18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak dorobić się fortuny

SuchyJan • 2014-08-01, 10:21
Młodzieniec zapytał starszego wiekiem bogatego mężczyznę o to, jak ten dorobił się fortuny.

Starszy człowiek pogładził palcem drogą wełnianą kamizelkę i rzekł: „Cóż, synu, to był rok 1932, apogeum Wielkiego Kryzysu. Zostało mi ostatnie pięć centów.”

„Zainwestowałem te pięć centów w jabłko. Cały dzień spędziłem na polerowaniu tego jabłka, a pod koniec dnia sprzedałem je za 10 centów.”

„Następnego ranka zainwestowałem te 10 centów w dwa jabłka, które następnie cały dzień polerowałem, żeby o 17:00 sprzedać je za 20 centów. W ten sposób przepracowałem okrągły miesiąc, pod koniec którego zebrałem fortunę w wysokości 9,80 USD.”

„Potem zmarł mój teść i zostawił nam dwa miliony dolarów”

raistpol

2014-08-03, 03:32
i k***a co masz pajacu do cieciów parkingowych?

Czujesz sie lepszy w swojej pracy murzynie?

Bo dostaniesz 6-7 zl wiecej ode mnie?

jak tak, to wypie**alaj, jak nie, to przestań obrażać inne zawody.

Mama Ci nie mówiła że, żadna praca nie hańbi?

healfwer

2014-08-03, 13:36
A ja mam w dupie wasze biznesy.
Bo zamiast gadać - działałem.

Jak się nie ma kasy a ma się NAPRAWDĘ zajebisty pomysł - to są ludzie, którzy wykładają kasę.
Ale to nie ma być chory pomysł w główce. To mają być sterty kalkulacji, biznesplany i wyliczenia.
Po miesiącu [roku?] siedzenia w papierach i liczenia możesz powiedzieć, że pomysł MOŻE wypalić. Wtedy idziesz do gości z kasą i prezentujesz. Oni sami przeliczą czy im się to opłaca, jaka jest stopa zwrotu inwestycji. I wtedy możesz spełnić swoje marzenie.

Tiquer

2014-08-03, 13:36
A mi się k***a chce śmiać jak czytam Wasze komentarze... to takie żałosne, że ludzie, którzy gówno w życiu osiągnęli i zapie**alają, żeby wytrwać każdy miesiąc wyśmiewając innych. Mam 21 lat i dzięki swojej pracy udowodniłem sobie, że już jako student jestem w stanie zarobić w 2 godziny tyle, co niektórzy z Was przez tydzień. Zaraz zacznie się pie**olenie, że to nie możliwe... A jednak! Z góry uprzedzam, że krytyki od ludzi, którzy zapie**alają za minimalną krajową nie będę brał do siebie. Jeżeli ktoś będzie sobie wmawiał, że zarabianie pieniędzy jest trudne to tak właśnie będzie.

LabiaBiter

2014-08-03, 18:29
cola1111 napisał/a:

I to jest smutne...Mam 21lat, w głowie mam z 10 pomysłów dzięki których bez problemu zarobię w ciągu 5lat ponad MILION złotych, ale k***a urodziłem się w normalnej rodzinie. Stać nas na 5letni samochód, na normalne godne życie, ale na realizacje moich ambitnych planów już nie ma hajsu...Kombinuje i kombinuje, co kilka miesięcy dostaje olśnienia, ale co z tego, skoro wszystkie moje pomysły potrzebują kapitału początkowego, a banki nie pożyczają takim jak ja ;( Mógłbym sprzedać dom, ale starzy się na to nie zgodzą ; D



O ty debilu, tak mi Cię szkoda.
Żebyś spadł na pysk i poczuł trud życia bez starych dających Ci mięso do ryja. 10 pomysłów to masz na robienie gałgana, fajana.

Browarowy-Potwór

2014-08-04, 17:11
cola1111 napisał/a:

I to jest smutne...Mam 21lat, w głowie mam z 10 pomysłów dzięki których bez problemu zarobię w ciągu 5lat ponad MILION złotych, ale k***a urodziłem się w normalnej rodzinie. Stać nas na 5letni samochód, na normalne godne życie, ale na realizacje moich ambitnych planów już nie ma hajsu...Kombinuje i kombinuje, co kilka miesięcy dostaje olśnienia, ale co z tego, skoro wszystkie moje pomysły potrzebują kapitału początkowego, a banki nie pożyczają takim jak ja ;( Mógłbym sprzedać dom, ale starzy się na to nie zgodzą ; D



Weź się do roboty, to za parę lat będziesz miał kapitał. Ja jestem w Twoim wieku. W robocie daję z siebie wszystko, co przynosi efekty. Obecnie zarabiam powyżej średniej krajowej. Ty zapewne byś chciał, wszystko na tacy. Na swoje marzenia trzeba zapracować, życie to nie film.