18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hanys o hanysach

Halman • 2012-12-04, 05:16


RAŚ w oczach Bercika... tak, chcę burzy mózgów hanysów i goroli o "państwie śląskim"

zonk

2012-12-04, 19:35
Doktorzy w Polsce nie wiedzieli czy ktoś jest ubezpieczony itd. a u nas od dawana były karty i spokój. Najlepsze że słyszałem że chcieli Sośnierza gnoić za to że wydał kasę na te karty mimo że to było dobre.

speedster

2012-12-04, 19:43
SQT napisał/a:

Doktorzy w Polsce nie wiedzieli czy ktoś jest ubezpieczony itd. a u nas od dawana były karty i spokój. Najlepsze że słyszałem że chcieli Sośnierza gnoić za to że wydał kasę na te karty mimo że to było dobre.


No dokładnie o tym mówię.Śląska Kasa Chorych funkcjonowała jak należy tylko komuś to przeszkadzało... :roll:

19skipi29

2012-12-04, 19:59
A grodzcie sie hanysy od Brynicy jest Zagłębie :D będzie zajebiscie wkońcu !

Spartan78 Kce

2012-12-04, 20:57
Hanys jak z kozi dupy trombka... :)

slonzok

2012-12-04, 21:23
a kim jest Bercik? Typem ktory nawet dobrze po slasku nie potrafi mowic. Na GS koles jest w ogole nieobecny, ot zwykla pseudo gwiazdka, ktora pokaze swoje slabe kabarety na imprezie na Mazurach albo na jakiejs wsi.

Panie autor, do historii i ksiazek moze wtedy panstwo slaskie bedziesz pisal bez ''

majo555

2012-12-04, 22:10
by sie te slonzoki obsrali jakby mieli autonomie ciekawe z czego by zyli? wpie**alali wegiel ?

zonk

2012-12-04, 22:34
majo555 napisał/a:

by sie te slonzoki obsrali jakby mieli autonomie ciekawe z czego by zyli? wpie**alali wegiel ?


Jak z czego ? :shock: U nas jest wszystkie wystarczająco i spokojnie dalibyśmy sobie radę....


...gorolu.

Grycan

2012-12-04, 22:35
@majo~~

Wiesz, węgiel; jest towarem eksportowym i to dosyć dobrze opłacanym. Więc problemów z późniejszym zakupem żywności itp. dla Śląska nie było by problemów. ;]

Co do RAŚ:

Nie zgadzam się z nimi w kilku miejscach, ale jeśli chodzi o jedno, a konkretnie o kasę, to tak: Górny Śląsk śle do warszawki pieniędzy tyle (mówię tu o NFZ, czy jak to tam...) i później gdy ta kasa jest rozdzielana to Śląsk dostaje jej najmniej na tą służbę zdrowia. Więc kasa ze Śląska powinna zostawać na Śląsku. I jak to zawsze powtarzam: Gdyby nie kasa ze Śląska, to w tej waszej warszawce ten stadion narodowy by nie powstał. Kthxbye.

wyrwiszmat88

2012-12-04, 22:39
Grycan napisał/a:


Gdyby nie kasa ze Śląska, to w tej waszej warszawce ten stadion narodowy by nie powstał. Kthxbye.



i tak za mało daliście bo się dach nie domyka, taki z was pożytek :/

Jaf

2012-12-05, 00:04
ch*jowe drogi? Dobry żart..
A4 (3 pasy), A1 (3 pasy), DTŚ (3 pasy-brak viatoll), S1 (1 pas od lotniska potem już 2 na przemian z DK1), S86 (3 pasy). Tranzyt wschód-zachód maks 1 godz., południe-północ ok. 2,5 godz. (zapchana Częstochowa). Ktoś przecinał tak mazowieckie albo wielkopolskie.

A co do tego kto by miał się bez kogo obyć, to pamiętajcie, że gdyby nie śląskie kopalnie węgla, śląskie i małopolskie huty, dolnośląskie kopalnie miedzi oraz srebra i wreszcie nadmorskie stocznie, to Warszawę widzielibyście dalej jako jeden pie**olny lej po bombie (o zniszczenia po okupacji mi chodzi - dop. dla gimnazjów). Reszta Polski to właściwie same pola, a za pieniądze z buraków czy pyr, komuchy by Warszawy nie odbudowały. Uważam że jakakolwiek autonomia mogła mieć sens od razu po wojnie. A co teraz z tego wszystkiego zostało? Huty należą do pewnego Hindusa, który w każdej chwili może poślinić palce i nasze ostatnie 3 wielkie piece pogasić jak świeczki, co go zresztą finansowo specjalnie nie dotknie. Nad niegdyś genialnym HSW póki co podniecają się Chińczycy, ale oni też z reguły nie są stali w uczuciach. Stocznie zaj***ła sama "kapitalistyczna" władza (tak zresztą jak Ponar, który kiedyś produkował jedne z najlepszych na świecie obrabiarek).
Więc z tego co nam wszystkim zostało mamy KGHM, który zupełnie słusznie ma całkowicie wyj***ne na resztę Kraju i nasze "nieszczęsne" śląskie kopalnie, dające nam JEDYNE paliwo, którego nie musimy kupować od Ruskich, Arabów, Obamy, czy tej szantrapy Merkelowej. Więc o ile z jakiegoś dalej musicie napie**alać epitetami na Śląsk, to pamiętajcie tylko o tym, że bez nas i bez całej reszty wymienionej wyżej, najprawdopodobniej dalej zapie**alibyście bez butów po Waszych polach. A nasi ojcowie pamiętają wysiadające z autokarów pod wulcami bandy, z całym swoim dobytkiem w worku po kartoflach.

