18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

iq

marekgazownik • 2013-10-26, 12:41
Oto niezbity dowód na wyższość rasy białej nad smołą i dupczycielami kóz. Mapa średniego IQ. I niech mi żaden obrońca praw zwierząt nie mówi, że to przez brak wykształcenia. Inteligencja nie jest zależna od wiedzy. :roll:

kolory żółty i czerwony: upośledzenie
zielony, niebieski i fioletowy: inteligencja normalna i wysoka.
Także panowie radzę zwrócić uwagę na bliski wschód i afrykę :mrgreen:

American78

2013-10-26, 20:50
Wow polsza nie jest czerowna ? UNREAL

Ork.Fajny

2013-10-26, 20:56
Ludzie... Azja to kraina nacjonalistów... Dane z Japonii, Korei Płd czy Chin nie można brać na poważnie jeśli zna się historię. Chiny w pewnym momencie się zatrzymały w rozwoju a Japonia i półwysep Koreański zostały ucywilizowane i unowocześnione przez USA/Europę.
Nie wspomnę już o tym jak należy traktować dane z Korei Północnej...

A ogólnie to jest tak że żadna rasa na razie nie jest bardziej mądrzejsza od drugiej. Rasa to tylko takie słowo stare. Gatunek, a co za tym idzie fizjologia mózgu, nadal ten sam. Człowiek.

Manioke

2013-10-26, 20:57
za ch*ja nie widze tu zielonego...

mis_kudlacz

2013-10-26, 21:06
@Ork.Fajny

No bynajmniej jednak. Na pierwszy rzut oka widać że rasy człowieka się od siebie różnią, if you know what i mean.
Myślisz że sprint na 100 metrów jest opanowany przez czarnych przypadkowo? Wynika to między innymi z drobnych różnic w ciele ludzi czarnych i biały.
Poza tym Japonia ucywilizowała się sama, bez ingerencji obcych mocarstw, dzięki czemu nie odbyły się tam masowe rzezie ludności tak jak w chinach w tym samym okresie.
Chińczycy odkryli właściwości prochu na długo przed Europejczykami. Gutenberg też był uprzedzony przez chińczyków, choć na nieco innym tworzywie oni operowali (skrobali litery w tabliczkach drewnianych).

Ogólnie dzieje Europy i Dalekiego wschodu to dwie sinusoidy z okresami rozwoju i upadku.
Obecnie okres rozwoju przypada żółtkom, a my jesteśmy w czarnej dupie.

sidian

2013-10-26, 21:06
Testy IQ zależą od wykształcenia. Można je również wyćwiczyć. Bardziej przemawiają do mnie dane dotyczące wyników na testach końcowych w szkołach w USA (tam wszyscy mają mniej więcej równy start i podobny dostęp do edukacji), które wskazują na podobną (aczkolwiek inną) zależność.

Robcio1207

2013-10-26, 21:11
Kiedyś słyszałem fajną zależność:
czarny- duża pała, zero mózgu
żółty- mała pała, wielki mózg
człowiek- średnia pała jak i średni poziom jeżeli chodzi o rozwój

Marianos_123

2013-10-26, 21:15
Chciałbym się dowiedzieć jakie jest źródło tych danych.

Ork.Fajny

2013-10-26, 21:24
mis_kudlacz napisał/a:

No bynajmniej jednak. Na pierwszy rzut oka widać że rasy człowieka się od siebie różnią, if you know what i mean.
Myślisz że sprint na 100 metrów jest opanowany przez czarnych przypadkowo? Wynika to między innymi z drobnych różnic w ciele ludzi czarnych i biały.


Wskaż mi palcem jakieś prace naukowe mówiące np. o różnicy w ilości neuronów albo ich fizjologii między białym a czarnym.

mis_kudlacz napisał/a:

Poza tym Japonia ucywilizowała się sama, bez ingerencji obcych mocarstw, dzięki czemu nie odbyły się tam masowe rzezie ludności tak jak w chinach w tym samym okresie.


