18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Iran

rafik311 • 2013-05-27, 21:01
Jakby ktoś planował wycieczkę do Iranu to tu macie rozpiskę ekstremalnych atrakcji ;-)

Art. 88. Cudzołóstwo popełnione przez osobę nie będącą w związku małżeńskim podlega karze biczowania w ilości 100 uderzeń batem.
Art 121. Akt homoseksualny bez odbycia stosunku podlega ustawowej karze biczowania w rozmiarze 100 uderzeń batem. Uwaga: Jeśli aktywny uczestnik tego aktu nie jest wyznawcą islamu, a pasywny jest wyznawcą islamu, pierwszemu wymierza się ustawową karę śmierci.

Art 129. Osobom dopuszczającym się aktu lesbijstwa wymierza się ustawową karę biczowania w rozmiarze 100 uderzeń batem.

Art 131. Akt lesbijstwa popełniony czwarty raz podlega karze śmierci, jeśli za każdy poprzedni akt sprawcy wymierzono ustawową karę.

Art 174. Spożywanie alkoholu podlega ustawowej karze w rozmiarze 80 uderzeń batem bez względu na płeć sprawcy.

Art 176. Podczas biczowania skazaniec płci męskiej powinien znajdować się w pozycji stojącej, a z odzieży mieć na sobie tylko tę zakrywającą genitalia. Skazaniec płci żeńskiej powinien znajdować się w pozycji siedzącej i mieć na sobie odzież zakrywającą całe ciało. Uwaga: uderzenia batem nie powinny być wymierzane w głowę, twarz i genitalia skazańca.

Art 201. Ustawową karę za kradzież wykonuje się w następujący sposób:




A. Za pierwszą kradzież ucina się skazańcowi cztery palce prawej ręki, w taki sposób, by nietknięty pozostał kciuk oraz dłoń.

B. Za drugą kradzież ucina się połowę stopy lewej nogi, w taki sposób, by nietknięta pozostała część miejsca moczonego podczas rytualnego obmycia.

C. Za trzecią kradzież wyznacza się karę dożywotniego pozbawienia wolności.

D. Za czwartą kradzież wyznacza się karę śmierci, nawet jeśli do kradzieży doszło w więzieniu.

Art. 630. Mąż ma prawo zadać śmierć lub obrażenia cielesne swojej żonie i innemu mężczyźnie w momencie popełnienia przez nich aktu cudzołóstwa, do którego doszło za obopólną zgodą sprawców. Jeśli kobieta została siłowo zmuszona do aktu cudzołóstwa, mąż ma prawo zadania śmierci lub obrażeń cielesnych tylko mężczyźnie.

ja...........ax

2013-05-27, 23:54
@up ale w polskim prawie to też działanie w afekcie, żaden sąd cię nie skarze za to, nawet jak byś zaj***ł typa z dobrym prawnikiem dostaniesz zawiasy.
kobiety zdradzają z wielu powodów, z niezrozumiałych mi przyczyn opowiadają o tym mi dość często, część próbuje się przed sobą tłumaczyć, że czuły się niedowartościowane, potrzebowały czegoś nowego, a część jest na tyle szczera ze sobą po prostu mówi że ich facet to szmata wycisną z niego tyle ile się da i wymienią na inny model, pewnie taką samą szmatę z kasą, mówię, że to kolesia wina, bo albo nie potrafił zadbać o pannę albo wybrał sobie jakiś kurew, tak jak cię wspólnik odszuka, to twoja wina bo byłeś zbyt,ufny albo się nie dostatnie zabezpieczyłeś na taką ewentualność, obcinanie dłoni, palców, czy nawet kara śmierci czy inne kary cielesne nie odstraszają sprawców, w końcu Iran jest na trasie przerzutu hery do Europy, ichna straż graniczna w ogóle nie pie**oli się w tańcu i prują do przemytników jak do kaczek, ale dalej przerzucają herę, taki złodziej co najwyżej zostanie żebrakiem, bo bez palców żadnej pracy nie da rady wykonywać, sensowną karą to jest wysłanie takiego do kamieniołomów a nie obcinanie palców.
a za pomysł żeby mi zabraniać pić albo r*chać co mi na penis podleci to sam mam ochotę na mały terroryzm

!Timon

2013-05-28, 00:56
@jabolmax

Przepraszam Cię bo widzę, że zbyt pochopnie Cię oceniłem.

Zawiasy to też wyrok. Powinno być odstąpienie od wymierzenia kary.