p.s. pozdrowienia dla prawdziwych Warszawiaków. Wiem że niewielu Was tam już zostało. Śląsk ma ten sam problem...

jabolowy-jazzman

2012-12-05, 01:42
@jaf, dobrze prawisz, tylko gorolska gimbaza Cię i tak dojedzie :)

najcenniejsze tereny w tym kraju to Górny i Dolny Śląsk, Małopolska i Pomorze Zachodnie. Reszta, jak słusznie zauważyłeś, to głównie rolnictwo i śmieszne akcentowanie na przedostatnią sylabę. Bawi mnie zawsze to ich świergolenie. Najgorsze, że jak polska B przyjeżdżała na Górny Śląsk to razem ze sobą wniosła to cwaniactwo, opierniczanie się i wywyższanie. Na kopalni "gorol" zawsze się opierniczał. Mało którzy (nie przeczę, zdarzają się wyjątki na plus) poważnie brali się za robotę.

Autonomia? Tak, ale tylko gospodarcza. Niech kasa ze Śląska zostaje na Śląsku. Z całego serca życzę tego samego rozwiązania Małopolsce. Krakusy mają takie piękne tabliczki w kiblach dla warszawioków i tej kacapskiej masy: "gościom z obecnej stolicy przypominamy o możliwości umycia rąk".

Dziękuję, dobranoc :) :idzwch*j:

B-B

2012-12-05, 12:07
@Jaf tylko pamiętaj o tym kto na ten cały śląsk przyjeżdżał robić w tych hutach i kopalniach a teraz ta cała banda ze wschodu czy innych wsi się czuje wielkimi hanysami ślązakami i chcą autonomii !
A NIECH TO OGRODZĄ W p*zdU I ZALEJĄ WODĄ !
Ciekawe ile ten nierentowny śląsk by pociągnał .... Teraz musza krasc kase z byłego Bielskiego albo Częstochowskiego na upadające miasta jak Bytom czy inne dziury.
Tylko pamiętać gdzie są granice hanysowa Bielsko-Biała, Częstochowa albo Sosnowiec to nie jest śląsk !!!
JE*AĆ HANYSÓW !

Zachlaj_Von_Burbon

2012-12-06, 15:36
a stawiajcie sobie ten mur, mam nadzieje że zrobią kiedyś ze ślunska to co w książce Piekary "Przenajświętsza Rzeczpospolita" z pominięciem całego innego kościelnego gówna tamże przedstawionego... i tako też piszę do Św. Mikołaja i Zajączka Wielkanocnego co by ostatni żydzi zginęli na igrzyskach jak w Rzymie starożytnym ku uciesze zebranej gawiedzi 8-)

P.S.

wiem że sporo z was drukowanego słowa nie rusza, ale sadystyczna wizja naszego kraju w tej książce jest iście hard

ZnanyJakoZaganiacz

2012-12-17, 12:30
A pie**olicie o tym śląsku aż dupa boli... Chcą sobie tej autonomii, to niech mają, tylko na jakiej podstawie? Gwarę szumnie nazywają językiem (z rodowitym Poznaniakiem dogadasz się nie prędzej niż z Ślązakiem), historycznie to region bywał w różnych rękach, tak jak inne regiony kraju, a ludzie tam żyjący to... Polacy. Jeśli nie, to po co było powstanie śląskie? Ci ludzie, Ślązacy, walczyli o to by znów, tak jak Wielkopolanie, być Polakami. Najwięcej o autonomii krzyczą teraz młodzi i nieświadomi politycznie i swego pochodzenia, potomkowie napływowych, którzy przyjeżdżali z wioch w centralnej i wschodniej Polsce w czasie gdy na Górnym Śląsku za PRL rozkwitał przemysł i wydobycie. Argumentujecie że reszta kraju nie poradziłaby sobie bez węgla z Górnego Śląska, ale nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale używacie tego argumentu w chwili gdy wydobycie węgla kamiennego systematycznie spada, a rośnie import węgla kamiennego z zagranicy. Po za tym, w elektrowniach w Koninie czy Bełchatowie spalany jest węgiel brunatny wydobywany z centralnej Polski, a u siebie w domu w piecu już od dawna palę brykietami z węgla brunatnego, więc czemu miałbym cierpieć biedę z powodu odłączenia Górnego Śląska od Polski? Ciągle się węglem zakrywacie, co jest słabym argumentem.