Japonia bez pomocy USA do dziś działała by na drewnianych maszynach i kuźniach na zasadzie kowadła i ogniska, głównie produkując szmaty i katany.
A to że nie odbyły się tam rzezie nie znaczy za wiele, bo jak tylko te żółte dzikusy dostały do ręki broń to odrazu rzuciły się do militarnego zbrojenia żeby za jakiś czas "skoczyć" za Morze robiąc Chińczykom podczas drugiej wojny to co Niemcy robili nam, żydom i innym których nie tolerowali.


mis_kudlacz napisał/a:

Chińczycy odkryli właściwości prochu na długo przed Europejczykami. Gutenberg też był uprzedzony przez chińczyków, choć na nieco innym tworzywie oni operowali (skrobali litery w tabliczkach drewnianych).


I co z tego że odkryli proch? Murzyni w afryce odkryli włócznie i ubrania na długo zanim w Europie coś powstało konkretnego. To znaczy że są bardziej zaawansowani od nas?

mis_kudlacz napisał/a:

Obecnie okres rozwoju przypada żółtkom, a my jesteśmy w czarnej dupie.


Gówno prawda. Azja nie jest miejscem postępu. Zapraszam np. do PubMedu, tam Azjatyckie osiągnięcia nie przebijają tych Europy i USA ani się do nich nie zbliżają.

KlinikaAborcyjna

2013-10-26, 21:46
Kto wynalazł silnik parowy , kto wynalazł silnik spalinowy , kto wynalazł samochód , kto wymyślił komputer , kto poleciał w kosmos ? czarny ? żółty ? NIE to biały człowiek!

bl...........ed

2013-10-26, 22:10
Ork.Fajny

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1071916499900015

- a propos drobnych różnic fizjologicznych. Nie wiem także czy czytałeś na temat leków zorientowanych na konkretne rasy - konkretniej czarnych (przoduje USA, gdzie problem zauważono najwcześniej)

Gros badań nad różnicami rasowymi, zapoczątkowanych dawno temu została przerwana, gdy gorączka politycznej poprawności osiągnęła apogeum i zaczęto obawiać się oskarżeń o rasizm. Co w zasadzie i tak niewiele zmienia, bo drobne różnice mogą wystąpić w obrębie jednej rasy.

co do żółtków - małe, skośnookie, sprytne sk***ysyny, które najlepiej znają się na kopiowaniu , co w sumie nie jest takie złe, bo można dostać to samo, ale taniej. mimo wszystko jednak - cywilizacyjnie są nam tak odlegli jak Antypody.

rexopl

2013-10-26, 22:29
"po pierwsze nie ma żadnej obiektywnej metody na zmierzenie inteligencji" - otóż wystarczy spojrzeć na rozwój technologiczny.
Kto dokonywał odkryć we wszystkich dziedzinach.
Czarni - nie sądzę
Zółci - nie sądzę
Ciapaci - nie... w sumie nic, nie

Prawda nr 1: Matematyka, astrologia, fizyka, i każda jedna inna dziedzina - biali, głównie europa i nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wiele rzeczy pochodzi z Polski.

Prawda nr 2: W Polsce przez najeźdźców, komunę i jej pozostałość nie ma pieniędzy na nic, tym bardziej na rozwój - dlatego bardziej rozwinięte państwa kradną nam wybitnych naukowców w raz ich odkryciami.
Prosty przykład - czujniki podczerwieni wynalezione na jednej z naszych lepszych uczelni, używane już od kilku lat w czołgach amerykańskich a ostatnio np. w łaziku Curiosity do rozpoznawania składu chemicznego oparów palonego laserem materiału.

Prawda 3: To, że żółci teraz przeżywają rozkwit, to nie jest ich zasługa, właściwie jest to zasługa wszystkich pozostałych rozwiniętych krajów którzy przenieśli większość linii produkcyjnych do nich.
Skutki takiego działania widać dopiero teraz, ale to nie jest ich wina/zasługa - tylko całej reszty.
Jest to niestety duży minus kapitalizmu, ponieważ tam jest taniej, ale czy lepiej? Na pewno gorzej dla gospodarki własnego kraju.


wasted

2013-10-26, 22:35



a ja ładnie to pokolorowałem?

