18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

mat46rossi

2011-06-10, 12:01
Sam masz ciemny wiek, baranie. Za czasów średniowiecza dokonano wiele istotnych odkryć między innymi, algebre, zasade równowagi dźwigni, zjawisko magnetyzmu. Wynaleziono druk, kompas magnetyczny i przede wszystkim destylacje alkoholu. A ten stoi sobie tutaj i mówi, że to wieki ciemne i wszyscy mu potakują.

koopa

2011-06-10, 12:19
Najważniejsza data 1410 czyli 1 kilogram cukru 4 litry wody i 10 deko drożdży bimber jak marzenie.

shavo

2011-06-10, 12:21
@mat46rossi, o ja pie**ole, toś doj***ł. Tak się mówi na ten okres historyczny z uwagi na to, że w tamtych czasach kler wyjątkowo narobił ludziom gówno z mózgów. Odkrywcy byli ale część z nich kończyła na stosie. ch*j z tym, że coś tam wynaleźli, skoro mogli dużo więcej ale kościoł zabraniał takich praktyk. Przykład: Kopernik. Wiem, że on działał tuż po zakończeniu średniowiecza ale to tylko dobitniej pokazuje jaką ciemną masą byli wtedy ludzie. Swoją drogę w niektórych zakątkach naszego pięknego kraju dziś jest niewiele lepiej :D .

oluh1

2011-06-10, 12:34
ku*as w lokach pomylil sie tylko raz ...
Łeb j***ny

paczek1262

2011-06-10, 12:45
Tych dwóch w okularach odpie**oliło się na kolorowo, śmieją się z byle gówna, a mają problem z podaniem daty chrztu Polski. j***ne tłumoki dla których ważne są kolorowe okulary i zj***na fryzura

MichasQ

2011-06-10, 12:57
Dla kumatego, w którym roku, dla idiotów, w którym wieku...

silentman1

2011-06-10, 13:10
"-Dlaczego oni robili te krucjaty?
-No nie wiem, na spacer może chcieli pójść!?"

Padłem

Fef

2011-06-10, 13:11
Zakochałem się w tej zielonej blondynie.

Osełedec

2011-06-10, 13:25
Żałośnie łatwe pytania... I takie same odpowiedzi.

Mlodymm

2011-06-10, 13:45
Jestem zatrwożony wiedzą tych ludzi... Nie wiedzieć tak podstawowych rzeczy, wstyd i hańba. Szacun dla chłopaka w lokach. [;
A co do wieków ciemnych... To jest okres gdzieś od końca V do X wieku ze względu na niewielką ilość żródeł pisanych z tamtego okresu, podobną sytuację mamy również w starożytności, od upadku kultury mykeńskiej do czasów epoki archaicznej.

mat46rossi

2011-06-10, 14:26
@shavo według moich informacji wynika, że tylko w Polsce jest to nazywane wiekiem ciemnym, właśnie dlatego, że kler miał taką władzę. Dobrze, że to ukrócili bo jestem zdecydowanym przeciwnikiem kleru, jednak nazywanie tego wiekami ciemnymi, gdzie ludzie wbrew obiegowej opini osiągnęli wiele i sprawdź sobie dokładnie ile, bo tego jest nie mało. Nie był to postęp szybki, jednak chyba wszyscy wiedzą, że tym szybszy postęp im więcej odkryć było wcześniej co widać w naszych czasach lub widać to na przykładzie ile zajeło czasu od odkrycia ognia do wynalezienia koła. Więc opowiadanie o wiekach ciemnych w myśl komunistycznej propagandy nie jest prawdą.

Karol Strasburger

2011-06-10, 14:42
Martwi mnie stan wiedzy Polaków.

To może anegdotkę:
Dlaczego Robin Hood?
Bo Jean Michel Jarre.

zipex

2011-06-10, 15:14
Boże te wieloryby...

BongMan

2011-06-10, 15:18
Wiedza historyczna przydaje się tylko w krzyżówkach i teleturniejach. Pozapamiętywałem ze szkoły dość sporo, mogę na przykład wymienić z 10 pierwszych królów Polski, wiem jakie straty poniósł Napoleon w bitwie pod Waterloo, wiem jak nazywał się statek, którym przypłynęli pierwsi koloniści do Ameryki, itd. Jest tylko jeden problem - po ch*j mi to i po ch*j musiałem marnować na tą j***ną historię godzinę tygodniowo przez 10 lat?!