18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak by wyglądał

chudzik2145 • 2012-06-20, 11:51
świat bez ropy


Xenomorph08

2012-06-20, 11:58
Dobrze że mamy jeszcze prąd w gniazdkach :D :D

pakicito

2012-06-20, 12:00
świat bez ropy to jak Mann bez Materny

orzeszwmorde

2012-06-20, 12:24
Teraz odchodzi się od energii atomowej ale trzeba będzie do niej kiedyś wrócić i znów silnik parowy zyska swój blask.
Jak dla mnie film jest zbyt "hollywood'dzki".

Ork.Fajny

2012-06-20, 12:41
Głupi film. Koniec ropy to głównie problem komunikacji transportowej.
W dawnych czasach jakoś ludzie tworzyli przedmioty bez pomocy ropy, więc do zbudowania elektrowni atomowej nie potrzeba ropy a gdy tak się uruchomi to połowa problemów znika. A nawet niektóre transporty zaczynają działać takie jak kolej.
No i to gówno to jakaś propaganda rodem z USA. Niby mówią o wszystkim ale kwiatuszki typu abdykacje w krajach arabskich i kryzysy u nich są dziwnie długo akcentowane.
Ropa wynosi satelity/wahadłowce? O ile wiem to jakiekolwiek węglowodory to najgorsze co może być jeśli chodzi o ten typ paliwa...
Ciemne parkingi jako pole uprawne... Brawo...
I dalej to mi się nie chce wymieniać...

harinezumi

2012-06-20, 12:54
Arashel napisał : "Głupi film. Koniec ropy to głównie problem komunikacji transportowej.
W dawnych czasach jakoś ludzie tworzyli przedmioty bez pomocy ropy, więc do zbudowania elektrowni atomowej nie potrzeba ropy a gdy tak się uruchomi to połowa problemów znika. A nawet niektóre transporty zaczynają działać takie jak kolej.
No i to gówno to jakaś propaganda rodem z USA. Niby mówią o wszystkim ale kwiatuszki typu abdykacje w krajach arabskich i kryzysy u nich są dziwnie długo akcentowane.
Ropa wynosi satelity/wahadłowce? O ile wiem to jakiekolwiek węglowodory to najgorsze co może być jeśli chodzi o ten typ paliwa...
Ciemne parkingi jako pole uprawne... Brawo...
I dalej to mi się nie chce wymieniać... "
Pytanie brzmi : jak bez paliwa do maszyn wydobędziesz i przerobisz paliwo nuklearne ( lub każde inne )?????

kesnall

2012-06-20, 12:59
@Harinezumi: energia elektryczna, ludzie zaczną wymyślać coraz bardziej wydajniejsze palety słoneczne i ludzkość bedzie bardziej uzależniona od energi elektrycznej niż jest teraz

lapps

2012-06-20, 13:00
jakby nie bylo ropy to bysmy jezdzili na olej konopny spirytus czy jakies inne ekopaliwa. ale poki co z ropy jest za duzo pieniedzy tym bardziej kiedy jest jej coraz mniej i ceny ida w gore

HAL-9000

2012-06-20, 13:01
@Arashel

Twoje argumenty są inwalidą. Każdy surowiec potrzebny do budowy choćby elektrowni atomowej musi zostać przynajmniej dowieziony. Wielotonowych przęseł, gigantycznych elementów konstrukcyjnych, nie przewieziesz konno lub pchanym wózkiem tylko ciężarówką, tirem, gdzie 90% z nich napędzana jest cięższym olejem napędowym. Co do samych procesów technologicznych to np. tworzywa sztuczne nie obejdą się bez udziału ropy. Nie mówię tu nawet o innych banalnych produktach codziennego użytku które bez ropy się nie obejdą.

