18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Idiota z Norwegii, Ducato vs Audi

ballandars • 2014-07-21, 22:14
Material wlasny, akcja od 2:20 sek.

pietraas

2014-07-22, 11:02
Wystarczyło poczekać na światła, albo na jakiś korek, takie nagranie chętnie bym zobaczył ;)

BKKWK

2014-07-22, 11:22
Też miałem z podobnym do czynienia. Wracałem z Zakopanego z dziewczyną z załadowanym bagażnikiem. Mój Focus nie ma zbyt dużo mocy, ale w zakrętach radzi sobie świetnie, a to jest dla mnie ważniejsze. Teren górzysty, więc zakrętów mnóstwo i chciałoby się przycisnąć, jednak utknąłem za typkiem w RAV4, który wlókł się niemiłosiernie. W końcu pojawiła się prosta, na której mogłem go wyprzedzić, jednak gdy tylko facet zobaczył mój kierunkowskaz w lusterku, przypomniał sobie o pedale gazu. Oczywiście nie dałem rady go wyprzedzić, a na dodatek zostałem poczęstowany gestem "bardzo mi przykro, że ci się nie udało". Na szczęście droga zrobiła się dwupasmowa kilka kilometrów dalej i po dwóch zakrętach nie było go już widać w moich lusterkach, ale debil mnie wk***ił i stworzył niebezpieczną sytuację.

Dla wszystkich niepoinformowanych!!! Polskie prawo wyraźnie mówi, że samochód wyprzedzany NIE MOŻE zwiększać prędkości, gdy inny samochód go wyprzedza.

kurio

2014-07-22, 11:36
Jak mnie taki debil ma denerwowac przed kilkanascie kilometrow to sie wole zatrzymac, nogi rozprostowac i juz bez stresu jechac sobie dalej.

mk61

2014-07-22, 12:13
leewang napisał/a:

Jak jest 50/90/130 km/h to każdy tyle jedzie, ewentualnie +/- 5km/h.


Nigdy nie byłeś w Norwegii, więc po co próbujesz się wymądrzać? :) Oczywiście, że tam też przekraczają prędkość, tyle, że tam wiedzą gdzie i kiedy.

Nasłuchali się pie**olenia, że wszędzie indziej jest klasa i porządek, a w Polsce dzicz. I dalej pie**olą tak samo nie mając nawet pojęcia, jak jest naprawdę.

olex

2014-07-22, 14:32
raczej nie rodak, bo by zapie**alał, moim zdaniem leciał tym audi j***ny ciapak do rodzinki naszej rodaczki która r*cha i pewnie bachory juz w drodze albo na tylnim fotelu pół ciapaki wk***iony i jakoś musiał ulzyc, normalny norweg (biały) nie ma w sobie nic a nic z zawiści, zazdrości, cebulactwa, widząc ze trzymasz mu sie na dupsku, wrzuci kierunek, zwolni bardzo żebyś go wyprzedził. dwa w norce na autostradzie masz 100 km/h ograniczenie, wiekszosc przestrzega bo za przekroczenie o 40 km/h zabiera ci psiarnia prawko a co do stylu jazdy to zdarząją sie p*zdy najczesciej babska, ale wiekszosc wyobrazni na drodze może uczyć Polaków zapie**alających jak sie tylko da, dusząc te diesle ile tylko wlezie, poźniej wielce zadowoleni bo 5 min czasu urwali

Siernik

2014-07-22, 17:35
O, moje Sławno takie piękne :D
DK nr 6 tam takie rzeczy są na porządku dziennym. Każdy jeździ jak chce. Jedni jeżdżą 70km/h i ciągną za sobą 1km korka, drudzy wyprzedzają widząc z naprzeciwka samochód, tiry jadą środkiem 90km/h ciągnąc za sobą 500km korka.

Johanes

2014-07-22, 18:17
Ależ się wk***iłem jak to oglądałem, nienawidzę takiego je***go cebulactwa.

Zgłoś i wyślij ten filmik to po prostu na Policję. Zwiększanie prędkości podczas bycia wyprzedzanym to wykroczenie i 350zł.

Art. 24 Kodeksu Drogowego
6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości. Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo i - w razie potrzeby - zatrzymać się w celu ułatwienia wyprzedzania.


I odpowiednio przepis w taryfikatorze 2014 rok:
Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym: 350 zł
+
Hamowanie w sposób powodujący zagrożenie bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienie: od 100 do 300 zł


To, że gość ma norweskie blachy, to nic nie znaczy, bo jechał w Polsce, po polskiej drodze i tu będzie karany za wykroczenie.

