18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Historia Polski bez kompleksów

Dh...........ug • 2012-12-30, 23:35
Film przedstawiający opinie i cytaty polskich i zagranicznych pisarzy i historyków na temat historycznej Polski.

Jeśli Cię zaciekawiło, to na YT jest druga część. Wystarczy wpisać tą samą nazwę.

fifi

2013-01-01, 23:07
k***a, wszyscy macie racje :roll:

ramzes12

2013-01-01, 23:31
Historia nas rozliczy za to co zrobimy, co robiliśmy i co będziemy robić dla kraju. Może to brzmi śmiesznie, ale ciekawe co za parędziesiąt lat będą myśleć ludzie o nas, o tym co robimy teraz. Wszyscy niby wiedzą, że politycy nas okradają, sprzedają, rujnują nasz kraj. Wg mnie brakuje iskry, która by podpaliła ląd bomby, którą jest Polskie społeczeństwo.

Darksaider

2013-01-01, 23:36
Wiele padło mądrych słów, wiele krzepiących, nie winniśmy mieć kompleksów względem naszej ojczyzny, więc dlaczego pozwalamy na jej destrukcję?

BDrummer

2013-01-02, 00:11
niełapie Honor z nowym wokalistą ? :/

anonymousm

2013-01-02, 00:21
Pater patriae napisał/a:

Wszystko fajnie, ale wolałbym żyć w potężnym i bogatym państwie, słuchając jakimi to byliśmy tyranami dla innych narodów, niż w tym popychadle jakim jest teraz Polska, gdzie taki Gross, czy Steinbach mogą sobie mówić co im się żywnie podoba, szkalując ciągle Polskę, przedstawiać ją jako antysemicki kraj który kolaborował z Niemcami, czy to zabijał niewinnych Niemców...



A ja się cieszę, że żyję w kraju, w którym można wyrazić nawet tak idiotyczny pogląd, jaki imputujesz Grossowi czy Steinbach, a ty możesz go sobie swobodnie ocenić.

Poza tym te wszystkie cytaty z filmu odnoszą się tylko do historii wojskowości i niemal wyłącznie do walki z Turcją. Naprawdę mieliśmy też wspaniałe osiągnięcia na innych polach.
A muzyka i obrazki to obraza dla dziejów polski. ch*jówka!!!
Nie mieliśmy Chopina, Moniuszki czy choćby Niemenia? A z malarzy Michałowskiego? Czy nie można czcić Polski z odrobiną klasy?

robert357

2013-01-02, 00:21
Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Nie podoba mi się to, co się teraz dzieje, ale jeszcze bardziej nie podoba mi się podejście pewnych osobników. Nie trawię podejścia osób, które uważają ojczyznę za rzecz materialną i nie mającą z nimi nic wspólnego. Uważającymi, że są "Polakami" ale Polskę mają w dupie i najlepiej by sp***olili stąd, bo jest źle itd. Więc zamiast dawać siłę roboczą innym krajom, dajcie siłę ojczyźnie, bo ona teraz jej najbardziej, k***a mać, potrzebuje!

krzyś1990

2013-01-02, 01:28
@skandal89 W zupełności cie popieram inni mówią ,że nie są wstanie tu żyć . Pare set lat temu ludzie też tak myśleli ale wzieli się w garść ,a niespier*alali tam gdzie pieniądze i spokój .To ci którzy tu zostają i maja na tyle sił by walczyć każdego dnia bedą krztałtować historie tego kraju.Fortuna kołem się toczy kto wie czy za pare lat to anglik nie będzie szorował ubikacji w waszym domu.Wszyscy bedą wracać ,wtedy się zastanowią gdzie ich dom i czy nadal mogą nazywać się polakami i czy napewno nie jest to tylko pogoń za pieniądzem.O tego typu powinno więcej się rozmawiać , oby więcej takich tematów.

gracii

2013-01-02, 01:53
Za Honor piwko :D

Wypo

2013-01-02, 22:04
dokładnie, piwko za Honor ;D

Ju...........ez

2013-01-02, 22:11
@ DhuDraug
@emka01

cover Honoru - Cena Idei w wykonaniu Jana Petera

emka01

2013-01-04, 00:09
Mi się wydaję, że tak za kilka, kilkanaście lat większość Polaków wróci do kraju, a to dlatego, że będą się bali o życie własne i rodziny, gdy muzułmanie podniosą głowy i zaczną przejmować Anglię, Francję, Szwecję, Norwegię, Holandię, czy Niemcy. Wrócą do naszego biednego kraju, gdzie rządzą "krwiożercze" katole, bo lepiej mieć swoich "radykałów" uzbrojonych w berety i laski, niż obcych wyposażonych w AK i C4. Niestety już się boimy o własne rodziny bo wbrew pozorom muzułmanie już przejęli Anglię.Druga strona medalu jest taka ,że nie każdy z nas jest tutaj dla polepszenia sobie życia są tacy którzy poprostu mogą tu żyć a w swoim własnym kraju nie mieli szans .Prosty i myślę banalny przykład podam ...matka ,która ma dziecko nieuleczalnie chore .W naszym kochanym kraju mlekiem i miodem płynącym musiała żebrać po instytucjach charytatywnych o pieniądze na leczenie dziecka ,których i tak nie dostała .Polityka prorodzinna i socjal w każdym innym kraju UE zapewnił jej to bez konieczności żebrania i niepotrzebnej biurokracji . Cyba dlatego nie warto szufladkować ludzi niektórym poprostu przyszło żyć w gorszym świecie po to żeby ich dzieci miały szanse wogóle na życie .

gracii

2013-01-04, 04:24
Dokładnie to cover Honoru w wykonaniu zespołu Sadko

emka01

2013-01-05, 22:05
Przepraszam pierwsze dwa zdania w moim poprzednim komentarzu to slowa @ Pater patriae miał być cytat ale chyba coś poszło nie tak :(