18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Harcerze zatrzymani przez policję

vassili • 2013-12-26, 10:48
Cytat:



Policja zatrzymała kilkunastu harcerzy, którzy roznosili Betlejemskie Światło Pokoju. Odebrała też dzieciom skarbonki, do których zbierały dobrowolne datki.

W dzień Wigilii harcerze roznosili Światełko wśród mieszkańców miasta, przy okazji zorganizowali kwestę na działalność hufca. Zbierane przez nich datki miały być przeznaczone na wyjazdy i inne działania harcerzy. Akcja nie spodobała się jednemu z mieszkańców, który powiadomił policję.

- W ramach interwencji funkcjonariusze zatrzymali kilkanaścioro uczestników harcerskiej akcji - opowiada nam jeden z mieszkańców , którego siostra roznosiła Światełko Betlejemskie. - Wśród nich były małe dzieci uczące się jeszcze w podstawówce. A policjanci potraktowali ich jak zwykłych przestępców. Zgonili je w jedną gromadkę , zabrali im skarbonki, które dzieci własnoręcznie robiły. Moja siostra, która również tam była, bardzo przeżyła całe wydarzenie.

Andrzej Baranowski, rzecznik podlaskiej policji potwierdził, że całe zajście rzeczywiście miało miejsce.Jak opisuje, funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie od jednego z mieszkańców Supraśla, iż na terenie miasta przeprowadzana jest nielegalna zbiórka pieniędzy. Zatrzymali, więc wszystkich uczestników kwesty zarówno tych pełnoletnich, jak i dzieci. Policjanci zarekwirowali ich skarbonki i przesłuchali dorosłych uczestników kwesty. Pieniądze, które zebrali harcerze zostały przeliczone i przekazane prokuraturze jako materiał dowodowy. Jak twierdzi policja, organizatorzy akcji nie mieli pozwolenia na przeprowadzenia kwesty. Teraz prokuratura zdecyduje czy i komu postawić zarzuty związane z nielegalną zbiórką pieniędzy.

- Policja zamiast łapać groźnych przestępców i chuliganów, to straszy małe dzieci, które chciały zrobić coś dobrego dla społeczeństwa - komentuje nasz informator.



Państwo prawa... Podobno uczestnicy kwesty nosili brunatne mundury! Faszyzm nie przejdzie!
źródło

Smutas

2013-12-26, 10:53
Ale te same dzieciaki to w czasie WOŚP ci sami policjanci będą pilnować, mimo że prawo mówi, że nieletni nie moga zbierać pieniędzy w żadnych zbiórkach.

XD...........SQ

2013-12-26, 10:53
Naziści , wszędzie ich pełno ! Za niedługo drogówka będzie karała karetki które będą pędzić do wypadku :)

bloodwar

2013-12-26, 10:53


Konfitura - tradycja podtrzymywana w polskim narodzie już od czasów II WŚ: podpie**alania do SS sąsiadów pomagającym partyzantom albo ukrywającym Żydów, potem kultywowana w czasach PRL poprzez podpie**alanie ludzi z "S" esbekom, po upadku systemu nieprzebrane rzesze konfidentów musiały sobie jakoś zagospodarować czas wolny, a że nie ma za bardzo kogo podpie**alać to przyczepili się do niewinnych harcerzy... Na 36 milionów osób nawet jak prawie wszystkim wszystko się podoba - zawsze musi znaleźć się jeden pieniacz którem coś nie pasuje i podpie**oli to tu to tam. Mój kraj, taki piękny!

rockface123

2013-12-26, 11:02
Mam nadzieje że j***ny polaczek udławił się ością od sk***iałego karpia.

