18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Here Balloon

~zsakuł • 2013-07-23, 23:36
Korea Południowa. Pomysł na oszczędzanie paliwa na dużych parkingach.

ciekawe kiedy znajdzie sie żartowniś ze szpilką

PYTHON

2013-07-24, 16:45
solton021987 napisał/a:

a może by tak wkońcu wprowadzić samochody wykorzystujące wodór... ?
pseudo ekolodzy


a może by tak samochody zasilane na powietrze wprowadzić.... jak jesteś taki mądry to zrób to zamiast pie**olić proekologu

de...........ar

2013-07-24, 16:54
a w północnej nie mają co jeść .. :(

Seiki

2013-07-24, 17:07
PYTHON napisał/a:


a może by tak samochody zasilane na powietrze wprowadzić.... jak jesteś taki mądry to zrób to zamiast pie**olić proekologu



Ktoś tu obeznany w technologii... Silniki na wodór i ch*j go wie co jeszcze powstały, zostały opatentowane, a następnie... sprzedane korporacjom które nie mają żadnego interesu w tym, aby takie projekty wdrażać w życie.

bo...........30

2013-07-24, 17:14
już widzę te wyścigi żółtków do żółtej strzałki :D

silverrose

2013-07-24, 17:45
ch*j z tego jak u nas połowa idiotów nie trafi w balon?

YoogiGoogi

2013-07-24, 17:47
Fiszu92 napisał/a:


wypie**alaj



I tym między innymi właśnie różni się normalny kraj od polaczkowa

P.S. Miłego miesiąca z banem na niepisanie postów, mój właśnie dzisiaj się skończył 8-)

KMD

2013-07-24, 17:52
synek, na dach i miejsca szukaj!

ma...........ok

2013-07-24, 17:56
snik0
Do kolegi nie ma co się przypie**alać. Użył słowa "polaczowa" ale taka jest prawda ;)
Jeśli wielu z was pierwsze co pomyślało o przebijaniu tych balonów, to naprawdę coś musi być nie tak z tym światem. żalicie się, że jest źle, a jak ktoś chce lepiej sami to rozpie**alacie ;)
Dlatego w moim mieście łatwi na bulwarach pływają przybulwarowej rzece, a potem wielki ból dupy, że brak inicjatywy budowania takich miejsc ;)

kroplowa

2013-07-24, 18:02
Nie lepiej by było poustawiać jakieś deski oparte na sprężynie?? Obudowane jakąś watą, żeby samochodów nie porysowało. Ja piedole, geniusze..

Tymb arkus

2013-07-24, 18:02
Jak ktoś chce zobaczyć taki system, tylko elektroniczny, może odwiedzić galerie Gemini w Bielsku-Białej. Przy każdej alejce wyświetlacz ile jest miejsc wolnych w alejce i nad każdym miejscem diody zielone i czerwone, oznaczające wiadomo co. Z tego co patrzyłem nad każdym stanowiskiem jest jakiś czujnik, strzelam że laserowy, ale w sumie to ch*j wie. Podobno droga impreza, ale parkowanie tam to przyjemność.

Odnośnie czekania na samochody na wodór: nie nastąpi to szybko, o ile w ogóle. Problemem jest gęstość energii, czyli ilość energii jaką możemy wyciągnąć z kilograma danego paliwa.
Dla wodoru:
Zakładamy, że trzymamy go w butli o pojemności 50 l pod ciśnieniem 800 bar (w ch*j wysokie). Daje nam to zawrotną ilość 2,14 kg. Wikipedia podaje, że z 1 kg wodoru można uzyskać 143 MJ energii.
Dla benzyny:
W 50 l baku zmieści się nam 36,3 kg benzyny. Z 1 kg dostajemy 46,4 MJ.
Teraz szybkie porównanie:
2,14 * 143 = 306 MJ dla wodoru.
36,3 * 46,4 = 1684 MJ dla benzyny.
Ponad 5 razy więcej niż z tej samej objętości wodoru. Nie mówiąc już o kłopotach z tankowaniem, bo 800 bar to ogromne ciśnienie. Dla porównania w butli z LPG mamy jakieś 6 bar, a CNG 200 bar, co już jest wysokim ciśnieniem, a to i tak 4 raz mniej niż w przypadku butli z wodorem.

DonSalieri

2013-07-24, 18:21
ktoś w korei oglądał Top Gear :P i ciut przerobił ich pomysł!

divi

2013-07-24, 18:29
[quote="snik0"]
Tym sie wlaśnie rózni kraj z rozwiniętą kulturą społeczną od polaczkowa[/quote

Za "polaczkowo" kutach ci w plery!

vonFuchs

2013-07-24, 18:49
A tam wodór, robic silniki dieslowskie, które pojadą na wszystko, co się pali, nawet olej po frytkach. Wprawdzie ekolodzy też by się przypie**olili, że trzeba będzie wyciąć lasy na uprawy, ale można po prostu wysłac wszystkich afroafrykanów w kosmos i znowu podzielic Afrykę między państwa. W końcu Afryka to nie tylko pustynia, ale też i całkiem żyzne ziemie w niektórych częściach.

igorektgk

2013-07-24, 19:41
a co jak na parkingu co drugi będzie miał taki balon??

FreeM

2013-07-24, 21:40
Tymb arkus, racja.
a gdyby produkowac ten wodór na bieżąco?
kiedys dla zabawy zrobilem sucha cele taka jak na jutubie (istna amatorka)
ale udalo mi sie uzyskac HHO (produkty w procesie elektolizy wody)
moja wersja nie zasilila by silnika, ale troche postrzelalismy z tego gazu.

pare nieznacznych modyfikacji i montuje sie takie cudo do auta i juz zaczynamy oszczedzac...