Podstawą funkcjonowania czegokolwiek w społeczeństwie jest zaufanie. Wymyśl mi dowolną formę relacji międzyludzkich jeśli masz wątpliwości a Ci wyjaśnię dlaczego podstawą żeby mogła istnieć jest zaufanie. Prawo to taki dodatek który ma pełnić rolę straszaka na niegrzeczne dzieci i ostateczność. Gdyby KAŻDY oszukiwał gdzie tylko może to potrzebowalibyśmy co najmniej 2 policjantów na każdego obywatela przy czym ci policjanci musieliby też pilnować się wzajemnie.
Jeśli wspólnik kogoś oszuka to oczywiście można taką osobę nazwać naiwnym frajerem [w ramach przestrogi dla innych] ale w żadnym wypadku nie zrzuca to ani 1% odpowiedzialności z osoby która oszukała. Nawet jeśli oszukany umożliwił przez niedopatrzenie żeby został wyrolowany to dalej należy mu się pełna satysfakcja i możliwość dochodzenia rekompensaty.
Tak samo z partnerem/partnerką. Zdradziła/zdradził to nie ma pie**olenia, że to czyjaś wina - jeśli nie była niepełnosprawna umysłowo to w 100% odpowiada za swoje zachowanie z pełnymi konsekwencjami. Można się doszukiwać, że osoba zdradzona sama się o to prosiła ale w dalszym ciągu decyzję o zdradzie świadomie podjęła partnerka czy partner.

Co do obcinania palców - cóż to zależy od skali kradzieży. Za taki przekręt jak amber gold jestem za karą śmierci. To nie jest kradzież jabłka ze straganu ale oszczędności życia wielu ludzi. Co innego stać w ciemnej uliczce i wachlować się plikiem stówek a co innego powierzać pieniądze firmie która reklamują wszystkie [rzekomo] szanujące się media. To oni nie wiedzieli kogo reklamują? Jak nie wiedzieli to skąd szary Kowalski miał wiedzieć a jak wiedzieli to po ch*j to robili?
Właśnie tutaj masz przykład tego jak bardzo ważne jest zaufanie które niestety zostało wypie**olone w kosmos.
Bicie pedałów za pedałowanie w swoim domu uważam za skandaliczne. A kara za obnoszenie się w miejscu publicznym? Mogłaby być w takiej formie, mogłaby być w innej. Teraz nie ma i nie pikietuję za jej wprowadzeniem.

ja...........ax

2013-05-28, 02:25
wlanie amber gold jest genialnym przykładem, banda pazernych frajerów zaślepiona procentami jakie mieli dostać, oddawała kolesiowi swoją kasę, zero analizy, zero myślenia, żeby ustrzec się przed tym oszustwem wystarczyło przeanalizować model biznesowy tej znakomitej spółki, jak się nie myśli to trzeba ponieść tego konsekwencje, a nie zwalać na kogoś winę.
ja osobiście uważam że ludzie to skończone k***y, gdyby było inaczej to twór taki jak państwo w ogóle by nie zaistniało bo było by niepotrzebne, także zero zaufania,

modoc

2013-05-28, 08:27
C. Za trzecią kradzież wyznacza się karę dożywotniego pozbawienia wolności.

D. Za czwartą kradzież wyznacza się karę śmierci, nawet jeśli do kradzieży doszło w więzieniu.


To ciekawe jak on tą 4 kradzież w pierdlu dokonuje :)

dlancer

2013-05-28, 08:53
@modoc

Przy pierwszych trzech nie koniecznie musi być złapany, można mu poprostu winę udowodnić...

psemeq

2013-05-28, 09:20
Ja tam to strefy zero nie wybieram się :D

Robot

2013-05-28, 15:13
Ciekawe jak jest z udowadnianiem, założę się, że wielu niewinnych ludzi lata teraz po Iranie bez stóp, palców, z bliznami na plecach... Niektórzy też pewnie nie żyją.

HariDee

2013-05-28, 15:50
Chcialbym zeby takie 'prawo' bylo w Polsce :)

