18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Incydent w kościele

GeorgeHarvey1 • 2024-01-05, 22:46

Parafia św. Wawrzyńca, Wołów

mit2

2024-01-07, 14:55
TwójCzarnyPan napisał/a:

Ateizm to brak wiary w bogów, tych żywych też.


Ależ w komunizmie nie ma bogów - są wodzowie, idole, mężowie stanu. To, że ludzie po praniu mózgu oddają im prawie boską cześć wynika z tego, że natura nie lubi próżni i jak się człowiekowi zabierze jednego boga, to szybko znajduje sobie innego. Ateiści również.
Zobacz, jak dziś niektórzy ludzie reagują na celebrytów - praktycznie oddają im cześć, niezależnie czy są ateistami czy wierzącymi.

TwójCzarnyPan napisał/a:

Prawica lubi mówić, że komunizm to był ateizm


Bo to prawda. Komunizm jest nierozerwalnie związany z ateizmem. Jest na to nawet definicja: Ateizm państwowy.

TwójCzarnyPan napisał/a:

Do tego, komuniści traktowali religię jak im było wygodnie. Bierut krótko po wojnie chodził na procesje i do kościoła w święta państwowe gdzie przyjmował komunię jak pobożny katolik. A później udawał ateistę i z Kościołem walczył.


A co by się z Bierutem stało, gdyby nie "udawał" ateisty? Dopchałby się do szczytu partyjnej drabiny jako katolik?
To tak, jakby w komunizmie tylko ateista mógł do czegoś dojść. To tak, jakby komunizm narzucał ateizm prośbą i groźbą i walczył z każdą religią przy pomocy terroru.

TwójCzarnyPan napisał/a:

Więc nie łącz ateizmu z komunizmem.


Aha, już się będę słuchał jakiegoś randomowego lewaka :lol:

TwójCzarnyPan

2024-01-07, 15:04
mit2 napisał/a:

Ależ w komunizmie nie ma bogów - są wodzowie, idole, mężowie stanu. To, że ludzie po praniu mózgu oddają im prawie boską cześć wynika z tego, że natura nie lubi próżni i jak się człowiekowi zabierze jednego boga, to szybko znajduje sobie innego. Ateiści również.


Ateista żadnych bogów zastępczych nie potrzebuje. Kto potrzebuje, nie jest ateistą.

mit2 napisał/a:

Zobacz, jak dziś niektórzy ludzie reagują na celebrytów - praktycznie oddają im cześć, niezależnie czy są ateistami czy wierzącymi.
Bo to prawda. Komunizm jest nierozerwalnie związany z ateizmem. Jest na to nawet definicja: Ateizm państwowy.


Ten komunistyczny "ateizm państwowy" to była parodia ateizmu. Jak "demokracja ludowa" była parodią demokracji.

mit2 napisał/a:

Aha, już się będę słuchał jakiegoś randomowego lewaka


No pewnie, po co słuchać i dyskutować. Lepiej nazwać oponenta lewakiem i pozamiatane. Na pewno?

mit2

2024-01-07, 15:34
TwójCzarnyPan napisał/a:

Ateista żadnych bogów zastępczych nie potrzebuje. Kto potrzebuje, nie jest ateistą.


W takim razie mało wiesz lo ludzkiej naturze, skoro tak twierdzisz.

TwójCzarnyPan napisał/a:

Ten komunistyczny "ateizm państwowy" to była parodia ateizmu. Jak "demokracja ludowa" była parodią demokracji.


Gdzie ja coś podobnego słyszałem... A, już wiem!
"Bo to nie był prawdziwy komunizm".

Z ateizmem i komunizmem jest jak z islamem i terroryzmem ostatnimi czasy. Nie każdy ateista jest komunistą, ale każdy komunista jest ateistą.

TwójCzarnyPan napisał/a:

No pewnie, po co słuchać i dyskutować. Lepiej nazwać oponenta lewakiem i pozamiatane. Na pewno?


Ależ my dyskutujemy. Po prostu nie mam zamiaru się ciebie w niczym słuchać.
A nazwałem cię lewakiem po pobieżnym przejrzeniu kilku stron twoich postów tutaj. Pasujesz do profilu lewaka. Bez urazy :-P

TwójCzarnyPan

2024-01-07, 19:57
mit2 napisał/a:

W takim razie mało wiesz lo ludzkiej naturze, skoro tak twierdzisz.
Gdzie ja coś podobnego słyszałem... A, już wiem!
"Bo to nie był prawdziwy komunizm".
Z ateizmem i komunizmem jest jak z islamem i terroryzmem ostatnimi czasy. Nie każdy ateista jest komunistą, ale każdy komunista jest ateistą.


No właśnie, to czego chcesz od ateistów? Czep się komuchów.

mit2 napisał/a:


Ależ my dyskutujemy. Po prostu nie mam zamiaru się ciebie w niczym słuchać.
A nazwałem cię lewakiem po pobieżnym przejrzeniu kilku stron twoich postów tutaj. Pasujesz do profilu lewaka. Bez urazy


I mówi to gość co w podpisie ma, że "Hitler był lewakiem". Ciekawe, co powiedziałby na to Hitler.
Jak rozumiem, według ciebie każdy kto się z tobą nie zgadza jest lewakiem. Ok, spoko. Ale to logika dzieciaka z podstawówki.

maciejoss

2024-01-07, 22:19
M883 napisał/a:

Nie wiem kto Ci coś zrobił i co konkretnie, ale Twoja nienawiść do chrześcijaństwa jest bardzo smutna.



