18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Harcerze zatrzymani przez policję

vassili • 2013-12-26, 10:48
Cytat:



Policja zatrzymała kilkunastu harcerzy, którzy roznosili Betlejemskie Światło Pokoju. Odebrała też dzieciom skarbonki, do których zbierały dobrowolne datki.

W dzień Wigilii harcerze roznosili Światełko wśród mieszkańców miasta, przy okazji zorganizowali kwestę na działalność hufca. Zbierane przez nich datki miały być przeznaczone na wyjazdy i inne działania harcerzy. Akcja nie spodobała się jednemu z mieszkańców, który powiadomił policję.

- W ramach interwencji funkcjonariusze zatrzymali kilkanaścioro uczestników harcerskiej akcji - opowiada nam jeden z mieszkańców , którego siostra roznosiła Światełko Betlejemskie. - Wśród nich były małe dzieci uczące się jeszcze w podstawówce. A policjanci potraktowali ich jak zwykłych przestępców. Zgonili je w jedną gromadkę , zabrali im skarbonki, które dzieci własnoręcznie robiły. Moja siostra, która również tam była, bardzo przeżyła całe wydarzenie.

Andrzej Baranowski, rzecznik podlaskiej policji potwierdził, że całe zajście rzeczywiście miało miejsce.Jak opisuje, funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie od jednego z mieszkańców Supraśla, iż na terenie miasta przeprowadzana jest nielegalna zbiórka pieniędzy. Zatrzymali, więc wszystkich uczestników kwesty zarówno tych pełnoletnich, jak i dzieci. Policjanci zarekwirowali ich skarbonki i przesłuchali dorosłych uczestników kwesty. Pieniądze, które zebrali harcerze zostały przeliczone i przekazane prokuraturze jako materiał dowodowy. Jak twierdzi policja, organizatorzy akcji nie mieli pozwolenia na przeprowadzenia kwesty. Teraz prokuratura zdecyduje czy i komu postawić zarzuty związane z nielegalną zbiórką pieniędzy.

- Policja zamiast łapać groźnych przestępców i chuliganów, to straszy małe dzieci, które chciały zrobić coś dobrego dla społeczeństwa - komentuje nasz informator.



Państwo prawa... Podobno uczestnicy kwesty nosili brunatne mundury! Faszyzm nie przejdzie!
źródło

gabrychchch

2013-12-26, 13:17
tak właśnie tam leży problem ale ludzie, którzy to prawo wykonują powinni się zastanowić czy nie działają na szkodę społeczeństwa, i czy przypadkiem zamiast zatrzymywać harcerzy nie powinni przejechać się na wiejską w celu odstrzlenia kilku łbów

hellmartin

2013-12-26, 13:18
@brn91 nie, wina leży po obu stronach... policjanci mimo, że muszą wykonywać prawo też mają swój rozum... prawo jest do interpretowania i oni mają chronić społeczeństwo a nie olewać patologie a rozbijać charytatywne zbiórki pieniędzy przez jakąś jedna j***ną konfiturę... której pewnie nikt na osiedlu nie lubi... jakoś jednej osobie się nie podobało a skoro mieli coś w puszkach to znaczy, że większości ludzi to nie przeszkadzało... bez sens kompletny i spychologia na sejm.. przepisy są jakie są a policjanci są od utrzymywania porządku a to ewidentnie się nie łapie... Ja na miejscu harcerzy złożyłbym oficjalną skargę na działalność policji. I zaczął drugą zbiórkę równolegle z podpisami dobrych ludzi, że im nie przeszkadzają.

Ale nie zrobię nic bo to jest internet i mam wyj***ne :D

trabus

2013-12-26, 13:20
Tu już nie ma czego szukać ostani gasi światło!

Jack Daniel's

2013-12-26, 13:35
Akurat przy WOŚPie jest pozwolenie na zbiórkę publiczną, bo z tego co wiem do tego obligują identyfikatory. Co więcej, można zbierać od 16-go roku życia, ale za zgodą rodziców. Więc nie porównujcie WOŚP, do harcerzyków bez zezwolenia, jak nie znacie prawa.

