18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ilustrowana historia mostu "Golden Gate"

zły_jodyn • 2014-03-04, 17:53
Krótkie wprowadzenie:
Budowa mostu rozpoczęła się w styczniu 1933r. i trwała do 1937r.(uroczyste otwarcie odbyło się 27 maja). Koszt budowy wyniósł ponad 35 milionów dolarów, w tym 2 miliony dolarów za projekt. Długość mostu „Golden Gate” wynosi ponad 2,7 kilometra, szerokość 27,4 metra, wysokość w najwyższym punkcie 227,2 metra.

Rok 1902, cieśnina Golden Gate

1936r.

Obecnie



Więcej fotografii w komentarzach.

zły_jodyn

2014-03-04, 18:12
1902r.

1934r.



1935r.





1936r.




1937r.


1940r.

1946r.

1952r.


1958r.

1984r.

2002r.

2007r.

2010r.

2011r.

2012r.


en-em

2014-03-04, 19:55
dodaj jeszcze że do tej pory blisko 1300 osób popełniło tam samobójstwo..


tr3mm0r

2014-03-04, 21:59
Jedno co trzeba Hamburgerom oddac to poczucie patriotyzmu (zdjecie nr6). U nas w Polsce ":nosiciele rurek" sp***alaja z kraju gdy sytuacja nieciekawa. Zolnierze 2 wojny sie w grobach przewracaja nad tym.

oc...........an

2014-03-05, 02:35
@tr3mm0r ale że ten ichni "patryjotyzm" to jest u nich tresowany od małego jak u małp to ty wiedz. Cała ich edukacja jest nastawiona na to, żeby nauczyć ich rysować kontury USA z pamięci, ale już policzyć 7x8 to potrzebują kalkulatorów -_-

Gówniarzeria codziennie wciąga tą swoją flagę na maszt i śpiewa nawet przed meczem baseballa te swoje hymny. "Pledge of Alliegence" (ślubowanie wierności FLADZE) to pierwsze czego dzieci się uczą na pamięć, a na historii wciska im się chłam pokroju "Czereśni Waszyngtona" (waszyngton jak był mały to rozpie**olił czereśnię staremu i jak wk***iony ojciec z ryjem wyskoczył "kto to zrobił" to waszyngton się przyznał i nie został ukarany bo nie okłamał), czy "Lincoln przyjaciel zwierząt" (Lincoln łaził po ogrodzie Białego domu i zobaczył, że z gniazda wypadł ptaszek więc go włożył z powrotem do gniazda i powiedział, że nie pozwoli żeby dzieci były oddzielone od matek - swoją drogą obecnie ornitolodzy mówią, że nie wolno dotykać pisklaków i matka sama się bez problemu nimi zajmie...). Ogólnie wciska im się taki kit, że ci ichni prezydenci sk***ysyny nigdy nie oszukiwali, a bitwa pod Gettysburgiem była NAJWAŻNIEJSZĄ bitwą w dziejach. Super k***a, jeśli mamy mieć takich patriotów-matołów z wiedzą wymyśloną przez bandę historyków-mitomanów to już wolę rurkowców!

zły_jodyn

2014-03-05, 11:00
@up, mógłbyś pisać swoje pierdoły gdzie indziej?

RockyWood

2014-03-05, 12:43
hm ciekawe ile ogłaszali przetargów i ile firm zbankrutowało podczas wykonywania projektu i ile afer ciągnie się do dzisiaj bez postawienia komukolwiek zarzutów.. aaaa no przecież to nie Polska - "zapomniałem" :amused:

swoją drogą... absolutnie nie wyobrażam sobie budowli w tej skali w naszym kraju bez w/w sensacji.

Compatriot

2014-03-05, 16:05
Najbardziej w pamięci utkwiło mi to ujęcie


oc...........an

2014-03-05, 20:21
zły_jodyn, nie twoje prywatne forum pajacu. Skoro się ze mną nie zgadzasz to wypunktuj gdzie się mylę, inaczej nawet nie trudź się pisaniem kolejnego bezwartościowego posta

zły_jodyn

2014-03-06, 00:34
@up, :sraczka: wiadomość na Twoim poziomie, "czerwony pajacu".

Momonti

2014-03-06, 01:32
To ma być k***a artykuł? Paczka zdjęć po wpisaniu nazwy mostu w wyszukiwarce i tyle. Można było chociaż podać przeliczoną na dzisiejszą wartość tej inwestycji z poprzedniego wieku. ch*j w taki chłam.

zły_jodyn

2014-03-06, 01:40
@up, gdybyś uważnie przeczytał tytuł, wiedziałbyś czego się spodziewać. Jednak skoro jesteś tak zawiedzione to może stworzysz swój, bardziej ciekawy temat o tej tematyce(albo jakiejkolwiek)

oc...........an

2014-03-06, 03:36
zły_jodyn, uwaga, zdesperowany gimbo wykryty. Niezwykle elokwentna wypowiedź, widzę, że zaprezentowałeś w niej szczyt swoich możliwości intelektualnych :lol: Tak miałką osobę w sumie rzadko się tu spotyka...

Swoją drogą Momonti dobrze prawi, że to jakieś gówno, a nie artykuł. I wyprzedzając twoje "zrób coś sam" - zrobiłem: http://www.sadistic.pl/katastrofa-czelabinska-katastrofa-kysztymska-vt201128.htm?highlight=katastrofa+kysztymska (pragnę podkreślić, że to jeden z najbardziej docenionych artykułów, który był wrzucony na starcie w Historyczne, czyli już po "reformie" kiedy to pojawił się nowy dział i wszystkie tematy o husarii zostały przeniesione z głównej, oraz nie był wrzucony dla piw na główną i potem przeniesiony do dokumentalnych przez moda)

zły_jodyn

2014-03-06, 10:22
@up, "Zdesperowany gimbo"??? he he, nie oceniaj innych swoją miarą. Moja odpowiedz jest tak "elokwentna", jak Twoje wypociny umieszczane pod tematami na tym forum.
Idź do psychologa, por*chaj albo zwal sobie lub koledze, wyluzuj i przestań robić z siebie kretyna.


Uwierz, że nie pisał był "zrób coś sam", po co kolejny gówniany temat w tym dziale?