Drogi Panie m883 zajeb się :) pozdrawiam!

mit2

2024-01-08, 00:02
TwójCzarnyPan napisał/a:

No właśnie, to czego chcesz od ateistów? Czep się komuchów.


Umiesz ty czytać ze zrozumieniem?
Każdy komuch jest ateistą.

TwójCzarnyPan napisał/a:

I mówi to gość co w podpisie ma, że "Hitler był lewakiem". Ciekawe, co powiedziałby na to Hitler.


W dupie mam co by ten germański zjeb powiedział. A podpis, jak widać, działa na kogo trzeba ;-)

TwójCzarnyPan napisał/a:

Jak rozumiem, według ciebie każdy kto się z tobą nie zgadza jest lewakiem. Ok, spoko. Ale to logika dzieciaka z podstawówki.


Nie rozumiesz.
I znów nie umiesz zrozumieć wypowiedzi adwersarza. Ja nie twierdzę że jesteś lewakiem, bo się z tobą nie zgadzam. Ja twierdzę że jesteś lewakiem, bo poczytałem twoje posty.

TwójCzarnyPan

2024-01-08, 10:27
mit2 napisał/a:

Umiesz ty czytać ze zrozumieniem?
Każdy komuch jest ateistą.


Nie każdy. A pamiętasz Oleksego? Ten dopiero był rozmodlony, a komuch pełną gębą.
A to twój pierwszy wpis w wątku:
Cytat:

Wychodzi na to, że w ciągu 80 lat ateiści wymordowali mniej więcej tyle samo ludzi co KK


No to mordowali ateiści, czy komuniści? Masz jakiegoś pie**olca na punkcie ateistów. Tak się składa, że na tym portalu jest nas mnóstwo i większość ma prawicowe poglądy.

Dracol1977

2024-01-08, 17:57
M883 napisał/a:

Nie wiem kto Ci coś zrobił i co konkretnie, ale Twoja nienawiść do chrześcijaństwa jest bardzo smutna.



Nie porównuj Chrześcijaństwa do sodomickiego bałwochwalczego kościoła katolickiego, który z Chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego.

mit2

2024-01-08, 20:16
TwójCzarnyPan napisał/a:

Nie każdy. A pamiętasz Oleksego? Ten dopiero był rozmodlony, a komuch pełną gębą.


Ta, komunista wzorowy katolik. Wiesz, że można udawać pod publikę?
Jaruzelski jak zdychał też się nawrócił :lol:

TwójCzarnyPan napisał/a:

No to mordowali ateiści, czy komuniści?


Dalej nie rozumiesz tekstu pisanego.
Mordowali ateiści-komuniści w ramach min. walki z wiarą. Ateizm jest jednym z filarów komunizmu. Wiem, że to niewygodne, ale taka jest prawda.
I nie mam zamiaru więcej rzucać grochem o ścianę. Nie zrozumiałeś, to kij z tobą.

TwójCzarnyPan napisał/a:

Masz jakiegoś pie**olca na punkcie ateistów.


I kto to mówi :lol:
Sam napie**alasz na KK i księży. Może to ty masz jakiegoś pie**olca na tym punkcie?

Ogólnie to mam wyj***ne na ateistów. Nie podoba mi się tylko ich hipokryzja i antychrześcijańska propaganda i kiedym mam ochotę, to ją wytykam.
KK jest wystarczająco przesiąknięty patologią i od dawna jest parodią tego czym miał pierwotnie być- nie trzeba wymyślać na ten temat bajek, tylko opierać się na faktach.

TwójCzarnyPan napisał/a:

Tak się składa, że na tym portalu jest nas mnóstwo i większość ma prawicowe poglądy.


Gratulacje, powinni wam medale za to dawać. Biorąc jednak pod uwagę stosunek liczby katolików do ateistów w kraju, to tych pierwszych powinno być tutaj jednak więcej ;-)

Andrzejas

2024-01-09, 00:32
M883 napisał/a:

Nie wiem kto Ci coś zrobił i co konkretnie, ale Twoja nienawiść do chrześcijaństwa jest bardzo smutna.



Smutna, to jest twoja do niego bezkrytyczność.
j***ć wszystkie religie świata! Człowiek rozumny nie zajmuje się takimi pierdołami jak wiara, a szuka gnozy. Wiedzy. Teologię/religioznawstwo do szkół wprowadźcie, a nie tylko swoje bajki opowiadacie i do tego pomijając niewygodne rzeczy!

Ja ciągle czekam, aż bóg wszechmogący (celowo z małej) wreszcie oddzwoni do mnie z tego swojego sznura w którym ma nielimitowane minuty od początku aż do kresu wszechświata. Już ponad 20 lat czekam. Jeśli to jest wasz najwyższy, to muszę zauważyć, że moja spółdzielnia mieszkaniowa ma już większe kompetencje w działaniu. Wstyd!