18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ile kosztują nas czarownicy?

voidinfinity • 2017-03-20, 14:01
Zestawienie ile kosztują nas katok***y.


Wiewór

2017-03-22, 08:35
Czuje zawód. Liczyłem na szitstorm katolików a tu merytoryczny dialog :(

lesiot

2017-03-22, 09:21
Ork.Fajny napisał/a:

Z klechą się zawsze jakoś dogadam a z kimś kto potencjalnie jest w stanie zaprzeczyć istnieniu grawitacji albo uzna ją za syjonistyczny spisek, już może być problem.



Może te 2000 lat temu nie było jeszcze internetu... ale to właśnie te klechy Ci wmawiają od setek lat o:
- stworzeniu świata w 7 dni
- zapłodnieniu bez aktu prokreacji
- zmartwychwstaniu
- uleczaniu dotykiem
- cudownym rozmnożeniu chleba
- że człowiek taki jak dziś wygląda był taki od samego początku i nie podlegał ewolucji
- zaćmienie słońca (i inne zjawiska pogodowe) to gniew Boga
- nowonarodzone dziecko ciężko chore cierpi za grzechy z poprzedniego życia lub rodziców
I nie zapominajmy, że to katole najczęściej snują bajki o płaskiej ziemi (a bajki o płaska ziemi negują właśnie grawitację).

Więc wiesz... znowu się kompromitujesz.

A tak w ogóle... już ktoś to napisał...
Internetowi krytykanci katoli i czarnej mafi nic Cię nie kosztują i są niegroźni... a czarna mafia i katole kosztują Ciebie i państwo nie małe pieniądze, kreują politykę i narzucają swój światopogląd jako jedyny prawdziwy nie przyjmując w ogóle dyskusji (coś jak Ty).
I kolejna sprawa... likwidacja krytykantów, nie zmienia nic... czarnej mafii żyje się lepiej.
Likwidacja czarnej mafii rozwiązuje sporo problemów i znikają krytykanci których tak nie lubisz.

Jak wyraźnie widać... znacznie większe korzyści są jakby katoli i czarnej mafii nie było.

Więc pieprzysz głupoty jak nie wiem...
"Kościół z wozu, Polsce lżej!!!"

voidinfinity

2017-03-22, 11:46
Abraxus napisał/a:

Czuje zawód. Liczyłem na szitstorm katolików a tu merytoryczny dialog :(



Bo temat wylądował tam gdzie wylądował. Za mało idiotów tu wchodzi, żeby był shitstorm ;-)

mrkler

2017-03-22, 12:29
Ork.Fajny napisał/a:


Pokręcona logika? Nie lepiej wyznawać zasadę żebyśmy wszyscy płacili takie małe podatki jak Kościół, zamiast jeszcze bardziej legitymizować popie**olony ten system prawny który jest posrany od kwestii zasad i wysokości podatków?
To mało efektywne społecznie kiedy życzysz sąsiadowi żeby mu się też coś złego stało, co stało się Tobie, zamiast życzyć sobie aby to już się więcej nie powtórzyło.

Pokręcona? Więc czemu przyrównujesz opodatkowanie szarego obywatela do instytucji przez którą przepływają grube miliony?
Ja bym się bardziej skłaniał ku zmniejszeniu podatków obywatelowi, zaś kościołowi jako instytucji doj***ł podatki do poziomu każdej innej instytucji i zablokował możliwość przekazywania nieodpłatnie publicznych gruntów na rzecz KK.
Bo w hipotetycznej sytuacji, gdy chciałbym założyć przedsiębiorstwo w którym dodatkowo postawił bym dwa klęczniki i obrazek Dżizusa, żaden samorząd nie przekaże mi nieodpłatnie terenu pod inwestycję.

Ork.Fajny

2017-03-22, 20:24
voidinfinity napisał/a:

W jaki sposób przerzucenie obciążeń ZUSowskich księży (osób prywatnych) na wszystkich obywateli, różni się od przerzucenia obciążeń ZUSowskich rencistów (osób prywatnych) na pozostałych podatników? ;-)


Jeśli chcesz mi powiedzieć że księża dostają państwowe emerytury i jednocześnie na ZUS nie płacą, to z miejsc przedstaw mi konkretny akt prawny który to potwierdza. Wątpię w to.


