18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Historia Polski bez kompleksów

Dh...........ug • 2012-12-30, 23:35
Film przedstawiający opinie i cytaty polskich i zagranicznych pisarzy i historyków na temat historycznej Polski.

Jeśli Cię zaciekawiło, to na YT jest druga część. Wystarczy wpisać tą samą nazwę.

Pater patriae

2012-12-31, 00:10
Wszystko fajnie, ale wolałbym żyć w potężnym i bogatym państwie, słuchając jakimi to byliśmy tyranami dla innych narodów, niż w tym popychadle jakim jest teraz Polska, gdzie taki Gross, czy Steinbach mogą sobie mówić co im się żywnie podoba, szkalując ciągle Polskę, przedstawiać ją jako antysemicki kraj który kolaborował z Niemcami, czy to zabijał niewinnych Niemców...

Koniec Świata

2012-12-31, 00:17
Peter, ty się tam przejmujesz jakimiś idiotami, którzy mają gówno do powiedzenia. Zawsze się znajdą tacy co będą mieli oryginalne poglądy. Przecież ty też tak jak Gross i Steinbach masz jakieś tam swoje skrajne fantazje. Niewiele się od nich różnisz właściwie.

Pater patriae

2012-12-31, 00:24
Koniec Świata, a życzę Ci żebyś w 2013 roku zdał w końcu te gimnazjum i znalazł sobie jakąś dziewczynę, może będziesz miał wtedy mniej czasu na pajacowanie w internecie. :idzwch*j:

emka01

2012-12-31, 00:49
Poproszę o nazwę wykonawców i tytuł utworu .Obiecałam sobie nie komentować bo nie wiem czy mam takie prawo ...od czterech lat mieszkam na tkz. emigracji ale mimo wszystko tak jak każdy tutaj uwielbiam swój kraj ,tęsknię i chcę wrócić .Przykro mi mówić ,że nie wrócę bo nie mam do czego .Niestety pozwalamy ...tak MY POLACY pozwalamy niszczyc to co kochamy najbardziej ,broniliśmy się przez wieki a teraz kiedy nadszedł czas żeby znowu się zjednoczyć nie mamy odwagi łatwiej wyjechać i żyć godnie niż walczyć o swoje tam gdzie nasze miejsce :(

Dh...........ug

2012-12-31, 00:54
@emka01
Utwór to Cena Idei zespołu Honor. ;-)

Koniec Świata

2012-12-31, 00:55
@Pater patriae

Dzięki za życzenia. Życzę tobie tego samego, oraz ogarnięcia się i zaprzestania fantazjowania.

:idzwch*j:

emka01

2012-12-31, 01:02
@DhuDraug Dziękuję

kuba74m

2012-12-31, 07:36
Mimo tego że sam czasami narzekam na Polskę to jestem dumny z tego że jestem Polakiem.

Ork.Fajny

2012-12-31, 09:21
Koniec Świata, fantazjowanie będzie mu wypominał ktoś kto uważa Watykan za demona finansjery i szarą eminencję światowej sceny politycznej...?

skandal89

2012-12-31, 12:27
ja jestem dumny, ze żyję w tym kraju, byłem za granicą (szwecja) podobało mi się, fajnie itp, ale mieszkam i będę mieszkał tutaj, tutaj się kształcę tutaj będę pracował i żył bo ktoś tu musi zostać i pracować na lepsze jutro a nie tylko sp***alać, mam nadzieję, że są ludzie z podobnymi poglądami, bo to nasze pokolenie będzie miało coś do powiedzenia w przyszłości.

j-t-t-s

2012-12-31, 18:16
Skandal89 w pełni Cie popieram.
W stanach, Anglii, Norwegii czy Rosji zawsze byłam kimś obcym. Mimo że często miałam pod ręką pracę, mieszkanie, znajomych. Nadal jednak to nie było to samo. Serce zawsze rosło na nawet najgłupsze wieści o Polsce, albo zwyczajną prasową wzmiankę. A wszelkie polskie ś, ć, ź, sz, cz... wywoływały uśmiech na twarzy, nawet jeżeli wymawiane blaszaną angielszczyzną.

Nie chce jednak łączyć swojej decyzji z tymi pompatycznymi tekstami które pokazywali w filmiku powyżej. Warto spojrzeć szerzej na Mickiewicza, Słowackiego, Gombrowicza, Wyspiańskiego, Witkiewicza, Miłosza... Ci ludzie też z emigracji pisali o Polsce i Polakach. Oczywiście narodowcom ich słowa nie są w smak, bo często gorzkie i nieprzyjemne. Nadal jednak prawdziwe, trafne i przede wszystkim głębsze.

Przyjemnie czytać o polskim honorze, o polskich moralnych zwycięstwach, ale do kur... nędzy, czasami wydaje mi się, że rację miał bohater popularnego filmu mówiąc "W tym kraju nawet podrapać się po dupie, to sprawa honoru".

Pater patriae

2013-01-01, 15:14
Cytat:

Obiecałam sobie nie komentować bo nie wiem czy mam takie prawo ...od czterech lat mieszkam na tkz. emigracji ale mimo wszystko tak jak każdy tutaj uwielbiam swój kraj ,tęsknię i chcę wrócić .Przykro mi mówić ,że nie wrócę bo nie mam do czego .



Oczywiście, że masz prawo, to nie Twoja wina, że we własnym państwie nie możesz znaleźć dobrze płatnej pracy, bo większość Twoich zarobków ono zabiera, żeby je zmarnować, albo rozdać nierobom.

Mi się wydaję, że tak za kilka, kilkanaście lat większość Polaków wróci do kraju, a to dlatego, że będą się bali o życie własne i rodziny, gdy muzułmanie podniosą głowy i zaczną przejmować Anglię, Francję, Szwecję, Norwegię, Holandię, czy Niemcy. Wrócą do naszego biednego kraju, gdzie rządzą "krwiożercze" katole, bo lepiej mieć swoich "radykałów" uzbrojonych w berety i laski, niż obcych wyposażonych w AK i C4.

castagir

2013-01-01, 23:01
Piekne! Aż łza w oku się kręci

Naziolek

2013-01-01, 23:04
Jak ktoś włącza takie filmy by się dowartościować jako Polak, to już są kompleksy, nie uważam, że Polacy są jakimiś mutantami, by byli czymś zupełnie różnym od innych ludzi, wszelkie przywary są determinowane przez historię i tyle.
Jak ktoś uważa, że politycy wychodzą z morza, czy spadają z nieba, to spoko, ale czasem zanim zacznie się szukać przyczyn porażki naokoło, może warto zacząć od siebie.