18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

II Wojna Światowa - fotografie

marian39 • 2014-02-03, 23:30
Z racji tego że interesuje się historią natknąłem się na ciekawą stronę z mega dużą ilością zdjęć na temat II WW. Tak więc bez owijania w bawełnę.


Więzień obozu koncentracyjnego trzyma na muszce jednego ze strażników.


Zastrzelony Niemiec 1944r


Znane chyba wszystkim zdjęcie, żołnierzy US Army w barce desantowej na jedną z plaż Normadii w 1944r


7 Dywizja SS Glebrigs podczas ostrzału.

Będzie zainteresowanie to pojawi się więcej.

Standardowo reszta w komentarzach.

marian39

2014-02-04, 10:39
@legenyes11 nie spinaj się tak, to że ktoś zrobił temat z chęcią podzielenia się tym czym się interesuje nie znaczy że żebrze o piwa. Druga sprawa nie siedzę przy kompie 24h więc nie jestem w stanie od razu odpisywać na posty. A stronke macie tutaj http://www.ww2incolor.com/

SaikoNo

2014-02-04, 10:53
daj link do tej strony

Polnischefuhrer

2014-02-04, 15:57
Widać że Rosyjskim partyzantom to wisi :lol:

ohboi

2014-02-04, 16:46
nagle jak WoT wyszedl to każdy jest znawcą czołgów.

skorupson25

2014-02-04, 17:54
Strzał ostrzegawczy w tył głowy :jezdziec:


samaelpl

2014-02-04, 20:19
grey_warden napisał/a:

@samaelpl
Nie wszystko, co ma "gąsienice i armatę" jest czołgiem. Sturmgeschütz III (bo chyba ta wersja jest na zdjęciu) akurat jest pancernym działem samobieżnym, chociaż często ta konstrukcja nazywana była niszczycielem czołgów, głównie przez zastosowanie Stug'a przez Niemców w tym charakterze.



Gdzie ja napisałem, ze to czołg?
Stug był konstruowany jako działo pancerne do wspierania piechoty. Dopiero na koniec wojny zaczęto stosować go do niszczenia czołgów, gdyż zastępowano nim droższe konstrukcyjnie czołgi w jednostkach. Dziękuję, dobranoc. ;)

JarsonLarson

2014-02-04, 21:35
Po pułapie tego komentarza widac,że nie tylko fizycznie jesteś chudy...A i miejscowośc z której żeś przylazł też wiele wyjaśnia.
Odką pamiętam wielcy wy wszyscy nastoletni znawcy dziejów,w Polsce używa się nazw polskich...patriotyzm,zresztą każdy taki mądry przed klawiaturą.

Ti...........ch

2014-02-04, 22:42
samaelpl napisał/a:



Gdzie ja napisałem, ze to czołg?
Stug był konstruowany jako działo pancerne do wspierania piechoty. Dopiero na koniec wojny zaczęto stosować go do niszczenia czołgów, gdyż zastępowano nim droższe konstrukcyjnie czołgi w jednostkach. Dziękuję, dobranoc. ;)



Akurat do niszczenia czołgów to były Hetzery, Jagdpanzer IV, Jagdpanter (zresztą jak przedrostek Jagd wskazuje były one formowane w jednostki niszczycieli czołgów). Nashorn, Ferdinand(Elefant) i Jagdtiger to był margines i klapa. O Panzerjaegerze I i Marderach I, II i III nie wspominam, bo nie ma po co.

StuG (nie Stug) III był działem pancernym do wspierania piechoty czyli działem szturmowym jak sama jego nazwa wskazuje - Sturmgeschutz III. Działami takimi były jeszcze StuG IV na podwoziu Pz.Kpfw IV, StuH 42 (Sturmhaubitze - haubica szturmowa), Sturmpanzer IV (podwozie Pz.Kpfw IV z haubicą 150 mm i jeszcze Sturmtiger z wyrzutnią rakietowo-moździeżową 380 mm.

To, że z braku innego sprzetu StuG III i IV występowały w roli niszczycieli czołgów nie oznacza że nimi były i sie do tej roli nadawały.

rew123321

2014-02-05, 00:11
Ja wrzucę jeszcze jeden