18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

J4skier

2014-01-18, 21:16
Z tym klonowaniem to skojarzyło mi się opowiadanie o naukowcu który probował uzzyskać DNA cech wspólnych dla nadŻyda. Coś, że przymierze z Bogiem było zapisane w genach i cechy te pozwalają im 'stać za wszystkim'.

Tassadar

2014-01-18, 22:23
Jaskier, nie obrażaj mnie. Pijesz nie pisz

kajtol

2014-01-18, 22:55
marizek napisał/a:

Klonowanie jest już znane od dawna, nawet są udane próby na zwierzętach. Problem polega na tym, że zakazane jest klonowanie ludzi, a z drugiej strony po takim okresie czasu wszelkie ślady DNA zanikły. To co widzimy to pozostałości skrzepu krwi czyli trombocyty, które nie zawierają materiału genetycznego.



Kurde i takie gówno na głównej.

Z krwi obwodowej uzyskuje się materiał genetyczny, bo są tam leukocyty. Z jądrem. A jak we krwi to i w skrzepach też są.

Z klonowaniem problem jest inny. Ogólnie polega ono na wszczepianiu jądra komórkowego ze wszystkimi genami do cytoplazmy innej komórki, wcześniej pozbawionej swojego jądra. Taka komórka się rozmnaża i powstaje osobnik. Ekspresja genów zachodzi na takim poziomie, jakby była w pierwotnej komórce i jest sraka, organizmy szybciej się starzeją (np. słynna Dolly).

Inaczej mówiąc, to jest tak, jakbyśmy wsadzili w głowę noworodka umysł 60-ciolatka. Nie będzie biegał, uczył się jeździć na rowerze i ćwiczył ciała, bo myśli, że już to umie, ale prawda jest inna 8-)

Werewolv

2014-01-19, 10:42
Czy mi się wydaje czy wy tu dyskutujecie o klonowaniu Bogów?

kemcia

2014-01-19, 11:33
@Up
Nie. o klonowaniu świrów. (nie, nie chodzi mi o Bongmana)

koolowsky

2014-01-20, 06:13
sory ale komentarz który dostał najwiecej browarów jest ch*ja warty.