____________________________________________________________


mrkler napisał/a:

Pokręcona? Więc czemu przyrównujesz opodatkowanie szarego obywatela do instytucji przez którą przepływają grube miliony?


Te grube miliony to nie dochód/zysk a przychód, który rozbija się o różne wydatki. Ty chyba nie zdajesz sobie sprawę że oni tak samo jak wszyscy płacą za wodę, prąd, ogrzewanie, prace remontowe, niekościelnych pracowników utrzymujących porządki czy pracujących w administracji. Na to zniżek nie mają żadnych.
Nie twierdzę że oni klepią biedę bo nie klepią ale taka dziwna wizja w której co drugi ksiądz to Rockefeller a luki pomiędzy nimi wypełniają Kulczyki mija się z prawdą.

mrkler napisał/a:

Ja bym się bardziej skłaniał ku zmniejszeniu podatków obywatelowi, zaś kościołowi jako instytucji doj***ł podatki do poziomu każdej innej instytucji [...]


Nie. Ty się skłaniasz wobec hipokryzji i dowaleniu temu kogo nie lubisz. Ani aktualny system podatkowe ani ten "odwrotny", który proponujesz nie jest sprawiedliwy.

voidinfinity

2017-03-22, 20:45
Ork.Fajny napisał/a:


Jeśli chcesz mi powiedzieć że księża dostają państwowe emerytury i jednocześnie na ZUS nie płacą, to z miejsc przedstaw mi konkretny akt prawny który to potwierdza. Wątpię w to.



link

A podstawą do tego jest umowa konkordatowa.

mrkler

2017-03-22, 22:14
Ork.Fajny napisał/a:





Te grube miliony to nie dochód/zysk a przychód, który rozbija się o różne wydatki. Ty chyba nie zdajesz sobie sprawę że oni tak samo jak wszyscy płacą za wodę, prąd, ogrzewanie, prace remontowe, niekościelnych pracowników utrzymujących porządki czy pracujących w administracji. Na to zniżek nie mają żadnych.
Nie twierdzę że oni klepią biedę bo nie klepią ale taka dziwna wizja w której co drugi ksiądz to Rockefeller a luki pomiędzy nimi wypełniają Kulczyki mija się z prawdą.


Już Ty z nich nie rób takich męczenników :) Sam fakt że dostają grunty które są warte grube miliony pokazuje jak uprzywilejowany jest KK. Powiedz mi czy rozliczają się za wykonane usługi np. Pogrzeb/Ślub/Chrzciny ~1,4 tysiąca każdy, niech da 400 organiście, zapłaci 100 za media i reszta leci na jego konto. I nie trzeba podkreślać że takich usług w skali miesiąca wykonuje dziesiątki. Wychodzi przyzwoita sumka bez jakiegokolwiek opodatkowania podczas gdy przedsiębiorca musi bulić i użerać się z ciągłymi kontrolami US. Dla mnie tu tkwi niesprawiedliwość bo bądź co bądź ksiądz jest takim samym człowiekiem jak przedsiębiorca i wykonuje usługi, z tym że pierwszy pie**olnie parę litanii i chowa hajs w kieszeń a drugi tonie w stertach papierków co by się o grosz nie pomylić, bo go ku*asiarze z US zeżrą żywcem.
Cytat:

Nie. Ty się skłaniasz wobec hipokryzji i dowaleniu temu kogo nie lubisz. Ani aktualny system podatkowe ani ten "odwrotny", który proponujesz nie jest sprawiedliwy.

Mi wcale nie chodzi o dowalenie komukolwiek, a właśnie sprawiedliwość.