Więc do dzieła! ;)

wzl00

2014-07-22, 19:38
A nikt tu nie pomyślał ze to może najpierw ten co nagrywa podk***ił tego z audicy ? Sam jeżdżę na obcych blachach i wiem ze jak tylko my Polacy zobaczymy obce blachy to już musimy pokazać co to nie my. Brakłoby mi palców żeby policzyć wszystkie sytuacje gdzie albo mi wjeżdżali na pol pasa jak wyprzedzałem w Pl albo siadali na dupie i nie potrafili wyprzedzić... I znając życie tu tez tak było i gościu z audicy za kare go blokował. dziękuje dobranoc

alienloss

2014-07-22, 20:51
na zwezeniu wysepki trzeba bylo wlaczyc awaryjne, zatrzymac samochod i wjebac idiocie. przyspieszajac stwarzal zagrożenie imbecyl jeden.

a12b

2014-07-22, 21:30
W Skandynawii jest coś takiego, że mając tablicę możesz zlokalizować kierowcę, a i często pokazuje przebieg itp. (przydaje się jak chcesz kupić przykładowo Saaba na szwedzkich tablicach a goście dają przebieg 140k wpisujesz w necie a tu pokazuje 240k). Kierowcą audi jest Polak więcej szczegółów to wpiszcie sobie tutaj nr rejestracyjny http://w2.brreg.no/motorvogn/


P.S: w gratisie stronka do sprawdzania szwedzkich nr https://fordonsfraga.transportstyrelsen.se/fragapaannatfordon.aspx

ballandars

2014-07-22, 21:41
wzl00 napisał/a:

A nikt tu nie pomyślał ze to może najpierw ten co nagrywa podk***ił tego z audicy ? Sam jeżdżę na obcych blachach i wiem ze jak tylko my Polacy zobaczymy obce blachy to już musimy pokazać co to nie my. Brakłoby mi palców żeby policzyć wszystkie sytuacje gdzie albo mi wjeżdżali na pol pasa jak wyprzedzałem w Pl albo siadali na dupie i nie potrafili wyprzedzić... I znając życie tu tez tak było i gościu z audicy za kare go blokował. dziękuje dobranoc


Po pierwsze proponuje obejzec w Y T tam zlozylem "zeznania".
Po drugie mieszkam i pracuje w Hamburgu, wiec co za tym idzie mam blachy HH i tu Twoja teoria upada, ale dziekuje za komentarz,
sprawy trzeba rozpatrywac z dwuch stron.

enFuegock

2014-07-22, 21:48
Z tego co wiem, podczas wyprzedzania, kierowca, który jest wyprzedzany nie może przyspieszać. Tak przynajmniej jest w kodeksie ruchu drogowego.

SharpSe

2014-07-22, 21:50
Testy stwierdziły że mam zdolności psychopatyczne. Ale bez tego bym goście wywalił z auta o odkręcił ucho. Chyba się nie mylili

blady1178

2014-07-22, 22:46
eustahy88 he he brawo eustachy pierwsze co to odrazu sprawdzilem kto jest wlascicielem auta "sandefjord" tak ajk i ty . i zgodze sie z twa opinia 100proc. buractwo i tyle.

paniczmateusz

2014-07-23, 02:23
Większość komentarzy przeciwko kierowcy Audi, faktycznie nie powinien przyspieszać jeśli jest wyprzedzany- ewidentne chamstwo można powiedzieć
jednak z drugiej strony spójrzcie na jego sytuację, nie spieszy mu się ponieważ jedzie zgodnie z przepisami :D nagle jakiś dostawczak "siada mu na dupie" i jedzie tak parę dobrych kilometrów dojeżdżając i pokazując się w lewym lusterku jak to bardzo mu się spieszy..
Ten kto jeździ w trasie (w mieście też da się to zaobserwować) wie jak irytująca jest taka sytuacja i jednocześnie niebezpieczna ponieważ w przypadku awaryjnego hamowania kierowcy Audi, Ducato wątpię żeby wyhamowało nie robiąc mu z dupy wersji hatchback..
Wkurzył się i go blokował, i jeden i drugi nie jest bez winy
Tyle w temacie. No chyba że się mylę?

Aha zapomniałem dopisać, że manewr wyprzedzania też profi, kierowca z naprzeciwka wcale nie musiał zjechać do prawej krawędzi, dobrze że miał gdzie..