skinskin

2013-05-28, 15:53
ja byłam w Iranie i to całkiem niedawno. Egzekwowanie prawa nie wyglada tak, ze ludzie chodza bez rak i bez nog, w czerwonych od krwi koszulach na plecach. ludzie na siebie nie kabluja <jesli chodzi o "akty homoseksualne">, poprostu sie tego nie widzi na ulicach tak jak w Polsce, tzn pary zyja ze soba, ale nieoficjalnie. no i nie ma kradzieży właśnie z powodu tych przepisow. paru ludzi wpadlo, dostalo za swoje i dzieki temu można spokojnie zostawic otwarty sklep i isc na przerwe do sasiada nie martwiac sie o to, ze ktos sklep rozniesie w ciagu pol godziny. jakkolwiek dużo przepisów jest absurdalnych i ograniczjacych swobode jednostki <a to naganne>.
@~BongMan to co "pierd***li" sie w mediach <ale poza oficjalna propaganda> jest prawdą. Iran jest zagrozony ze strony izraela i usa, dzieki bezpodstawnym miedzynarodowym sankcjom gospodarczym cierpi caly narod, wiec ludzie pod tym wzgledem nie sa szczesliwi. wolnosc to pojecie wzgledne. czy dlatego, ze nie moga spozywac alkoholu sa jacys wyjatkowo ucisnieni? to jest analogiczne do marichuanen w Polsce. jesli chodzi o kary cielesne, kare smierci itd- wielu, oj wielu ludzi jest za przywroceniem w Polce tej drugiej. dlaczego chyba nie musze wyjasniac. niby za cudzolostwo oczywiscie nie powinno byc batow itd, ale z drugiej strony procedury rozwodowe w Iranie sa bardzo proste, wiec po co wogole zdradzac? czy to, ze tam rzeczywiscie stosuje sie kary fizyczne i kare smierci czyni nas jako panstwo o zupelnie innym systemie prawnym jakos lepszym? to jest ciekawe zagadnienie i odpowiedz nie jest jednoznaczna. nie, absolutnie nie bronie islamu i szariatu, ale Iran naprawde rozni sie od reszty krajow bedacych pod wplywem kultury muzulmanskiej. bo absolutnie nie ejst krajem arabskim, uf, troszke sie rozpisalam, ale chcialabym podkreslic, ze ten akurat kraj nalezy traktowac inaczej. bedac np. w maroku, w emiratach, turcji itd na bazarze nie spotka sie prawie nikogo kto by cos czytal, nikogo. w Iranie wszyscy maja w rekach ksiazki <i to literature piekna, rowniez dziela innych, nieiranskich pisarzy>- nawet ci prosci sklepikarze. kultura literacka jest tam abrdzo rozwinieta. pokazywanie tcyh wscieklych fanatykow krzyczacych allah akbar podczas rewolucji i palenie amerykanskich flag jest dzialaniem propagandowym, to jest zamierzony obraz zdyskredytujacy Iran w oczach swiata. Iran ma mnostwo ropy i innych zrodel energii, Iranczycy to sa ludzie, ktorzy nigdy nie chcieli sie poddac czy to amerykanom czy rosjanom czy niemcom, wiedza ile sa warci oni jako narod i co posiadaja w ziemi. amerykanie oczywiscie chca ta rope w niskich cenach, a najlepiej za darmo, co w tej sytuacji zrobic? pokazac kraj i jego przywodce jako wariatow, religijnych fanatykow, niebezpiecznych "kimow" z bomba atomowa, ktorych trzeba ich koniecznie "rozbroic" dla dobra calej Ziemi. zachecam do tego, zeby ci, ktorzy zastanawiaja sie czy mowi sie Iran cz Irak poczytali troszke o hisotrii tego kraju i relacjach z ameryka.

Lupi

2013-05-28, 16:13
Ucięcie ręki, palca, stopy... Dla mnie ok. Ktoś coś zajebie - po paluszkach to mu sie odechce.
I nie pie**olić mi tu że nie będzie mógł normalnie zarabiać - będzie mógł tylko ciężej - ale kto mu kazał kraść do ch*ja?

Co do pedałów i lesb...
Wyj***ne, byle tylko siedzieli w domach zamiast paradować, i nie mogli adoptować dzieci....

Generalnie takie nowoczesne prawo hammurabiego ( gwałt - ucięcie fiuta, kradzież - palców, morderstwo - kara śmierci, wieźniowie - przymusowe roboty [nie robisz - nie żresz = zdychasz z głodu i państwo nie ma kosztów]).

Eh... gdyby tylko założyć partie i wygrać wybory.... Impossible.

MadDave

2013-05-28, 16:17
Art 666- karze śmierci podlega każdy kto jest wyznawcą islamu lub go propaguje w mediach. Jednostka taka ( nie mylić z osoba) winna dokonać samozniszczenia poprzez zaprószenie ognia i pozostanie w nim do momentu całkowitego procesu zwęglenia. W przypadku odstępstwa od normy nałożona zostanie kara egzekucji na rzecz państwa 5 kóz oraz maceracji w substancji żrącej na terenie najbliższego zakładu utylizacji odpadów.

ellsworth

2013-05-28, 18:02
Brawo dla Persów! Widać, że przemawia za nimi tysiąclecia cywilizacji, do której Europie daleko.

Raveloops

2013-05-28, 18:18
Art. 630 mogliby wprowadzić u nas... Wyobrażam sobie nagłówki w gazetach, czy tematy w wiadomościach typu "Kolejne 100 osób zginęło przez cudzołóstwo " :D a ile materiału by na harda było... :roll:

Adder

2013-05-28, 19:19
201 i 630 powinni wprowadzić w każdym kraju.

Gienek2

2013-05-29, 10:16
jakoś tak konkretnie i na temat a nie pie**olenie tego nie wolno chyba że w takim przypadku tam tego to już wogóle no ale panu prezydentowi można wybaćzyć..