Ork.Fajny

2013-10-26, 23:02
bloodstained napisał/a:

Ork.Fajny

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1071916499900015


- a propos drobnych różnic fizjologicznych. Nie wiem także czy czytałeś na temat leków zorientowanych na konkretne rasy - konkretniej czarnych (przoduje USA, gdzie problem zauważono najwcześniej)


Ja nie chcę badań na temat serca czy leków. Ja chcę badania na temat mózgu. Oraz nie chcę streszczenia, tylko całego artykułu. No chyba że masz dostęp i dasz mi hasło.

rexopl napisał/a:

"po pierwsze nie ma żadnej obiektywnej metody na zmierzenie inteligencji" - otóż wystarczy spojrzeć na rozwój technologiczny.


No niezbyt to działa. Zwłaszcza że od czasów późnego średniowiecznych istniała wymiana handlowa między Europą a Azją i Afryką. Niektóre rejony nie były wstanie same nic stworzyć bo już ktoś im to przywiózł.
Zbadanie inteligencji wymaga dokładniejszego poznania metody działania mózgu a przez to określenia czyj mózg może działać lepiej a czyj gorzej.

4h...........ch

2013-10-26, 23:09
myha napisał/a:

ale wiesz że strzelasz sam sobie w stopę tym obrazkiem? Jak na dłoni widać też drugą zależność, wyższość rasy żółtej nad rasą białą?
Czyli zgodnie z twoimi twierdzeniami biali ludzie są też zwierzętami ciut mądrzejszymi niż te z afryki ale ciągle podludzie w stosunku do mieszkańców dalekiego wschodu.

Na szczęście tylko ty(no nie tylko) jesteś debilem(miedzy innymi zaniżającym nam średnią IQ w naszym kraju) i wierzysz w takie brednie.
Ale czas się douczyć:
- po pierwsze nie ma żadnej obiektywnej metody na zmierzenie inteligencji
- nie wiadomo nawet co miało by być mierzone pod tym pojęciem inteligencji bo samo pojęcie nie jest jeszcze do końca zdefiniowane i wyjaśnione
- ten poziom iq jaki teraz jesteśmy w stanie zbadać jak najbardziej jest zależny od pierwszych lat naszego życia nie tylko od genów, w tym od wiedzy, wychowania , kultury itp



Mój drogi kolego IQ to wynik testu IQ, który jest standardem, czyli jest taki sam na całym świecie w danym okresie.
Nie masz racji w tym co mówisz do autora , a to co przytaczasz jako douczenie jest gówno warte. Podejrzewam, że brałeś udział jedynie w internetowych testach IQ więc wybaczam to co pierniczysz.
Na wynik w teście IQ wpływ ma jedynie doświadczenie w rozwiązywaniu problemów ( modalność mózgu ), wrodzona zdolność, panowanie nad stresem i rozwinięta logiczna część mózgu.
Rasa żółta nie istnieje. Ma taki sam kolor skóry co rasa biała, jednak różni się ukształtowaniem ciała, mają oni słabsze i niższe ciała, co sprawia iż muszą sobie lepiej radzić i mają więcej problemów. Ponadto w ich umiejscowieniu jest więcej zwierząt, które mogą zabić człowieka. Zaś w przypadku afryki, tam nie ma nowych kłopotów, tam cały czas przewija się najczęściej instynkt przetrwania.

Jeśli uważasz ze wiedza pomaga, to otworz dowolna stronę z wikipedii, przeczytaj całą, później otwórz ten test interntetowy bo normalnego nie masz dostępu jedynie szkoly wyzsze maja do niego dostep ( tak robilem ten test 131 to bylo ponizej sredniej na uczelnii, wstyd mi :oops: ) i mam nadzieje ze wiedza Ci się przyda :D haha A to ze masz przepuszczac kobiety przodem takze bedzie tam przydatne, ba a to ze masz szanowac innych to juz dodatkowe 50 pkt :D . Gościu dorośnij, albo po prostu nie wypowiadaj sie na tematy o których gówno wiesz i jeszcze obrażasz innych.
Nawet jesli miałbyś rację (a jej nie masz w niczym ) to autor wkleił coś z wikipedii, to są liczby. A jakbyś nawet został cyrkowym klaunem czy płakał godzinami to nic to nie zmieni, bo liczby to liczby i żadne emocje czy teorie tego nie zmienią. Bo jak biegacz pokonuje 100 metrów w 10 sekund to co ma w głowie nic nie znaczy dla tego co osiąga i jest widoczne z zewnątrz. 10 sekund to 10 sekund i tyle, wczesniejszy wysiłek to inna sprawa.