Co...........er

2013-12-26, 11:10
@XDFSQ człowieku przecież już tak jest :D jak fotoradar jebnie karetce zdjęcie to później ordynator musi tłumaczyć gdzie i po co był wyjazd, jak się okaże że zapie**alali do niegroźnego wypadku, np złamania, albo czegoś tam innego to normalnie pogotowie buli mandacik :)

raf-ret

2013-12-26, 11:11
ooo to w czasie kolędy policja będzie miała pełne ręce roboty

GrzesMk4

2013-12-26, 11:28
no to już wiecie gdzie dzwonić jak ksiądz będzie chodził z kolędą i zbierał kase, bo myślę, że zezwolenia nie będzie miał :D

_R...........s_

2013-12-26, 11:41
Polska, mój kraj taki piękny. ch*j z dziećmi, ważne że wyniki są :krejzi:
Co do brunatnych mundurów i faszyzmu, zawsze myślałem że to totalitarne reżimy (w tym faszystowskie) uciekają się do tego typu akcji kontrolowania każdego aspektu życia, ciężko nazywać zatrzymywaniem faszyzmu stosowanie faszystowskich metod. No ale co ja się tam znam.

Darkeduar

2013-12-26, 11:49
No k***a, co to ma być ? Harcerzy ? Nie ma nic lepszego od harcerstwa, a oni i tak dopie**olą nawet najmłodszym... Co za sk***ysyństwo. Najlepiej to niech te dzieciaki do kryminału powsadzają, bo jak teraz zaczęły to za kilka lat będą przeprowadzały takie dobrowolne zbiórki na masową skalę.... Ja pie**ole, żeby być takim pazernym gnojem na kasę to szczyt. Rozpie**olmy ten zj***ny system na atomy ludzie, już czas najwyższy żeby obalić to gówno i przywrócić to Państwo do potęgi z czasów ~~1410...

gabrychchch

2013-12-26, 12:18
paranoja, w Polsce już taki dobrobyt, że żebrać nie wolno, jak do mnie podejdzie żula na mieście i powie "kierowniku 2 zł potrzebuje" to też na pały zadzwonie

slec21

2013-12-26, 12:43
No nieźle, sam byłem w ZHP jakieś 8 lat, ale takiej akcji to nie pamiętam, zawsze szło się ze służbami doagadać w razie czego...

brn91

2013-12-26, 12:51
Ja pie**ole, co to za zwalanie winy na Policję! Ludzie, ogarnijcie się! Policja (władza wykonawcza), jak każda służba mundurowa, działa i musi działać w granicach prawa i przepisów, które ustala rząd (władza ustawodawcza). Jeśli dostali zgłoszenie od jakiegoś poj***nego cwe*a, któremu przeszkadzali harcerze, to nie mieli innego wyboru jak na to zgłoszenie odpowiedzieć i zastosować procedury, które są odgórnie ustalone w każdym wypadku popełnienia przestępstwa bądź wykroczenia (tutaj - nielegalna zbiórka pieniędzy). Policjanci zrobili co musieli, bo nie mieli innego wyboru, taka niewdzięczna praca. Najważniejsze teraz jest to co zrobi mądry Pan Prokurator i Sąd, a tam to jest dopiero burdel i kurewstwo. Najgorsze jest to, jak takie sprawy są przedstawiane w mediach - zawsze jest to wina Policji, mimo, iż po prostu wykonują swoją pracę. Policja nie reaguje - źle. Policja reaguje i robi to wg przepisów prawa - też źle. No k***a! Co to za paranoja ja się pytam?!
A co do konfidenta, który zadzwonił na Policję: murzyński ch*j w dupę wszystkim nadgorliwym ch*jom.
Wesołych Świąt

gabrychchch

2013-12-26, 13:00
bm91 tak się tłumaczyli ormowcy pałujący górników w PRLu, działanie w granicach prawa, jak jakiś pedał z wiejskiej wprowadzi prawo do zakuwania w kajdanki za puszczanie bąków to też będą tego ślepo przestrzegać?

brn91

2013-12-26, 13:03
@gabrychchch
W takim razie nie uważasz, że problem leży w tych którzy tworzą prawo? Tak właściwie sam to napisałeś