18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gry to zło....

keyq • 2013-10-06, 14:59
Przeglądając randomowe stronki w internecie natknąłem się na taką oto nowinkę:

Czerwony Krzyż chce karać graczy za wirtualne zbrodnie wojenne



Brzmi groteskowo? Czerwony Krzyż nie raczy żartować i zauważa pewną zależność pomiędzy wzrostem realizmu w grach, a psychiką graczy i apeluje do twórców gier, by Ci wzięli sprawy w swoje ręce i karali ludzi za wirtualne zbrodnie wojenne.
Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża poprosił branże deweloperską o rozwagę w projektowaniu gier i wprowadzenie do swoich projektów systemu kar, który miałby ganić graczy za brutalne akcje łamiące międzynarodowy kodeks wojenny, a w szczególności łamanie konwencji Genewskiej.

Francois Seneshaud powiedział BBC:
Gry wideo przedstawiające międzynarodowe konflikty zbrojeniowe wiernie oddają rzeczywistość i dzisiaj ciężko ocenić, czy to co widzimy przedstawia rzeczywiste wydarzenia czy też pochodzi z gry. Czas wprowadzić zasady i system kar stosowany w konfliktach.

Co tak zszokowało Francoisa? Zbrodnie wojenne typu strzelanie do cywili, tortury i kradzież nieśmiertelników. W prawdziwym życiu za takie zbrodnie można zapłacić nawet życiem.
Jakkolwiek niedorzecznie brzmiałoby karanie graczy za strzelenie do cywila czy psa, tak Seneshaud poruszył bardzo ciekawy temat, który zapewne utkwi mi w pamięci i posłuży za dzisiejszy temat do kontemplacji.

Zastanawiacie się czasami, czy NPC lub gracz po drugiej stronie kabla nie osierocił właśnie wirtualnej gromadki dzieci?


Źródło: http://www.ps3site.pl/czerwony-krzyz-chce-karac-graczy-za-wirtualne-zbrodnie-wojenne/168498


Mam wrażenie, że coraz więcej wszelakiej maści "szpecjalistów" żyje w swoim zupełnie oderwanym od rzeczywistości (nawet tej wirtualnej) świecie a w efekcie takie pomysły mają szansę zaistnieć.

Entheus

2013-10-06, 15:08
jestem za. karać teamkillerów.

Spoon9

2013-10-06, 15:08
Do tej pory najbliżej mordu byłem przy formatowaniu tekstu w jakiejś ch*jowej podróbie worda, strzelanki raczej odrestaurowują, można pogadać z kumplem przez skype, sprawić by ktoś z drugiego końca świata osłaniał Twoją wirtualną dupę mimo że nikt mu tego nie kazał

SolarisN1

2013-10-06, 15:14
I dobrze, j***ć noobów. Kampią tylko albo rush*ją, walą po swoich, nie potrafią flasha rzucić. Karać ich!

bloodwar

2013-10-06, 15:16
No tak, bo dopóki nie było gier komputerowych to świat był miły, sympatyczny i różowy jak w "Troskliwych Misiach" - nikt nikogo nie zabijał i wszyscy żyli długo i szczęśliwie, dopiero Doom, Quake i GTA sprawiło, że nagle za oknami zrobiła się Jesień Średniowiecza a człowiek odwracał się nerwowo obserwując każdy cień

rigsuit

2013-10-06, 15:17
Tak, naukowcy których w dzieciństwie rozpie**alałem na flaki w grze Half-Life 1 jebią mi psyche aż do dzisiaj.

SolarisN1

2013-10-06, 15:18
Analogicznie powinni też dawać mandaty za przekraczanie prędkości w Need for Speed.

Hrodgar

2013-10-06, 16:32
Czyli jak grałem w serię "Cywilizacja" i z państw sąsiednich zrobiłem poligon atomowy, to mam się obawiać że CK (w sumie czyta się ten skrót jako Czeka, Przypadek?) wpadnie mi na chatę i mnie zlikwidują?

dmnunited

2013-10-06, 16:51
Hahaha, do czego ten swiat zmierza, bo na pewno nie do normalnosci. Chca wszystkiego zakazac i nakazac nam byc kopiami jakiejs wirtualnej persony, ktora w realiach zycia poza internetem nie ma racji bytu. Niech sp***alaja i odjebia sie od mojego kanter strika.

voidinfinity

2013-10-06, 19:19
Cytat:


Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża poprosił branże deweloperską o rozwagę w projektowaniu gier i wprowadzenie do swoich projektów systemu kar, który miałby ganić graczy za brutalne akcje łamiące międzynarodowy kodeks wojenny, a w szczególności łamanie konwencji Genewskiej.



"poprosił" - bo i tak nie ma żadnej realnej władzy, ani narzędzi nacisku - więc nie ma się co spinać.

Ciapaty88

2013-10-06, 21:51
Dla mnie wpływ grania na psychikę jest taki tak sam jak film albo książka czy nawet piosenka. Przecież żadna normalna(ciężko użyć tego słowa na tym forum) osoba po sagrania w CoD-a czy innego tępego shootera nie wyjdzie na ulice zabijać ludzi. Dajcie spokój.

tomakk

2013-10-06, 21:51
Mój współlokator niechcący świetnie podsumował wszelkiej maści 'speców'. Po kilku kolejkach czystej polskiej w TV zaczął się wypowiadać ktoś nazywający się właśnie szpecem od czegośtam, na co Piotr znietrzeźwionym głosem:
- Specjalista k***a... tylko do tego sie nadaje.

platini1

2013-10-06, 21:57
Tak i znów media zaczną mówić, że gry tworzą psycholi. Moim zdaniem to idiotyzm. Popatrzmy na nóż, ktoś stworzył go po to żeby ukroić sobie kawałek chleba, czy przeciąć jakąś rzecz, czyli w dobrym celu, ale zawsze znajdzie się jakiś psychol, który poderżnie komuś gardło tym nożem. Tak samo jest z grami. Większość ludzi gra i nic się z nimi nie dzieje. Ale pojawi się psychol, który nie rozróżnia rzeczywistości od tego co widzi na ekranie komputera i wystrzela pół szkoły z karabinu. Swoją drogą Czerwony Krzyż powinien przyczepić się do filmów moim zdaniem, bo tam grają żywi ludzie, też są pokazane zbrodnie wojenne, a dzięki aktorom i efektom specjalnym wszystko wygląda jeszcze bardziej realnie niż w grze. Niech zamykają ludzi chodzących do kina w więzieniu, najlepiej w Guantanamo, niech wiedzą, że to jest złe! Jak dla mnie debilizm.

Mardog

2013-10-06, 22:03
W głowach się... Popie**oliło.

bzyk1357

2013-10-06, 22:07
Grałem w GTA a teraz czeka mnie kara śmierci D: