18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

II Wojna Światowa - fotografie

marian39 • 2014-02-03, 23:30
Z racji tego że interesuje się historią natknąłem się na ciekawą stronę z mega dużą ilością zdjęć na temat II WW. Tak więc bez owijania w bawełnę.


Więzień obozu koncentracyjnego trzyma na muszce jednego ze strażników.


Zastrzelony Niemiec 1944r


Znane chyba wszystkim zdjęcie, żołnierzy US Army w barce desantowej na jedną z plaż Normadii w 1944r


7 Dywizja SS Glebrigs podczas ostrzału.

Będzie zainteresowanie to pojawi się więcej.

Standardowo reszta w komentarzach.

Catacombe

2014-02-04, 01:12
JarsonLarson napisał/a:

Co to jest "panie historyku" II WW??Ja znam wyłącznie II Wojnę Światową-nie przypominam sobie,a może World War Z..?



II World War k***a, jak już musisz być taki upierdliwy.

tronez

2014-02-04, 01:17
Za takie zdjęcia - piwo :)
A teraz dodaj tego więcej.

Marshal

2014-02-04, 01:28
Stug III to nie czolg a niszczyciel czolgow
a na zdjeciu "bitwa pod anzio" to wyglada jak Ferdynand

Natej

2014-02-04, 01:34
Bernan napisał/a:

Ten twój "Panzer Kampf Wagen 4" to nie przypadkiem pzkpfw 6 Tygrys?


To jest na pewno PzKpfw. IV, prawdopodobnie wersja H.

chudy179

2014-02-04, 01:57
JarsonLarson napisał/a:

Co to jest "panie historyku" II WW??Ja znam wyłącznie II Wojnę Światową-nie przypominam sobie,a może World War Z..?


Ja zrozumiałem o jaką wojnę chodzi, reszta chyba też. Temat ciekawy. Moje pytanie brzmi: na h*j się przypie**alasz mendo j***na? Jak się nudzi to pokrzycz na rząd rudego, że zaj***ł kasę na emerytury.

Usama

2014-02-04, 02:03
Stug to nie czołg, to niszczyciel czołgów :)

gtsphinx

2014-02-04, 02:12
Piwko za temat. Zdjęcia dobre w ch*j... tak się tylko przyglądam i zastanawiam, co tam robił captain jack?



samaelpl

2014-02-04, 02:43
Marshal napisał/a:

Stug III to nie czolg a niszczyciel czolgow
a na zdjeciu "bitwa pod anzio" to wyglada jak Ferdynand



Usama napisał/a:

Stug to nie czołg, to niszczyciel czołgów :)



Sami k***a jesteście takie niszczyciele. Za dużo world of tanks chyba.

Jeadong

2014-02-04, 04:02
Co to za stronka ?

mare30ks

2014-02-04, 04:52
wlasnie, podaj adres stronki

Ti...........ch

2014-02-04, 06:29
Cytat:

Stug to nie czołg, to niszczyciel czołgów



StuG III to ani czołg, ani niszczyciel czołgów tylko działo szurmowe, a jego załoga była w oddziałach artylerii. Nie czerp wiedzy z WoT.

Cytat:

a na zdjeciu "bitwa pod anzio" to wyglada jak Ferdynand



We włoszech nie było juz ferdynandów tylko nazywały sie Elefant

edge

2014-02-04, 07:49
Wiedziałem, że zaraz przyjdą pomidory z wota i zaczną pie**olić swoje wykłady o StuG'u. :facepalm:

Autorze tematu dawaj więcej.

grey_warden

2014-02-04, 07:55
@samaelpl
Nie wszystko, co ma "gąsienice i armatę" jest czołgiem. Sturmgeschütz III (bo chyba ta wersja jest na zdjęciu) akurat jest pancernym działem samobieżnym, chociaż często ta konstrukcja nazywana była niszczycielem czołgów, głównie przez zastosowanie Stug'a przez Niemców w tym charakterze.

legenyes11

2014-02-04, 09:16
podaj tą j***ną strone egoisto !!! dodaje jakies zdjęcia po to zeby dostac kilka piw a strony nie chce podać. Dla mnie matoł

panzer_IVh

2014-02-04, 10:15
jako ciekawostkę o stug'ach (ogólnie o całej serii) podam, iż niemcy nigdy nie wycofywali z frontu wszystkich pojazdów stug naraz (np do napraw). Nawet gdyby zastąpili je czymś innym, niemiecka piechota była tak zadowolona ze wsparcia tych pojazdów, że zabranie z ich linii powodowało, bardzo duży spadek morale i częste przypadki dezercji.

Nie podam źródła, bo gdzieś o tym przeczytałem daaawno temu (chyba w książce "widziałem jak umierają" napisanej przez jakiegoś żołnierza WH)