczówkę.

HEKTOR1226

2014-01-15, 11:31
Masakra jak niektorzy jedza z du..py temu bongmanowi. Umowcie sie z nim obszlifujcie mu stalagnita i moze wam przejdzie.

xts

2014-01-15, 11:53
to jak z kominami, te gigantyczne dymiące tuby



idiota pewnie powie "bo tam leco do nieba jakies zanieczyszczenia"

a tu dupa bo to zwykła para wodna ;-)

emka1990

2014-01-15, 13:03
Ta, jak mnie wk***ia takie gadanie głąbów bez wiedzy. Jądrówka zła, bo zabija (łodafak?), elektrownie wiatrowe w Dębkach nie staną,bo psują krajobraz (w Polsce jedyne opłacalne wiatrówki to na morzu), biogazownie i elektrownie na biomasę złe, bo śmierdzą, wodne, bo zabijają rybki i żabki, solarne złe,bo za dużo powierzchni potrzeba (a ich sprawność jest ch*jowa), węglowe złe, bo emitują CO2 i NOx i inne ustrojstwa, gazowe złe,bo bylibyśmy zależni od Rusków. To ja się pytam, jakie k***a chcecie elektrownie mieć,żeby móc codziennie oglądać sadola i jakie chcecie elektrociepłownie, żeby w zimę Wam ciepło w dupsko było?

rey11

2014-01-15, 13:53
Chomochom napisał/a:

Boże, jaką ten koleś ma wymowę, ciężko się go słucha...

no najlepiej krytykowac a ty masz moze jakies filmy na yt? pochwal sie balwanie

wujek1

2014-01-15, 13:56
po ch*j nam elektrownie prąd mamy przecież w gniazdkach

da...........55

2014-01-15, 14:29
Wy Wielkiej Brytanii.

Catacombe

2014-01-15, 14:29
Tagi to naprawdę doj***łeś, łatwo będzie znaleźć.

zenekpogromca

2014-01-15, 14:56
Ciabat napisał/a:

chyba jesteście świadomi, że do działania takiej elektrowni potrzebne jest paliwo ? A teraz pomyśl od kogo je dostaniesz, a potem porównaj to z naszym wydobyciem węgla i proszę, niech ktoś rzuci hasełkiem o ochronie środowiska, chcę się pośmiać :D



Jakoś ruskie u nas znalazły takie złoża i nie pie**oliły się tylko brali jak leci.
Wydobycie węgla też w ch*j negatywnie wpływa na środowisko + uświadom sobie, że węgiel nie jest nieskończony.
Jeżeli chcecie mieć SMOG jak w metropoliach gdzie w maseczkach na ryju muszą chodzić bo maja takie zapylenie i zasyfienie powietrza to powodzenia.
Na zachodzie kilkadziesiąt Elektrowni atomowych wybudowali z czego w ch*j działa do dzisiaj nikt nie musiał sp***alać na drugi kontynent bo któraś jebnęła.

Czernobyl ? zwykły błąd ludzki po prostu byli nie doświadczeni. To że samoloty spadają ma oznaczać że nie mamy nimi latać?

Żyjcie w czasach kamienia łupanego, a później płacz, że bieda, że źle.. A jak ma być dobrze jak trzymamy się technologi z przed 200 lat a inne kraje inwestują w nowoczesne rozwiązania, które na przestrzeni lat przyniosą im zajebiste zyski + nie będą musiały płacić do euroZjebów kary za emisje ( Bełchatów największa emisja w Polsce jak nie i w Europie )

meier

2014-01-15, 15:46
bardzo pobieżnie. Jak bym nie wiedział tego wcześniej to mało bym się dowiedział