Bradley93

2013-12-26, 13:37
Miałem tez wrzucić ale mnie uprzedziłeś. Nasza kochana policja znowu zatrzymała gang groźnych przestępców i kryminalistów. Najbardziej wk***ia mnie ten donos co na harcerzy poszedł od jakiegoś j***nego w dupe społeczniaka, żeby się sk***ysyn udławił ku*asem w mordzie. j***ny ch*j.

nectovelius

2013-12-26, 13:39
Tak... i teraz sąd ich skaże na kare grzywny w wysokości np 4.000 zł, a zakładając, że udało im się uzbierać 1.000 zł. To będą tylko 3.000 zł w plecy (chyba, że to co uzbierali pójdzie do jakiegoś magazynu dowodów, albo na rzecz państwa przepadek ogłoszą). Także nie pozostaje nic innego harcerzom jak tylko starać się o stosowne pozwolenie (wnosząc odpowiednie opłaty skarbowe) i już zacząć zbierać pieniążki na karę ;) Oby jednak trafili na ludzi dobrych, którzy karę podarują i nie zrobią kłopotów.

satan696

2013-12-26, 13:39
" Jak twierdzi policja, organizatorzy akcji nie mieli pozwolenia na przeprowadzenia kwesty" czyli policja zrobiła co miała. Prawo jest takie samo dla każdego. Organizatorzy zj***li a psiarnia zrobiła co musiała. Jak się nie podoba to polecam pojechać do Rosji/Ukrainy/Białorusi. ch*j w dupe kablowi.

go...........et

2013-12-26, 13:42
Dura lex, sed lex.
Trzeba było zdobyć pozwolenie za zbiórkę. Prawo jest po to żeby się go trzymać a nie mieć pretensje, ze ktoś je egzekwuje.

Żeby nie było, zatrzymanie dzieciaczków w takich okolicznościach to ch*jnia, tyle że ch*jnia w pełni zgodna z obowiązującymi przepisami.

He...........eQ

2013-12-26, 13:43
Dura lex, sed lex.

Smokerider

2013-12-26, 13:43
Kolejna brawurowa akcja polcji! Teraz czuję się o wiele bezpieczniej kiedy ci mali kryminaliści zostali złapani!

ankaniemacyckow

2013-12-26, 14:12
@brn91 Policja często przymyka oko na różne sprawy, mimo iż według przepisów prawa powinni interweniować. Tam k***a nie pracują debile, tylko podejrzewam, że ludzie myślący (niektórzy może słabiej, ale jednak myślący) i na takie rzeczy jak harcerska zbiórka pieniędzy mogliby przymknąć oko i nic złego by się nie stało.

Wczoraj wieczorem wracałem do domu. Nowiutka, trzypasmowa droga, świetnie przystosowana do jazdy. Normalnie ograniczenie jest tam do 70 km/h, ale że coś tam gdzieś niby jeszcze robią więc postawili tymczasowo do 40 km/h. Lecz spokojnie można śmigać dużo szybciej. Prawym pasem jedzie radiowóz (oczywiście 40 km/h), a wszyscy jadący lewym zapieprzają około 60 km/h. I co robi policja? Nic! Bo k***a mają swój rozum i wiedzą, że na tej drodze jazda 60 km/h mimo ograniczenia do 40 km/h nie stwarza żadnego zagrożenia. Tak samo powinni postąpić dzielni stróże prawa w sytuacji ze zbiórką harcerzy.

Dobrodziejj

2013-12-26, 14:12
No oczywiście, lepiej karać i łapać policji i inny służbom dzieciaki którym dadzą radę, i które rzeczywiście jeszcze będąc młodymi wierzą w słuszny cel tego co robią, nie biorąc za to ani gorszą. Ale człowiek z komunistycznymi korzeniami, ogłasząjący jakaś tam coroczną orkiestrę , rzekomo "NON PROFIT" płaci prawie 60% procent kosztów (wiec jakie non ? ) z tego co zebrał jest czymś zwkłym i normalnym :) Pewnie się narażę, wielu zwolennikom hehe pana "Owsika" ale co tam. Dla kumatych , mam do niego taki sam stosunek jak ci bodajże z 92 r. i pamiętny cytat "sprzedałeś k...o Jarocin"

PA...........SM

2013-12-26, 14:24
j***nym gówniarzom należy spuścić solidny wpie**ol pałami policyjnymi, a ze świec betlejemskich zrobić ku*asy i wsadzić im w dupska i inne p*zdy !!!

kmieciuz

2013-12-26, 14:25
Z jednej strony postawiłem piwo bloodwar (bo opinia słuszna). Z drugiej warto jednak wskazać, że służby postąpiły zgodnie z obowiązującym prawem (taka ciekawostka - na podstawie jednej z niewielu, nadal obowiązujących aktów prawnych uchwalonych przed wojną - o zbiórkach publicznych). To, że ustawa nie do końca przystaje do naszych czasów jest podnoszone już od wielu lat (np. uznaje się, że zbiórka za pomocą przelewów bankowych nie podlega powyższej ustawie, nie popełnia się więc czynu zabronionego).