Danmaz

2017-03-23, 14:28
Abraxus napisał/a:

A muuuj boszeee ale się zacznie szitstorm:D
Gimbakatolicy któzy nigdy nie czytali bibli i radio maryjni krzyżowcy w obronie wiary wysrają teraz swoje intelektualne sp***oliny o tym jak to religia "buduje" etykę i praworządność (praworządność najbardziej rozumieją księżą gwałcący dzieci) i ileż nam niby nie dało nadstawianie rowa watykanowi:D



No niby tak, ale z 60 lat temu gdy w szkołach przestano kłaść nacisk na religie itp. wzrósł odsetek brzuchatych nastolatek.

Tak to już jest z tym światem, że tak źle i tak niedobrze

Ork.Fajny

2017-03-23, 14:36
voidinfinity napisał/a:

link

A podstawą do tego jest umowa konkordatowa.


OK. To nadal nie jest 100%. Płacą 20% swojej składki. I dobrze. Wszyscy powinniśmy płacić tylko 20% aktualnych podatków.


______________________________________________________________________________________



mrkler napisał/a:

Już Ty z nich nie rób takich męczenników :)


Nie muszę. Tak płaczesz że sprawiasz wrażenie jakby byli najbardziej skuteczną organizacją na świecie.


mrkler napisał/a:

Sam fakt że dostają grunty które są warte grube miliony pokazuje jak uprzywilejowany jest KK.[...]


I znowu ta chora mentalność. Dostają bo wpierw stracili jak "polscy" komuniści przyszli i pozbawili polaków ich mienia. Zamiast płakać na Kościół, powinieneś wyznawać zasadę restytucji mienia. W tym kraju jest pełno rodzin byłych szlachciców czy bogatych mieszczan, którzy powinni odzyskać wiele zamków, fabryk, farm, etc.
No ale k***a po co domagać się restytucji mienia Polakom, którzy będą działali dla Polski, skoro można atakować kler i przy okazji zaakceptować to co post-komuna nakradła da siebie...


mrkler napisał/a:

Mi wcale nie chodzi o dowalenie komukolwiek, a właśnie sprawiedliwość.


Bzdura. Bądźmy szczerzy Tobie nie chodzi o żadną sprawiedliwość tylko jakiś posrany system w którym tych których Ty lubisz mają płacić mniej a tych, których Ty nie lubisz mają płacić więcej. Taka dziecinna postawa zbuntowanego nastolatka.
Sprawiedliwe prawo to takie które tak samo reguluje wszystkich obywateli oraz wszystkie instytucje i nikt nie ma żadnych zniżek, ulg czy przywilejów. Albo mamy sprawiedliwość i wszystkie instytucje - w tym firmy, płacą takie same wysokie/niskie podatki, albo mamy Dzieciokrację Mrklera w której Twoi koledzy płacą mało w Ci straci chłopcy co wam kiedyś wykopali piłkę za boisko, na dach jakieś budynku, płacą takie podatki że srają z bólu co pięć minut.

sezamkowyRozpierdol

2017-03-23, 14:39
Danmaz napisał/a:

No niby tak, ale z 60 lat temu gdy w szkołach przestano kłaść nacisk na religie itp. wzrósł odsetek brzuchatych nastolatek.

Tak to już jest z tym światem, że tak źle i tak niedobrze



Argument jest do dupy, ponieważ dawniej, gdy religia wiodła dominującą rolę w społeczeństwie to 15-16 latki rodziły dzieci starym bogatym szlachcicom ;-)

voidinfinity

2017-03-23, 15:24
Ork.Fajny napisał/a:


OK. To nadal nie jest 100%. Płacą 20% swojej składki. I dobrze. Wszyscy powinniśmy płacić tylko 20% aktualnych podatków.



Pomijasz tylko jeden, taki drobny tyci tyci detal. Ktoś za nich te 80% płaci.

Czyli jest to klasyczna redystrybucja - żeby było śmieszniej nie podyktowana jakimś obiektywnym czynnikiem jak niepełnosprawność.

