18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak by wyglądał

chudzik2145 • 2012-06-20, 11:51
świat bez ropy


extrime

2012-06-20, 14:47
"Generatory Wodorowe" i wszystko w temacie!!

Stashqo

2012-06-20, 14:58
Ale biadolenie, ropa nie skończy się ani jutro ani za tydzień, to nie będzie żadna katastrofa, gdy ropa będzie się kończyć, zadziałają zwyczajne mechanizmy rynkowe, wszystko co z ropą związane pójdzie w górę, ludzie sami zaczną szukać alternatyw i koniec końców brak ropy nie będzie końcem świata, przyczyną anarchii itp. Poza tym, to że ropa skończy się dla obywateli nie znaczy, że rządy nie będą miały rezerw strategicznych aby sprawnie przeprowadzać zmiany i przechodzić na energię elektryczną, sądzę też, że wtedy na potrzeby rządów zostaną wykonane odwierty tam gdzie do tej pory wydobycie się nie opłacało. Inna sprawa to, że paliwo po tym jak skończy się ropa nadal będzie i to jeszcze tańsze niż do tej pory, póki co lobby paliwowe nie pozwala na rozwój technologii i dystrybucji paliw wytwarzanych metodami alternatywnymi. Niewiele osób wie, że wystarczy maszyna za kilkadziesiąt tysięcy, trochę biomasy i metanolu (na tym łapę trzyma państwo niestety) i na własnym podwórku możecie produkować bardzo dobrej jakości diesla, tak samo czytałem gdzieś, że w stanach z glonów produkują wysokiej jakości benzynę i w wypadku masowej produkcji cena litra nie przekraczałaby dolara, więc nie ma co srać żarem. Co do postów o budowie elektrowni atomowych itp to nie pie**olcie bzdur, po pierwsze na inwestycje strategiczne rząd zawsze będzie miał rezerwy lub skądś ropę zakupi, po drugie nie tylko elektrownie atomowe dostarczają energii, mamy węgiel, mamy wiatr a jak zechcemy to i tamę na Wiśle postawimy. Dziwię się, że National Geographic mógł wypuścić takie gówno.

@up
Zapomniałem o wodorze, technologia otrzymywania samego wodoru jak i energii z niego tak naprawdę dopiero raczkuje a już jest bardzo obiecująca i wydaje się mieć dobre podłoże ekonomiczne (energia elektryczna zużyta na otrzymanie litra wodoru to koszt około 4zł, z tego co gdzieś czytałem).

HAL-9000

2012-06-20, 15:11
Arashel napisał/a:


Piramidy jakoś zbudowano. Więc nie martwiłbym się o to.



Tak? To sobie ją buduj 100-150 lat.

Arashel napisał/a:


Poza tym znasz się na budowie elektrowni że wymieniasz takie elementy?



A znasz się na budowie jakiejkolwiek współczesnej hali?

Arashel napisał/a:


To jeszcze apropo elektrowni? Po co plastik w elektrowni?
Ani to ochroni przed promieniowaniem, ani wytrzyma temperaturę ani nic.



Rozumiem że szafy i skrzynki aparatury wykonasz z pięknego dębowego drewna, hydraulikę na bazie bambusowych tyczek, etc.

Widzę że się gdzieś naczytałeś i nasłuchałeś ale masz jeszcze pewne braki.

Nie będe Cię jechał dalej. Pozdrawiam.

Invercik

2012-06-20, 15:26
swiat bez ropy??? Pfy! Rope mozemy zastapic duzo lepsza tansza technologia ale nie!! Bo by bylo wiele za darmo lub za bardzo male koszty. A przeciez musza mamone $$ od nas brac.....;/

DisHonoreD

2012-06-20, 15:28
fenomenalny sadisitc bawi i uczy zarazem

mikEWrona

2012-06-20, 15:29
Srak k***a! Nikt nie wie jak by wyglądał do ch*ja wafla... jak takie pie**olenie mnie wkuria!

pisuar

2012-06-20, 15:36
pie**olona amerykańska propaganda.

Chcą pokazać, że wszystkie wojny o ropę są potrzebne i wzbudzić w obywatelach wdzięczność, że mogą żyć w takim wspaniałym kraju, który się o nich troszczy i bez ropy świat by się skończył. To jest CHORE!

-Wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne, przy produkcji których używa się ropy w dzisiejszych czasach śmiało można zastąpić wieloma innymi rozwiązaniami. To XXI - ludzie potrafią zrobić więcej niż wam się wydaję.

Więc niech się niech zamkną klapy wszystkie parówki, które mówią, że "och plastik".


-Jeśli przykładowo wycofujemy samochody na ropę i wprowadzamy elektryczne siada wielka część światowej gospodarki - np wszystkie kraje arabskie posiadające ropę i TRACĄ NA TYM TE j***nE MENDY, KTÓRE mają wpływa na to co się dzieje na świecie BO MAJĄ HAJS. A jak go nie mają to mają mniej do powiedzenia na świecie.

Więc cały czas się zastanawiam czemu ludzie w większości zachowują się jak stado j***nych baranów i nie WYJDĄ NA ULICĘ ŻEBY ROZpie**olIĆ RZĄDY j***nYCH PANÓW Z HAJSEM.




wroneq

2012-06-20, 15:43
Chcą przyzwyczajają amerykańców do tego żeby mniej wpie**alali

versós

2012-06-20, 15:56
no ale jest ropa, to po co gdybać....

white_rabit

2012-06-20, 15:57
ja tam bym mógł żyć w takim świecie, ludzkosc moze by sie w koncu czegos nauczyla

Zizu Ziomek

2012-06-20, 16:05
świat na końcu filmu wyglądał całkiem nieźle. Szkoda tylko, że zdecydowali się ukazać wersję najbardziej pesymistyczną i mało prawdopodobną (złoża ropy kończą się w jednej chwili na całym świecie). Gdyby ropa na całym świecie kończyła by się szybko ale przez kilka lat należałoby też uwzględnić np przyśpieszony rozwój technologii, uwolnienie wielu zakazanych technologii pozyskiwania paliw itp.

@pisuar - "Więc cały czas się zastanawiam czemu ludzie w większości zachowują się jak stado j***nych baranów i nie WYJDĄ NA ULICĘ ŻEBY ROZpie**olIĆ RZĄDY j***nYCH PANÓW Z HAJSEM."
Ludzie potrzebują przywódcy, a mało kto wierzy w sukces takich akcji; religia, media, polityka itp mocno ludzi podzieliła i w takich akcjach wziełoby udział co najwyżej kilka % ludności a i tak potrzebny byłby jakiś przywódca, tylko jaki? Anarchia nie sprawdziłaby się raczej u ludzi. Najpierw trzeba zjednoczyć ludzi, a dopiero potem można próbować "rozpie**alać rządy".

dyabeu696

2012-06-20, 16:05
Strzepałem sobie przy tym filmiku. Ekstra!!1

ZiomekRomek1996

2012-06-20, 16:05
39:56 - ten lotniskowy tunel widocznie jest zadowolony z braku ropy

vass

2012-06-20, 16:27
k***a jadę zatankować do pełna :)

neil

2012-06-20, 16:28
i nagle polska staję się potęgą studenci z politechnik tworzą 1000 różnych alternatywnych źródeł zasilania dziękuję :-D