18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Import nowych aut z Ameryki

Freesh • 2014-03-14, 12:09
Oto w jaki sposób do naszego pięknego kraju sprowadza się auta w super stanie. Oczywiście wszystkie są bezwypadkowe.



Sl...........nx

2014-03-16, 01:26
SteelMike napisał/a:



"Art. 44. Obowiązki kierującego pojazdem podczas wypadku drogowego

1. Kierujący pojazdem w razie uczestniczenia w wypadku drogowym jest obowiązany:

1) zatrzymać pojazd, nie powodując przy tym zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego;
2) przedsięwziąć odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu w miejscu wypadku;
3) niezwłocznie usunąć pojazd z miejsca wypadku, aby nie powodował zagrożenia lub tamowania ruchu, jeżeli nie ma zabitego lub rannego;
4) podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, na żądanie osoby uczestniczącej w wypadku.

2. Jeżeli w wypadku jest zabity lub ranny, kierujący pojazdem jest obowiązany ponadto:

1) udzielić niezbędnej pomocy ofiarom wypadku oraz wezwać zespół ratownictwa medycznego i Policję;
2) nie podejmować czynności, które mogłyby utrudnić ustalenie przebiegu wypadku;
3) pozostać na miejscu wypadku, a jeżeli wezwanie zespołu ratownictwa medycznego lub Policji wymaga oddalenia się - niezwłocznie powrócić na to miejsce.
3. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio do innych osób uczestniczących w wypadku."


Czyli podczas wypadku należy przeprowadzić czynności z punktu 1, a jeżeli jest osoba ranna lub zabita, to dodatkowo z punktu 2. Co Ty na to?



Podaj mi definicję. O to cię prosiłem.

St...........ke

2014-03-16, 11:44
Slonx napisał/a:



Podaj mi definicję. O to cię prosiłem.



Nie cwaniaku, bo raz iż w prawie o ruchu drogowym nie ma używanego słowa kolizja, dwa raczej nie ma definicji wypadku. Jak czegoś nie ma, to sprawdzasz ten paragraf 44 i wiesz, że wypadek może być z ofiarami albo bez.

Kolizja zaczęła być ogólnie stosowana, żeby sobie ułatwić rozróżnienie pomiędzy wypadkiem z ofiarami, a wypadkiem bez ofiar, żeby nie wzywać dodatkowo zbędnych służb,

Dlatego zgodnie z prawem o ruchu drogowym auto bezwypadkowe, to takie które nie miało nawet kolizji czy stłuczki.

Teraz grzecznie przeproś za kłótnię bez racji. Ewentualnie sam podaj punkt z prawa o ruchu drogowym, gdzie masz definicję kolizji, ewentualnie inne nazewnictwo wypadku bez ofiar.

Blackbull85

2014-03-20, 18:49
Myślicie że komuś się chciało ten złom klepać??? Taki wrak się kupuje dla papierów i wyciętej tabliczki z numerami nadwozia. Później kradną taką samą, wspawują numery, przekładają tablice i auto gotowe do sprzedaży. Ot cała filozofia