Czyli to nie jest tak, że normalny człowiek zazdrości, że nie płaci mniejszych podatków i chce czarownikom dowalić takie same podatki - tylko czarownik ma korzyści kosztem reszty. Zupełnie niezasadne zresztą. Majątek mają, nieruchomości mają, przyjmują nieopodatkowane datki i mogą prowadzić działalność itd. itp. No ale jeszcze k***a mało.

j***ć socjalizm z karakanem na czele.

Ork.Fajny

2017-03-23, 16:13
voidinfinity, kończę "dyskusję" z Tobą... W swoim poście rzuciłem zgryźliwym komenatrzem że wolę kler od świra z sieci. No to mnie wciągnąłeś w offtopową dyskusję o składkach ZUSowskich i tego czy są redystrybucją . Teraz kiedy się z tym zgodziłem, to znowu próbujesz żałośnie zmienić temat na kolejny offtop, rzucając hasłem że jest im za mało, sugerując jakoby zgłaszali albo lobbowali jakieś projekty ustaw mające na celu zwiększyć ich dochody z budżetu państwa. Nie interesuje mnie taka forma kłócenia się, bo dyskusją tego nazwać się nie da.
Poćwicz spójność swoich wypowiedzi albo wyrzucaj od razu z siebie wszystkie swoje zarzuty, bo w taki sposób to możesz dołączyć do niekończącej się wojenki PiSowo-PełOwej polegającej za łapanie się za słówka i inne takie techniki.

sezamkowyRozpie**ol napisał/a:

Argument jest do dupy, ponieważ dawniej, gdy religia wiodła dominującą rolę w społeczeństwie to 15-16 latki rodziły dzieci starym bogatym szlachcicom ;-)


Właściwie to Twój argument jest także z dupy bo we wszystkich cywilizacjach, także tych w których nie było żadnych Abrahamowych religii, dawniej młode kobiety(dziś dziewczynki) rodziły swoje pierwsze dzieci. A małżeństwa dziewczyn z starymi facetami to była reguła tylko w ramach rodzin królewskich i bogatszej szlachty a nie coś co miało miejsce pośród o wiele szerszej grupy wyznawców - mieszczan, chłopów czy innych warstw/grup społecznych.

mrkler

2017-03-23, 17:12
Ork.Fajny napisał/a:



Albo mamy sprawiedliwość i wszystkie instytucje - w tym firmy, płacą takie same wysokie/niskie podatki, albo mamy Dzieciokrację Mrklera w której Twoi koledzy płacą mało w Ci straci chłopcy co wam kiedyś wykopali piłkę za boisko, na dach jakieś budynku, płacą takie podatki że srają z bólu co pięć minut.

Gdzie ja napisałem że mają płacić więcej? Napisałem że mają płacić tyle samo co każda inna instytucja, i podkreśliłem to kilka razy. A Ty zawzięcie walczysz z czymś co sobie sam ubzdurałeś.

Ork.Fajny

2017-03-23, 17:40
mrkler napisał/a:

Gdzie ja napisałem że mają płacić więcej? Napisałem że mają płacić tyle samo co każda inna instytucja, i podkreśliłem to kilka razy. A Ty zawzięcie walczysz z czymś co sobie sam ubzdurałeś.


Jeśli teraz według Ciebie płacą mniej, no to chyba logiczne że jest że ustawienie im stawki tak jak reszcie organizacji np. firmom, spowoduje że będą płacić WIĘCEJ. No nie...?

mrkler

2017-03-23, 18:08
Ork.Fajny napisał/a:


Jeśli teraz według Ciebie płacą mniej, no to chyba logiczne że jest że ustawienie im stawki tak jak reszcie organizacji np. firmom, spowoduje że będą płacić WIĘCEJ. No nie...?

Właśnie chodzi o to że nie płacą wcale podatku od wykonanej usługi. I nie wyjeżdżaj znowu z mediami bo to płaci każdy.
I nie czaję już o co Ci chodzi bo raz piszesz
Cytat:

Albo mamy sprawiedliwość i wszystkie instytucje - w tym firmy, płacą takie same wysokie/niskie podatki

żeby zaraz napisać że
Cytat:

spowoduje że będą płacić WIĘCEJ