Film jest hollywoodzki, prawda, bo mamy gaz którego jest w ch*j do kwadratu, fakt faktem taniej ropy (może nie u nas w Polszy) mamy na jakieś 20 lat. Teoretycznie złoża starczą na około 50 (zasłyszane bodajże w PR3), nie mniej jednak dla wielu gałęzi przemysłu koniec ropy może być bolesny.

Ork.Fajny

2012-06-20, 13:13
harinezumi napisał/a:

Pytanie brzmi : jak bez paliwa do maszyn wydobędziesz i przerobisz paliwo nuklearne ( lub każde inne )?????


W przeszłości ludzie rękami kopali złoża metali promieniotwórczych.
Na przykład naturalnie występujący uran to izotop nie tak bardzo radioaktywny jak ten który się używa w elektrowniach i wstępuje dość blisko powierzchni.
No ikażdy kraj z takimi złożami ma pewne zasoby już wydobyte.

HAL-9000 napisał/a:


Twoje argumenty są inwalidą. Każdy surowiec potrzebny do budowy choćby elektrowni atomowej musi zostać przynajmniej dowieziony. Wielotonowych przęseł, gigantycznych elementów konstrukcyjnych, nie przewieziesz konno lub pchanym wózkiem tylko ciężarówką, tirem, gdzie 90% z nich napędzana jest cięższym olejem napędowym.


Piramidy jakoś zbudowano. Więc nie martwiłbym się o to.
Poza tym znasz się na budowie elektrowni że wymieniasz takie elementy? Bo mi to brzmi jak skład mostu a nie elektrowni...

HAL-9000 napisał/a:

Co do samych procesów technologicznych to np. tworzywa sztuczne nie obejdą się bez udziału ropy. Nie mówię tu nawet o innych banalnych produktach codziennego użytku które bez ropy się nie obejdą.


To jeszcze apropo elektrowni? Po co plastik w elektrowni?
Ani to ochroni przed promieniowaniem, ani wytrzyma temperaturę ani nic.
A jeśli chodzi o takie wytwarzanie dla domostwa, to niestety będzie trzeba zacisnać pasa i wrócić do drewna i metalu.
Zawsze jest metoda FTS ale mało ekonomiczna z tego co pamiętam.

harinezumi

2012-06-20, 13:13
Przemyślcie brak ropy ( i wszystkie tego skutki ) w naszym pięknym kraju!!! Jak długo przeżylibyście (w miastach)? Ile wiecie na temat podstawowych rzeczy pomocnych do przeżycia? Ilu z was ma broń i była by w stanie jej użyć aby zdobyć pożywienie?
Koniec końców : w Polsce mamy marne szanse:(

Zwiastun

2012-06-20, 13:26
A po co wam rozdrobniać co by było gdyby? Wstałem skacowany, przeglądam co tu na sadolu, myśle ,,Dokument? Dziwneż to miejsce na dokumenty" klikłem na chwilę, zaciekawiło, obejrzałem. Ciekawa wizja, ciekawy dokument, jak większość NG. Dziękuje dobranoc, wracam do kolesia co busem przejechał małego eteropczyka, bez sensu się spinać kto ma racje a kto nie i co by było, szkoda dnia.

Re...........ms

2012-06-20, 14:17
generalnie nie ropa jest problemem a przeludnienie... nie powinno być więcej ludzi niż jesteśmy wstanie wykarmić bez importowania.
Prosta zasada, która działała kiedyś: farmerzy mieszkają dookoła miast i sprzedają tam swoje produkty, ludzie w miastach zajmują się rzemiosłem.

antyzog

2012-06-20, 14:42
Właśnie skończyłem oglądać, zajebista wstawka, sadistic bawi i uczy :) Nie zdawałem sobie sprawy że aż tak jesteśmy zależni od ropy.

Spartan78 Kce

2012-06-20, 14:46
Strasznie naciagana ta historia.. Czysta Hamerykanska propaganda. Pewnie ze byłby załom w p*zdu ale nie az taki jak to pokazują.. Zgdzam sie z tematem w 40%.